اقتصاد مقاومتی یا مقاومت اقتصادی

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : جمعه 31 اردیبهشت 1395 10:38 ب.ظ
به قلم غلامرضا قاسمی

(فعال مدنی)
: یکی از راهکارهای عمده و شاید برون رفت از مشکلات اقتصادی اقتصاد مقاومتی است .
بی شک بر کسی پوشیده نیست که اقتصاد در سرنوشت تک تک افراد جامعه سرنوشت ساز بوده وهر شخصی فارغ از طبقه و شغل و سواد درپی متحول نمودن زندگی خویش است.


ممکن است افراد جامعه در سیاستمداران خوبی نباشند یا جامعه شناس و روانشناسی بلد نباشند اما همین افراد میدانند که چگونه چرخه زندگی خود را مدیریت کنند .
از جوان تا پیر روند رو به رشدی از زندگی اقتصادی و مرادوات مالی خود را بصورت نگاهی رو به جلو ترسیم میکنند و چشم اندازهای قابل دستیابی را مرور و تمرین میکنند .
 محقق شدن اهداف در گرو مدیریت دقیق و حساب شده میباشد هرچند که ناملایمتیهای روزگار ممکن است اهداف و چشم اندازهای قابل تحقق را دچار مشکل نماید اما در صورت داشتن مدیریت بحران و چاره اندیشی و ارائه راهکارهای برون رفت از بوجود امدن مشکلات بسیار بزرگتر جلوگیری خواهد نمود .
یکی از راهکارهای عمده و شاید برون رفت از مشکلات اقتصادی اقتصاد مقاومتی است :
اقتصاد مقاومتی یا به تعبیر دیگر مقاومت در برابر شبیخون اقتصادی میتوان کاهش دهند فشار روانی بر یک شخص یا یک نهاد یا برکشوری باشد که مورد تهاجم اقتصادی قرار گرفته است تنها راه عالمان و نسخه شفا بخش در این عرصه مقاومت همه جانبه در برابر این تهاجمات است .
شبیخون اقتصادی ابزاری بسیار خطرناک برای از پا دراوردن و از میدان بدر نمودن کشورهایی است که از لحاظ ساختاری نمیتوان باعث تجزیه یا تفکیک و یا سیطره بر انها شد هرچند دنیای امروز را به دهکده جهانی تشبیه نموده اند اما در این دهکده جهانی نیز هویت و شخصیت اساس ابرازوجود و گفتمان متقابل خواهد بود و وابستگی و سرسپردگی و زیر یوغ رفتن و زیر مجموعه بودن قدرت ابراز وجود را خواهد گرفت .
غولهای صنعتی و کارتلها و تراستهای بسیار عظیم  دنیا ابتدا به منظور مرادوادت مالی و سپس برای بدست گرفتن قدرت و ثروت و تغییر حاکمیت و شیوه رفتاری وحتی نگرش مذهبی ممالک دیگر طرحها و برنامه های کوتاه مدت یا بلند مدتی را همیشه در دستورکار خود دارند.
 ممکن است مضحک بنظر برسد اما بدست اوردن سود و بازار فروش و استفاده از منابع ارزان و نیروی کار و کم شدن هزینه تولید همیشه در دنیای تجارت و اقتصاد مورد نظر بوده پس برای محقق شدن این اهداف شرکتهای صنعتی وتجاری چاره ای جز بقای خود و فدای دیگران ندارند .
هرچند نباید در اقتصاد دید بسته ای داشت و ترس از زوال و سیطره روابط مالی و تجاری خود را محدود نمود اما نداشتن شم اقتصادی و عدم دقت در مبادلات تجاری ممکن است مسیر زیر یوغ رفتن را هموارسازد چرا تنها راهکار برای برون رفت از این مشکلات اقتصاد مقاومتی است .
به این دلیل که اولا در مقابل تهدیدها و رفتارهای نامعقول میتوان استقامت از خود نشان داد و بله قربان گو نبود دوما راه برای دستاوردهای داخلی فراهم خواهد شد و از تولیدات نو پا وملی حمایت خواهد شد.
 با توجه به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص حمایت از تولیدات داخل و عدم وابستگی به کالاهای خارجی و تشویق مردم به خرید کالای داخلی باید گفت همکاری و همراهی دولت نیز در این زمینه راه را برای تعالی کشور باز خواهد نمود و عدم وابستگی و تعامل سازنده دولت تدبیر و امید نیز برای خودکفایی که بی شک یکی از دغدغه های آقای روحانی است که محقق خواهد شد.

   |   دیدگاه ها ()

پنج تن خمیر مرغ و سه تن چربی مرغ فاسد در کرمانشاه کشف شد.

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : جمعه 31 اردیبهشت 1395 04:43 ب.ظ
بهمن خدادیان کارشناس مسئول مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: بر اساس گزارش‌های مردمی مبنی بر جابجایی مشکوک محصولات گوشتی در یک مغازه در  محله "نوکان" کرمانشاه، این مغازه مورد بررسی بازرسان قرار گرفت.

وی افزود: پس از اطمینان از غیر بهداشتی بودن  محصولات این مغازه و صدور حکم قضایی ، از آن بازرسی بعمل آمد و با بررسی مغازه میزان پنج تن خمیر مرغ فاسد و غیرمجاز و نیز سه تن چربی مرغ فاسد کشف شد.

کارشناس مسئول مرکز بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه گفت: صاحبان مغازه دستگیر و به تعزیرات تحویل شدند و از آنجا نیز این افراد تحویل دادسرا می‌شوند.

   |   دیدگاه ها ()

دیدار برخی از منتخبان استان با وزیر اطلاعات

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 01:51 ق.ظ
روز گذشته برخی از منتخبان مردم استان کرمانشاه در مجلس دهم با وزیر اطلاعات دیدار کردند. در این جلسه دکتر فرهاد تجری منتخب مردم قصر شیرین ، سید قاسم جاسمی و احمد صفری منتخبین کرمانشاه ، شهاب نادری منتخب اورامانات با حجت السلام علی وزیر اطلاعات دیدار و گفتگو کردند .

   |   دیدگاه ها ()

کرمانشاه آخر دنیاست

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 01:46 ب.ظ


ایرنا - کرمانشاه آخر دنیاست؛ این مضمون توصیف استاندار کرمانشاه در باره وضعیت بیکاری و کسب و کار استان است؛ شرایط نامطلوبی که همه را برای بهبود آن به تکاپو انداخته است.


آنچنان که اسدالله رازانی 6 اردیبهشت در جلسه شورای اشتغال استان گفت،‌ کرمانشاه در ١٨ سال گذشته ١٤ بار 'بیشترین آمار بیکاری کشور' را به خود اختصاص داده است.
به گفته او 'بیش از ٥٢ درصد' جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اما این آمار در کرمانشاه '٣٢ درصد' است که نشان می دهد وضعیت بیکاری 'بسیار حادتر' از چیزی است که بیان می شود.
رازانی گفت: از نظر فضای کسب و کار، ایران در رتبه آخر جهان و کرمانشاه نیز در انتهای رتبه بندی کشور است.
استان کرمانشاه که در پاییز 94 همه استان ها را کنار زده و بر سکوی اول بیکاری کشور نشسته بود، در جمع بندی پایان سال، از نظر وضعیت اشتغال در جایگاه یکی مانده به آخر قرار گرفت؛ بالاتر از کهگیلویه و بویر احمد و پایین ‌تر از همه استان‌های دیگر.
براساس اعلام مرکز آمار ایران، آمار بیکاری استان کرمانشاه در سال گذشته 17.6 درصد بود که 6.6 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
طبق این گزارش،‌ سهم بخش کشاورزی از اشتغال استان 29.2 درصد، سهم بخش صنعت، 22.4 درصد و سهم بخش خدمات 48.4 درصد بوده است.
مرکز آمار باز هم آماری از تعداد بیکاران استان منتشر نکرد تا برخی همچنان به رقم '90 هزار بیکار' که در سال های گذشته اعلام شده بود، استناد کنند.
ادامه مطلب    |   دیدگاه ها ()

آتش زمین خواران بر درختان سراب قنبر کرمانشاه + تصاویر

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 01:30 ق.ظ
باغ های سراب قنبر در گذشته ای نه چندان دور تامین کننده بخش زیادی از میوه استان کرمانشاه بود. اما همجواری این باغ ها با یکی از بهترین محله های شهر کرمانشاه باعث شده چشم طمع زمین خواران بر آنها دوخته شود و به صورت علنی اقدام به سوزاندن و از بین بردن این درخت ها برای تبدیل کاربری آن به زمین مسکونی می کنند.

تصاویر زیر مربوط به سوزاندن درختان باغ های سراب قنبر کرمانشاه توسط زمین خواران است.
   |   دیدگاه ها ()

بمب گذاری در شهر کرمانشاه !!! /مردم به شایعات توجه نکنند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 01:02 ق.ظ
بر اساس برنامه ریزی قبلی نیروهای نظامی و انتظامی در کرمانشاه مانور آمادگی آن ها امروز برگزار شد.به گزارش آوای زاگرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، عصر امروز شایعاتی در خصوص بروز بمب گذاری در شهر کرمانشاه به وجود آمد که علت مطرح شدن این شایعه عدم اطلاع از برگزاری یک مانور در کرمانشاه بود.

 بر اساس برنامه ریزی قبلی نیروهای نظامی و انتظامی در کرمانشاه مانور آمادگی آن ها امروز برگزار شد.

 این مانور به منظور ارتقای نیروهای انتظامی در شهر کرمانشاه برگزار شده است.

 بر اساس این گزارش این مانورها امری عادی در میان نیروهای نظامی و انتظامی است که هر از چندگاهی برگزار می شود.

 بر همین اساس هرگونه شایعه پیرامون این موضوع تکذیب می شود و شایسته است مردم اخبار مربوط را از مراجع رسمی پیگیری کنند.


   |   دیدگاه ها ()

بر روی ریاست دکتر لاریجانی اتفاق نظر داریم

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 03:01 ق.ظ
 تجری عضو فراکسیون منتخبان مستقل مجلس دهم با اشاره به حضور ۶۰ نفر از منتخبان مجلس دهم در جلسه این فراکسیون گفت: حاضران این جلسه بر ریاست آقای لاریجانی در مجلس دهم اتفاق نظر داشتند.
     دکتر فرهاد تجری از جلسه منتخبان مجلس دهم خبر داد و گفت: در این جلسه بنده، آقای کاتب، آقای رضیان و افرادی مثل آقای جلالی منتخب تهران و منادی منتخب تبریز و حدود ۶۰ نفر از منتخبان مستقل مجلس دهم حضور داشتیم.

منتخب مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس دهم تصریح کرد: در این جلسه پیرامون مشی سیاسی مجلس دهم و ریاست مجلس آینده بحث و برسی صورت گرفت و تقریبا همه حاضران جلسه با ریاست آقای لاریجانی در مجلس دهم موافق بودند.

وی اظهار داشت: منتخبان مستقل مجلس دهم معتقدند، مجلس دهم باید با مشی متعادل و منطقی و بدور از فضاسازی های سیاسی به مردم خدمت کنند.

   |   دیدگاه ها ()

ماجرای تیراندازی خونین در کرمانشاه از زبان فریدون قنبری

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 01:04 ق.ظ
کشتی‌گیر سابق تیم ملی ایران پس از بهبودی کامل، ماجرای تیراندازی عده‌ای از افراد در شهر صحنه کرمانشاه که قصد جانش را کرده بودند، شرح داد.فریدون قنبری دارنده مدال طلای آسیا و جوانان جهان که در مسابقات جهانی 2003 نیویورک نیز عضو تیم ملی بزرگسالان ایران بوده است، 16 آذرماه سال گذشته در حالی که در خیابانهای شهر صحنه کرمانشاه در حال رانندگی بود توسط افراد ناشناس مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت که بر اثر آن شدیدا مجروح و به بیمارستان منتقل شد. طبق اظهار نظر پزشکان وی به علت تحمل زیاد بواسطه قوای جسمانی، از مرگ حتمی نجات پیدا کرد و خوشبختانه هم اینک در سلامت کامل بسر می‌برد و حتی به دنبال این است چندماه دیگر در رشته ورزشی مبارزه آزاد در مالزی شرکت کند.
فریدون قنبری در گفتگو با ایسنا، درباره این حادثه اظهار کرد: بیش از یک سال و نیم پیش یکی از آشنایان نزد من آمد و از کلاه‌برداری عده‌ای از افراد خبر داد و خواستار این شد که حق او را از این افراد بگیرم.
 من نیز از آنجا که این فرد انسان ضعیفی بود و مورد ظلم واقع شده بود خواسته او را پذیرفتم و حقش را از این افراد گرفتم و حتی یک سیلی محکم نیز به نفر اصلی آن‌ها بخاطر کار زشتی که مرتکب شده بود زدم. خدا شاهد است که فقط برای گرفتن حق آن مرد اقدام به اینکار کردم و هیچ گونه مسئله دیگری درمیان نبود. چند سال است که هیچ حاشیه‌ای ندارم و از اشتباهات گذشته درس گرفته‌ام.
دارنده مدال طلای آسیا با اشاره به اتفاق روز حادثه خاطرنشان کرد: این اتفاق باعث کینه این افراد نسبت به من شد و آن‌ها پس از زمانی در حدود یک سال در حالیکه 16 آذرماه سال گذشته در یکی از خیابان‌های شهر صحنه مشغول رانندگی بودم 4 نفر سوار بر خودوری پژو 405 به وسیله نقلیه من نزدیک شدند و با اسلحه کلاشینکف اقدام به تیراندازی به طرف من کردند و تا می توانستند گلوله به سمت من شلیک کردند تا با قتل من به خیال خودشان انتقامجویی کنند.
وی افزود: 4 گلوله به بدن من اصابت کرد که یک گلوله به کتف چپ، یک گلوله به صورت و دو گلوله نیز به کف دو دستم خورد و باعث شد شدیدا مجروح شوم و خون زیادی از من برود. چیزی در حدود 20 گلوله نیز به ماشینم اصابت کرد که این موضوع نشان می‌دهد آن‌ها فقط به قصد کشتن من اقدام به این کار کردند.ادامه مطلب    |   دیدگاه ها ()

وقتی یک اداره دولتی در کرمانشاه تبدیل به تالار عروسی می شود!

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 02:07 ق.ظ
 بعدازظهر روز چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه جاری مراسم جشن عروسی یکی از نزدیکان مدیران یک سازمان دولتی با شرکت عروس و داماد و میهانان گرامی ! در محل میهمانسرای این اداره (که در مرکز اداره قرار گرفته است) برگزار گردید!
هنوز معلوم نیست عروس یا داماد فامیل مدیر محترم این سازمان بوده اند ؟ اما از دستگاههای نظارتی و اداره کل نظارت بر عملکرد و ارزشیابی استانداری کرمانشاه انتظار می رود هرچه سریعتر با توبیخ مدیران این سازمان که آن را با ملک شخصی خود اشتباه گرفته اند اجازه سوء استفاده به این قبیل مدیران خاطی را ندهند.منبع :توسعه

   |   دیدگاه ها ()

کرمانشاه جزء 3 استان برتر کشور

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 09:24 ق.ظ
ملکی گفت: بحمدالله با تلاش و هماهنگی‌هایی که بین اعضا ستاد مبارزه با مواد چه در مرکز استان و چه شهرستان‌ها وجود دارد استان کرمانشاه جزء 3 استان برتر کشور در بحث مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.
 به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمانشاه، مجتبی ملکی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: بحمدالله با تلاش و هماهنگی‌هایی که بین اعضا ستاد مبارزه با مواد مخدر چه در مرکز استان و چه شهرستانها وجود دارد استان کرمانشاه جزء 3 استان برتر کشور در بحث مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

وی افزود: در کشور این بحث با حساسیت‌های خاصی دنبال می‌شود و جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای جهان موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرده است. به گونه ای که در بین 75 کشور مقام برتر را دارد و 40 درصد از کشفیات در سراسر جهان توسط کشور جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

مدعی العموم کرمانشاه در پایان یادآور شد: سایر نهادها و ارگان‌های ذیربط بحث مبارزه با مواد مخدر چه سنتی و چه صنعتی را جدی بگیرند و بدانند دستگاه قضائی استان کرمانشاه علاوه بر رصد تمامی اتفاقات از مبارزه کنندگان با مقوله مواد مخدر حمایت جدی خواهد کرد.

   |   دیدگاه ها ()

محبوب ترین شخصیت رسانه ای چندسال اخیردر استان کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 01:56 ق.ظ
ده نفر اول نظرسنجی مرحله نخست محبوب ترین شخصیت رسانه ای استان کرمانشاه مشخص شد
نظرسنجی مرحله دوم بین ده نفرنخست برگزارمی شود .درمرحله اول نظرسنجی ازبین 30 نفرازاهالی رسانه استان وازبین این افردا 10 نفربه مرحله دوم وپایانی راه یافتند
متفاوت ترین نظرسنجی را درآوای زاگرس دنبال کنید


   |   دیدگاه ها ()

نتایج نظرسنجی انتخاب محبوب ترین پایگاه خبری استان کرمانشاه سری ( B )

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 01:06 ق.ظنتایج نظرسنجی انتخاب محبوب ترین پایگاه خبری استان کرمانشاه سری  ( B )که به مدت 7روز ازمیان پایگاه های که در رتبه دهم تابیستم قراردارندبرگزار شده بود اعلام شد. در پایان نظرسنجی از میان 555 رای ثبت شده در این نظرسنجی، سایت های زیر به عنوان برترین ها به انتخاب کاربران محترم معرفی می شوند.
1-دیوانگاه هرسین
2-بیستون نیوز
3-آوای بمو
4-مادنا
5-همراه رهبر
6-
ریژاونیوز
7-سهیل سنقر
8-آبادگران جوان
9-الوندخبر
10-کاج آنلاین

   |   دیدگاه ها ()

چند خبر کوتاه از استان کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 12:19 ق.ظ


چند خبر کوتاه از استان کرمانشاه


مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کنگاور گفت: به مناسبت سوم شعبان و ولادت با سعادت امام حسین (ع)، 17 نفر از نوعروسان تحت حمایت این شهرستان بالغ بر 295 میلیون ریال جهیزیه دریافت کردند.
سیدمحمدابطحی  افزود: سرانه هر كمك جهیزیه 20 میلیون ریال است.وی با بیان اینكه قبل از ارایه كمك هزینه ‌جهیزیه به نوعروسان برای آنان كارگاه های آموزشی برگزار می شود، اظهار داشت: مسایل دینی و اعتقادی، اقتصاد در خانواده، جلوگیری از آسیب های اجتماعی، روش تربیت فرزند در آیین اسلام و... در این كارگاه های آموزشی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
سال گذشته نیز بیش از 85 نفر از نوعروسان تحت حمایت كمیته امداد شهرستان كنگاور، بالغ بر یك میلیارد و 415 میلیون ریال جهیزیه دریافت كردند.
***
كنگاور - رئیس اداره تبلیغات اسلامی كنگاور گفت: محبت امام حسین (ع) در قلوب شیعیان و آزادگان جهان را حرارتی دانست كه هیچ وقت به سردی نمی ‌گراید.حجت الاسلام علی كریم پوریان، عشق به امام حسین (ع) را مایه سعادت دنیا و آخرت دانست و گفت: به استناد روایات موثق اسلامی عشق ورزی و محبت به امام حسین (ع) روز به روز در قلوب شیعیان و آزادگان جهان بیشتر خواهد شد و هیچ گاه این گرما به سردی نمی‌گراید.
حجت‌الاسلام كریم پوریان با اشاره به تلاش دشمنان برای رخنه در بنیادهای ارزشی و حماسی نظام، هیات های مذهبی را یكی از نمونه‌های كامل بنیادهای ارزشی و حماسی نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت: امروز باید بیش از هر زمانی مواظب باشیم كه مجالس امام حسین (ع) كه همواره مورد طمع دشمنان اسلام بوده است، از هرگونه آسیب و آفت محفوظ بماند.
***
پاوه - مدیر كمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاوه، از پرداخت بیش از 500 میلیون ریال هزینه جهیزیه برای نوعروسان این نهاد در اردیبهشت ماه جاری خبر داد.
لقمان انفرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به مناسبت مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص)، كمیته امداد امام خمینی (ره) پاوه در راستای رسالت خویش كه كمك به نیازمندان و امدادگران تحت پوشش است این مبلغ برای 25 نوعروس تحت پوشش هزینه كرده است.
وی اظهار كرد: كمیته امداد امام خمینی (ره) پاوه در سال 94 سه میلیارد و 100 میلیون ریال در قالب جهیزیه نوعروسان و هدیه ازدواج پسران به تعداد 192 فقره به صورت هدیه و بلاعوض پرداخت كرده است.
كمیته امداد امام خمینی (ره) پاوه دو هزار و 800 خانوار را در سطح شهرستان تحت پوشش خود دارد.
***
صحنه - رییس اداره تبلیغات اسلامی صحنه گفت: عرفان اسلامی در مناجات شعبانیه، منعكس شده است.
حجت‌الاسلام سیف الله سبزی روز سه شنبه در راستای برگزاری مناجات شعبانیه در شهرستان صحنه اظهار كرد: ماه شعبان از مبارك ‌ترین ماه‌های سال است كه موجبات خشنودی شیعیان جهان را فراهم ساخته است.
وی افزود: به مناسبت فرا رسیدن این ماه خجسته در هیات های مذهبی و مساجد شهری و روستایی شهرستان صحنه علاوه بر جشن‌های موالید ائمه اطهار، مناجات شعبانیه با حضور ائمه جماعات و نمازگزاران قرائت می‌شود.
وی با بیان اینكه در دعاهای اسلامی، دریایی از حقایق ناب عرفانی موج می زند، افزود: یكی از نغزترین، معروف ترین و زیباترین ادعیه، «مناجات شعبانیه » است كه باید در ترویج آن حداكثر تلاش به كار گرفته شود.
***
* روانسر - به مناسبت سوم شعبان سالروز میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) 10 زوج تحت حمایت كمیته امداد روانسر زندگی مشترك خود را آغاز كردند.
امام جمعه روانسر در آیین ازدواج این جوانان گفت: ایمان و اخلاق موجب تحكیم بنیان خانواده است و هدف اساسی دین مبین اسلام نیز تربیت انسانها و تامین سعادت در تمامی ابعاد وجودی و مراحل زندگی است.
ملا عبدالله غفوری با اشاره به اهمیت سنت حسنه ازدواج در بین جوانان افزود: دین مبین اسلام هیچ چیز را مقدس تر از این امر نمی داند و ترویج این سنت حسنه نیازمند اشاعه فرهنگ قرآنی و اسلامی و آشنا كردن جوانان با دستورات اسلام است.
مدیر كمیته امداد حضرت امام (ره) روانسر نیز گفت: 200 میلیون ریال كمك هزینه جهیزیه از طرف این نهاد به این زوج های جوان اهدا شده كه به ازای هر نوعروس 20 میلیون ریال هدیه به آنها پرداخت شده است.
غلامرضا نصوری افزود: در سال گذشته 61 مورد جهیزیه و هدیه ازدواج به ارزش یك میلیارد ریال به زوج های تحت پوشش این نهاد كه زندگی مشترك خود را آغاز كرد اهدا شد.

   |   دیدگاه ها ()

شورای شهر هرسین به تكاپو افتاد/پرونده روی میز وزرات كشور

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 02:55 ق.ظ
ما مدارك و مستندات گل آلودی و غیر قابل شرب بودن آب شهر هرسین را به استانداری كرمانشاه بردیم ولی در كمال ناباوری مهندس نیك كردار معاون عمرانی استانداری مارا متهم به شبهه افكنی و ایجاد جو روانی نا ارام كردند.الهه رستمی 1 1 شورای شهر هرسین به تكاپو افتاد/پرونده آب هرسین روی میز وزرات كشور


به گزارش آوای زاگرس به نقل از
بیستون، خانم الهه ر
ستمی رییس شورای اسلامی شهرستان هرسین با جمع اوری مدارك و مستنداتی از چگونگی وضعیت آب شرب شهر هرسین به وزارت كشور مراجعه و در این خصوص پیگیری هایی را انجام دادند.

خانم رستمی در این رابطه گفت:ما مدارك و مستندات گل آلودی و غیر قابل شرب بودن آب شهر هرسین را به استانداری كرمانشاه بردیم ولی در كمال ناباوری مهندس نیك كردار معاون عمرانی استانداری مارا متهم به شبهه افكنی و ایجاد جو روانی نا ارام كردند.

وی در ادامه افزود:آنچه كه ما امروز می بینیم حاصل پیگیری نكردن برخی از همكاران در جلسات روزهای اول این معضل است كه بجای انتقاد از مسئولین امر از آنها جهت آوردن چند تانكر آب تشكر می كردند.من بدون سیاسی كاری و صادقانه تا حصول نتیجه پیگیر این قضیه خواهم بود.ما باید در بحث سلامت مردم اختلافات درون شورا را كنار بگذاریم و یك صدا خواهان احداث یك تصفیه خانه مجهز برای شهر هرسین باشیم.

لازم به ذكر است كه برخی از اعضای شورای شهر به جای تمركز بر روی حل این معضل پس از رفت و امد های متوالی به استانداری اكنون به دیوان عدالت اداری كل كشور در پایتخت مراجه و با اصرار و جدیت خواستار تایید حكم انفصال از خدمت مهندس صادق قاسمی شهردار سابق هرسین هستند.این در حالی است كه فرمانداری هرسین هنوز حكم رسمی شهرداری محمد كرم شیخی را به دلیل آنچه مغایرت قانونی در نحوه عزل صادق قاسمی و نحوه انتصاب سرپرست جدید داتسته را تایید نكرده است و اعضای شورای شهر به ناچار حكم سرپرستی شیخی را برای یك دوره سه ماهه دیگر تمدید كرده اند.

   |   دیدگاه ها ()

پاسخ متفاوت احمد صفری تا پیشبینی عجیب فلاحت پیشه/ همراهی قاطع مجمع با اصولگرایان

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 07:14 ب.ظ

منتخبان مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی به سوالاتی در باره کمیسیون آینده خود در مجلس و همچنین تمایل آنها به اینکه چه کسی رئیس قوه مقننه بعدی باشد پاسخ دادند.


در کدام کمیسیون عضو می شوید و به ریاست چه کسی رای می دهید/ از پاسخ متفاوت احمد صفری تا پیشبینی عجیب فلاحت پیشه/ همراهی قاطع مجمع با اصولگرایان


به گزارش آوای زاگرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، منتخبان مردم استان کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی در گفتگوهایی جداگانه به این سوالات پاسخ دادند که در مجلس بعدی به ریاست چه کسی رای می دهند و عضو کدام کمیسیون خواهند شد...

 

منتخب مردم شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس دهم شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار شاخ شمیران، در خصوص اینکه تمایل به حضور در کدام کمیسیون از مجلس دهم را دارد اظهار داشت: با توجه به رشته تحصیلی ام تمایل به عضویت در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی را دارم.
ادامه مطلب    |   دیدگاه ها ()

جستجو

تازه ترین مطالب

لینک های روزانه

تبلیغات

محل درج تبلیغ

زیرلیک ها

آمار وبلاگ

ابزارک ها

گالری تصاویر

عنوان این بخش

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic