مضرات ناشی از اعتیاد به سیگار وقلیان در خانم ها

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 02:56 ب.ظ
به قلم :زهراطلایی
مسئولین عزیز از جمله نیروی انتظامی و بهداشت باید در صددتحریم دخانیات مخصوصا سیگار و قلیان که امروزه علاوه بر آقایان در بین خانم ها هم شیوع یافته اقدامات لازم را انجام دهند خصوصا جوانانی که سن آنها کمتر از 30 سال است بایستی به وسیله فیلم های آموزنده و سخنرانیها بر مضرات ناشی از استعمال دخانیات آگاهی یابند.زنان معتاد به دخانیات 51 درصد عقیم می باشند. 37درصد زنان معتاد دچار ناراحتی‌های غده تیروئید می باشند در حالیکه فقط 6 درصد  زنان غیر معتاد از این بیماری رنج می برند. 65 درصد زنان معتاد در زندگی زناشویی صاحب فرزند نمیشوند در صورتی که این موضوع در زنان غیر معتاد 4/6 درصد حتی رقم سقط جنین در زنان معتاد تقریبا سه برابر بیشتر از زنان غیر معتاد می باشد. سیگار یا قلیانی که زن آبستن می کشد اثر بسیار بدی بر قلب و رشد کلی کودکی که می پروراند وارد می کند.
متاسفانه اعتیاد به سیگار و قلیان در چند سال اخیر به شدت در میان خانم های جوان شیوع پیدا کرده است . صدماتی که اعتیاد به سیگار و قلیان از نظر زیبایی به خانم ها وارد می کند عبارت اند از؛ زرد شدن نوک انگشتانشان ، کدر شدن لبها ، سیاه شدن دندان ها ، بدبو شدن دهان و ...
تمام عوارض جسمی که در مورد مردها برای سیگار و قلیان می شمارند در رابطه با زنان به مراتب شدید تر و وخیم تر بروز می کند.زیرا الیاف بدن زن خیلی لطیف تر و ضعیف تر از الیاف بدن مرد است و در نتیجه زودتر و شدید تر از الیاف بدن مرد دچار ضایعات و عوارض می‌شود.اولین عکس العملی که سیگار در بدن ایجاد می کند،کندی گردش خون است.زیرا نیکوتین سیگار بلافاصله روی غده هیپوفیز اثر می گذارد و در وظایف آن ایجاد اختلال می کند و یکی از مهم‌ترین وظایف این غده تنظیم جریان خون در بدن است بنابراین جای تعجب نیست اگر معتادین مخصوصا زنان سیگاری دائما از اختلال دستگاه گردش خون شکایت داشته باشند و یا دچار عوارض قلبی شوند.در زنان باردار این عارضه عواقب وخیم تری به بار می آورد زیرا در اثر کندی گردش خون غذا به جنین کمتر می رسد و در نتیجه یا کودک زودتر از موعد به دنیا می آید ویا لاغر و ضعیف تر از حد طبیعی است.غده دیگری که خیلی زودتر مورد تاثیر نیکوتین سیگار قرار می گیرد غده تیروئید است و لابد می دانید غده هیپوفیز و تیروئید عمل دستگاه های مخصوص زنانه را تنظیم می کنند به همین دلیل سیگار در بسیاری از حالات زنانه از قبیل بارداری و یائسگی به شدت تاثیرگذار است.

   |   دیدگاه ها ()

تصاویر/تنش در جلسه علنی امروز مجلس

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 02:35 ب.ظ

نشست علنی امروز(دوشنبه 30 آذر) مجلس شورای اسلامی با حضور 212 نفر از نمایندگان، به ریاست محمد حسن ابوترابی فرد آغاز به کار کرد.

   |   دیدگاه ها ()

جوان‌ترین نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 02:33 ب.ظ

طلبه ۲۶ ساله با حضور در فرمانداری قم نامزد انتخابات مجلس پنجم خبرگان از ایلام شد.


جوان‌ترین نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری قم ثبت نام کرد

به گزارش آوای زاگرس، حجت الاسلام سید حسین موسوی نسب متولد اول مهرماه سال ۶۸ با حضور در فرمانداری قم نامزد انتخابات مجلس خبرگان از حوزه انتخابی ایلام شد.

وی مدیر حوزه‌های علمیه کامیاران کرمانشاه و دهلران ایلام را در کارنامه خود دارد.

موسوی نسب در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم در رابطه با سن و سال کم خود، اظهارداشت: مسئولیت و توانایی ارتباطی به سن و سال ندارد و انسان می‌تواند با سن کم هم خدمت رسانی کند.

وی که با اشاره به اینکه نقش و جایگاه مجلس خبرگان بسیار اهمیت دارد، افزود: به دلیل تخصص در دروس حوزوی برای کاندیداتوری انتخابات خبرگان اقدام کردم.

وی هدف اصلی خود از شرکت در این انتخابات را صیانت از ولایت فقیه نامید، خاطرنشان کرد: ارتباط گسترده با مردم یکی از مهم‌ترین امور در نمایندگی مردم بوده و در صورتی که از سوی مردم به این سمت انتخاب شوم ارتباط گسترده‌ای با مردم خواهم داشت.

پیش از این هم آیت الله مصباح یزدی، آیت الله شاهرخی خرم آبادی و آیت الله سید رضا برقعی با حضور در فرمانداری قم از حوزه‌های انتخابی تهران و ایلام نامزد انتخابات خبرگان شده بودند.


   |   دیدگاه ها ()

کلنگ زنی بزرگترین پتروشیمی استان دراسلام آبادغرب/ احیای اشتغال در استان بیکار

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 09:12 ق.ظ

چهارمین و بزرگترین پتروشیمی استان کرمانشاه در حالی منتظر کلنگ زنی و خارج شدن از وضعیت معلق کنونی است که بهره برداری از آن می تواند یک تحول شغلی در دومین استان بیکار کشور ایجاد کند
به گزارش آوای زاگرس-کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان کرمانشاه در باره آخرین وضعیت پتروشیمی شهرستان اسلام آباد غرب می گوید: این طرح یک کار بسیار بزرگ است و برخلاف سه پتروشیمی دیگر استان، صنایع پایین دستی زیادی به همراه خواهد داشت.
به گفته وی این پتروشیمی شش مرحله دارد که چهار فاز آن تولید مواد پتروشیمی و 2 فاز دیگر پشتیبان است.
شرکت پتروشیمی اسلام آباد غرب چهارمین و بزرگترین پتروشیمی استان کرمانشاه است که وزارت نفت تیر ماه 94 مجوز احداث آن را در زمینی 70 هکتاری در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب (زاگرس) به گروه 'ماهان شیمی زاگرس' داده است.
مسئولان طرح همان زمان اعلام کردند که عملیات اجرایی آن، در اواخر تیر ماه کلید می خورد اما هنوز هم خبری از کلنگ زنی نیست.
کاشفی می گوید که قرارداد مشاوره طرح با یک مشاور داخلی بسته و مقرر شده است این مشاور پس از تهیه بهترین نقشه برای هر شش مرحله، مناسب ترین مجری و هزینه طرح را هم تعیین کند.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد که تا 2 سه ماه آینده طرح آماده کلنگ زنی شود.
طبق اعلام مجریان پتروشیمی اسلام آباد غرب، تکمیل این طرح حدود 50 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
محمود جلوند، مدیرعامل ماهان شیمی زاگرس پیش تر گفته بود که اجرای این طرح چهار سال و به بار نشستن نخستین واحد پتروشیمی 40 ماه زمان نیاز دارد.

*صف طولانی بانک ها و سرمایه گذاران
تعیین مجری طرح هم از موضوعات قابل توجه است که هنوز در باره آن تصمیم گیری نشده و به گفته کاشفی این اقدام پس از پایان کار مشاور طرح انجام می شود.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه می گوید: حداقل شش فاینانسور(سرمایه گذار) پای کار احداث پتروشیمی چهارم استان حاضرند و 2 سه بانک داخلی هم برای حمایت از فاینانسورها و سرمایه گذاری در این طرح اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به وضعیت کشور پس از اجرای برجام، تصمیم لازم گرفته می شود.
کاشفی می گوید که تلاش می شود از یک فناوری اروپایی برای این طرح استفاده کنیم.
یکی از مشکلات مهم طرح، تامین آب پتروشیمی بود که بنابر اعلام کاشفی، به تازگی این مشکل هم حل شده است.
پتروشیمی چهارم استان به 12 میلیون متر مکعب آب نیاز دارد که علاوه بر این مقدار، 2 میلیون متر مکعب نیز به عنوان ذخیره پیش بینی شده است.
یکی از مهمترین زیرساخت های لازم برای فعالیت هر واحد پتروشیمی داشتن آب کافی است.

*احیای اشتغال در استان بیکار
با توجه به صنایع پایین دستی گسترده پتروشیمی چهارم استان، بهره برداری از آن می تواند تحول چشمگیری در وضعیت اشتغال کرمانشاه به عنوان دومین استان بیکار کشور ایجاد کند.
محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت اسفند 93 در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب گفته است که با راه اندازی پتروشیمی اسلام آباد 11 هزار نفر در صنایع پایین دستی آن مشغول به کار می شوند.
البته پروین رضایی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب این رقم را '10 هزار نفر' عنوان کرده است اما آنچنان که اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه مهر ماه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب گفته در صورت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی و بخصوص پتروشیمی این شهرستان اشتغال فراوانی ایجاد و بخشی از مشکلات بیکاری حل می شود.
هم اکنون سه مجتمع پتروشیمی اوره و آمونیاک، پلیمر کرمانشاه و بیستون در استان کرمانشاه فعال است که در صورت تاسیس پتروشیمی چهارم در شهرستان 150 هزار نفری اسلام آباد، می توان منتظر تحولات اقتصادی مثبتی در استان بود.
گفته می شود حدود 90 هزار نفر بیکار در استان کرمانشاه وجود دارد که بیش از 70 درصد آنها بدون مهارت هستند.
طبق اعلام مرکز آمار در فصل تابستان، استان کرمانشاه با نرخ بیکاری 15.2 درصد دومین استان بیکار کشور است؛ در حالی که میانگین نرخ بیکاری کشور 10.9 درصد است

   |   دیدگاه ها ()

حضور فانی درمجلس برای پاسخ به سئوال نمایندگان/بررسی خودکشی یک دختر دانش آموز در کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 09:08 ق.ظ

فیاضی از حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز این کمیسیون به منظور پاسخگویی به سوال نمایندگان خبر خبر داد.

حضور وزیر آموزش و پرورش درجلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات/بکارگیری نیروهای بازنشسته سوال اصلی نمایندگان از وزیر


 
به گزارش آوای زاگرس-وزیرعبدالوحید فیاضی از حضور وزیر آموزش و پرورش در این کمیسیون خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروزدر جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حضور یابد.

وی در تشریح علت حضور وزیر آموزش و پرورش در این جلسه، افزود: قرار است در این جلسه  وزیر در خصوص بکارگیری مجدد نیروهای بازنشسته در وزارتخانه آموزش و پرورش توضیحاتی را ارائه نمایند.

فیاضی همچنین از بررسی صحت و سقم اخباری پیرامون خودکشی دانش آموزان با حضور وزیر خبر داد و افزود: برخی اخبار در این خصوص منتشر شده است که بررسی صحت آنها در حضور فانی ضروری به نظر می رسد.

   |   دیدگاه ها ()

عنوان برتر کشور برای شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 09:05 ق.ظ

شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه عنوان برتر کشور در بخش پژوهش را کسب کردبه گزارش خبرگزرای آوای زاگرس در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه به عنوان شرکت برتر، رتبه اول را در بین شرکت های آب و فاضلاب کشور را به خود اختصاص داد.
این مراسم دیروز در پژوهشگاه وزارت نیرو برگزار شد
شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه به دلیل ارائه کار پژوهشی برتر عنوان نخست را کسب کرد.

   |   دیدگاه ها ()

معادلات انتخابات اسلام آبادغرب پیچیده شد/ پرویز رزمدیده به عرصه می آید

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394 12:16 ق.ظ

  پرویز رزمدیده از شخصیت های برجسته برای حضور در رقابت های انتخاباتی از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب ودالاهو اعلام حضور کرد .به گزارش آوای زاگرس-پرویز رزمدیده کارشناس ارشد حقوق. منتخب مردم در چهار دوره انتخابات شوراوها تنهاعضوشورا  که لقب مردصلح و صداقت را از طرف مردم دریافت کرد
 حال با یک تصمیم جدی حضور قطعی خود را جهت شرکت در انتخابات مجلس اعلام کرد ودر روزهای آتی ثبت نام ایشان رقم خواهد خورد
لازم بذکر است حضور اعضای شورای شهر در سایر حوزه های انتخابی منع قانونی ندارد و نیاز به استعفا هم نیست. 

   |   دیدگاه ها ()

44 نفر برای انتخابات مجلس در استان کرمانشاه ثبت نام کرده اند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394 08:03 ب.ظ

معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: طی دو روز اخیر 44 نفر برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ثبت نام کرده اند.
به گزارش آوای زاگرس-
علیرضا گودرزی روز یکشنبه به ایرنا افزود: مراحل نام نویسی از داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین مجلس شورای اسلامی طی چند روز گذشته بدون کوچکترین مشکلی در فرمانداری حوزه های مرکزی انجام شده است .

وی اظهار داشت: امروز 18 نفر و روز گذشته نیز 26 نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در شش حوزه مرکزی استان کرمانشاه ثبت نام کرده اند.

به گفته وی جوانترین داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در شش حوزه 31 سال سن و مسن ترین آنها نیز 56 سال سن دارد و از بین داوطلبین یک نفر نیز خانم می باشد.

معاون مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: براساس قانون انتخابات دوم دی ماه آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و چهارم دی ما نیز آخرین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

گودرزی تصریح کرد: با توجه به الزام در رعایت شرایط قانونی برای ثبت نام بهتر است داوطلبان در روزهای ابتدایی برای نام نویسی اقدام کنند تا اگر از لحاظ پرونده کمبود و نواقصی وجود دارد بتوانند در فرصت موجود به رفع نواقص اقدام نمایند.

   |   دیدگاه ها ()

اخبار محرمانه-مجمع هماهنگی اصلاح طلبان استان کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394 07:33 ب.ظ


اخبار محرمانه-مجمع هماهنگی اصلاح طلبان استان کرمانشاه به منظور انتخاب دبیر کل ، هیات رییسه ، اعضای شهرستانها و کمیته بانوان در تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش آوای زاگرس به نقل از
اخبار محرمانه-مجمع هماهنگی اصلاح طلبان استان کرمانشاه به منظور انتخاب دبیر کل ، هیات رییسه ، اعضای شهرستانها و کمیته بانوان در تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار شد. براساس هماهنگیهای انجام شده از سوی اصلاح طلبان استان قرار بود محمدرضا خاتمی میهمان و سخنران ویژه این مراسم باشد اما برخی از مسئولان و دستگاههای امنیتی و نظارتی استان از جمله دادگستری و اداره اطلاعات از وی خواستند که از سفر به کرمانشاه خودداری کند و حتی تهدید شده بود در صورت سفر خاتمی به کرمانشاه تمام دربهای تالار وحد ت پلمپ خواهند شد. همین موضع باعث شد تا خاتمی از سفر به کرمانشاه و حضور در جمع اصلاح طلبان چشم پوشی کند. این مراسم دیروز در حالی برگزار شد که تدابیر شدید امنیتی و انتظامی در محل برگزاری مراسم ایجاد شد و اصلاح طلبان استان هم فقط افرادی را به نشست راه دادند که دارای دعوت نامه باشند و حتی از ورود خبرنگاران هم ممانعت بعمل آمد علت اصلی این حرکت ، پـاسخ دادن در اعتراض به جلوگیری از سفر خاتمی به کرمانشاه و جلوگیری از ایجاد تشنج در مراسم ارزیابی می شود.

   |   دیدگاه ها ()

اعلام موجودیت وفعالیت تشکل مردم نهاد (NGO) اتحاد نواندیشان

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394 07:27 ق.ظ


تشکل مردمی اتحاد نو اندیشان

 سازمان های غیر دولتی (NGO) یا سازمان های مردم نهاد به سازمان هایی اطلاق میشود که تشکل مردمی اتحاد نو اندیشان توسط گروهی از اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر حکومتی به صورت داوطلبانه با رعایت مقررات مربوط تاسیس شده و دارای اهداف غیر انتفاعی و غیر سیاسی وغیر دولتی می باشد وبه دو صورت عضو پذیر یا امنایی توسط هیات مدیره، مدیریت و اجرا میشود.

تشکل های مردمی از قدرت، امکانات، توانایی، ثبات و دامنه فعالیت متفاوتی برخوردارند و موفقیت آنها برای نیل به اهداف خدمات رسانی به جامعه مستلزم تقویت استعدادها و قابلیتهای انها است.هدف محوری تشکل های غیر دولتی نه تامین امکانات مالی بلکه بسیج گروه های مردمی در قالب تشکل های سازمان یافته از افراد داوطلب برای نیل به اهداف مشترکشان می باشد.

بدین منظور و دراستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست مدبرانه دولت کریمه، با استعانت از وجود مقدس امام عصر (عج)، تشکل مردمی”اتحاد نواندیشان” فعالیت رسمی وقانونی خود را با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح و درچارچوب اساسنامه تشکل و حول محور امور اجتماعی در موضوعاتی چون”ارتقای امور رفاهی”،”ارتقای روحیه مشارکت و کار گروهی”و”نشاط اجتماعی…” اعلام مینماید.
تشکل مردمی”اتحاد نواندیشان” اماده حضور اقشار موثر جامعه و شهروندان داوطلب که اهداف و نیات خیرشان، موجب به نتیجه رساندن اهداف تشکل شود، بوده و همواره نیازمند یاری گرم وصمیمانه عزیزان می باشیم.آدرس پایگاه اطلاع رسانی این تشکل   noandishan-as.mihanblog.com   می باشد.

دبیرخانه تشکل مردمی”اتحاد نواندیشان”

   |   دیدگاه ها ()

تلفن ثابت بی سیم در راه است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 آذر 1394 11:53 ب.ظ

مدیر کل مخابرات استان کرمانشاه اعلام کرد: در تلاش هستیم تا تلفن های ثابت را به صورت بی سیم در سطح استان کرمانشاه راه اندازی کنیم.
به گزارش آوای زاگرس:مصیب قبادیان افزود: با راه اندازی این سیستم مردم می توانند علاوه بر اتصال به اینترنت پرسرعت از خط های ثابت خود پیامک نیز ارسال کنند.
مدیرکل مخابرات استان کرمانشاه افزود: راه اندازی این تلفن ها نیازی به سیم کشی ندارد و این شبکه به صورت بی سیم و با استفاده از امواج کار می کند.

**190 هزار مشترک به مخابرات کرمانشاه بدهکار هستند
قبادیان اعلام کرد که 190 هزار مشترک تلفن های ثابت مخابرات استان کرمانشاه بدهکار هستند و تلفن های آنان بیشتر از سه سال است که قطع است.
وی اظهار داشت: 570 هزار زیرساخت تلفن های ثابت در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.
مدیرکل مخابرات استان کرمانشاه با بیان اینکه درآمد مخابرات در سال های گذشته کاهش و هزینه ها نیز افزایش داشته است گفت: به طور میانگین درآمد ماهانه یک خط تلفن ثابت برای مخابرات 57 هزار ریال است در حالی که ایجاد یک خط تلفن ثابت بیش از 10 میلیون ریال برای مخابرات هزینه دارد.
قبادیان با بیان اینکه در برخی از مناطق استان کرمانشاه در واگذاری های تلفن ثابت محدودیت وجود دارد تاکید کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا نیازهای مردم را پاسخ دهیم. 

   |   دیدگاه ها ()

امام جمعه اسلام‌آباد غرب داوطلب حضور در مجلس خبرگان رهبری شد

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 آذر 1394 09:10 ب.ظ

حجت‌الاسلام محمدی‌پور امام جمعه اسلام‌آباد غرب داوطلب حضور در مجلس خبرگان رهبری شد.

به گزارش آوای زاگرس: حجت‌الاسلام سید امیر محمدی‌پور امام‌جمعه اسلام‌آباد غرب برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان کرمانشاه ثبت‌نام کرد.


حجت‌الاسلام سید امیر محمدی‌پور متولد شهریور 1349 در شهر آبادان است که سال‌های بسیاری از زندگی وی در استان‌های کرمانشاه و خوزستان با خاطرات دفاع مقدس همراه شده است.

وی بنا به پیشنهاد آیت‌الله حاج مجتبی معصومی پس از پایان تحصیلات متوسطه برای تحصیل علوم دینی راهی قم می‌شود و در ادامه تحصیل نیز درس خارج را از محضر مرحوم آیت‌الله میرزا جواد تبریزی و آیت‌الله سبحانی بهره‌مند شده است.

وی پیش از این امام جماعت مسجد سلمان فارسی کرمانشاه و امام جمعه رامهرمز در استان خوزستان بوده و از سال 1393 نیز در سنگر نماز جمعه اسلام‌آباد غرب حضور دارد.

   |   دیدگاه ها ()

پرونده روز اول ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس در کرمانشاه با نام نویسی 31 نفر بسته شد

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 آذر 1394 09:07 ب.ظ

در اولین روز از ثبت نام داوطلبین نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 31نفر در سراسر استان ثبت نام کردند.به گزارش آوای زاگرس، در اولین روز ثبت نام داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی  31نفر در سراسر حوزه انتخابیه استان کرمانشاه نام نویسی کردند.

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه اعلام کرد: در نخستین روز از ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی در مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرمانشاه پنج نفر ثبت‌نام کردند.

افشین کریمی فرماندار اسلام آباد غرب نیز از نام نویسی 8 نفر برای حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو خبر داد و گفت: از این تعداد 5 نفر با حضور در فرمانداری و 3 نفر از طریق وزارت کشور ثبت نام کرده اند.

لازم به ذکر است 2 نفر از افرادی که برای حوزه اسلام آباد غرب و دالاهو ثبت نام کرده اند،زن می باشند.

پرویز ایده پور فرماندار پاوه نیز با بیان اینکه تمهیدات لازم برای ثبت نام نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه پاوه و اورامانات فراهم شده افزود: فرمانداری پاوه به عنوان مرکز حوزه انتخابیه مسئولیت ثبت نام را عهده دار است.

رئیس ستاد انتخابات پاوه و اورامانات گفت: از ساعت اولیه امروز با دستور وزارت کشور مبنی بر آغاز ثبت نام از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ فرمانداری پاوه به عنوان مرکز حوزه انتخابیه اورامانات کار ثبت نام را آغاز کرد.

وی  از ثبت نام 9 نفر در اولین روز ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه پاوه و اورامانات خبر داد.

فرماندار سنقروکلیایی نیز گفت: در اولین روز از ثبت نام داوطلبین نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفت نفر در این شهرستان ثبت نام کردند.

علیرضا ایزدی بیان کرد: در پایان اولین روز، 2 نفر در وزارت کشور و پنج نفر هم در ستاد انتخابات فرمانداری برای حضور در حوزه سنقروکلیایی ثبت نام کردند.

پورتال فرماندار کنگاور هم از ثبت نام دو نفر در اولین روز ثبت نام از داوطلبین نمایندگی دوره دهم مجلس شورای اسلامی جهت ورود به عرصه انتخابات حوزه کنگاور، صحنه،‌ هرسین، بیستون و دینور خبر داد.


   |   دیدگاه ها ()

آمار نهایی نام نویسی کاندیداهای حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب/فرماندار: انتخابات نیمه الکترونیکی است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 آذر 1394 09:01 ب.ظ

فرماندار اسلام آباد غرب آمار نهایی نام نویسی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب را 8 نفر اعلام کرد.به گزارش آوای زاگرس،فرماندار اسلام آباد غرب در اولین روز از ثبت نام کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در مورد اقدامات انجام شده پیرامون این انتخابات گفت: پروسه انتخابات تقریبا از تیر ماه آغازشده است و کمیته های مربوطه تشکیل ومسئولین کمیته ها نیز مشخص شده اند.

افشین کریمی بیان کرد: ما با رصد مشکلات ادوار گذشته انتخابات در سطح شهرستان سعی در بطرف کردن آنها برای انتخابات آتی داشته ایم و به همین منظور آموزش نیروهای دست اندرکار انتخابات به طور جد در دستور کار قرار گرفت.

وی یکی دیگر از اقدامات فرمانداری این شهرستان را فعال نمون کمیته فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: با توجه به برگزاری انتخابات بصورت نیمه اکترونیک کمیته فناوری اطلاعات ما فعال شده و آموزشهای متعددی درمرکز استان نیز برگزار شده است.

وی به مباحث مربوط به حوزه امنیتی،پشتیبانی،لجستیک، تبلیغات و اطلاع رسانی اشاره و بیان کرد: کمیته پیشگیری از جرائم انتخاباتی به ریاست رییس دادگستری شهرستان تشکیل شده است و هیئت اجرایی انتخابات نیز برابر قانون معرفی شدند.

کریمی با اشاره به آغاز روند نام نویسی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات ملس شورای اسلامی گفت: درحال حاضر مرحله ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده که تا این لحظ 5 نفر با حضور در فرمانداری شهرستان و سه نفر نیز از طریق وزارت کشور برای حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب ثبت نام کرده اند.

همه کاندیداها به قانون تمکین کنند

فرماندار اسلام آباد غرب تصریح کرد: درانتخابات فقط یک نفر پیروز می شود لذا کاندیداها باید ظرفیت شکست را داشته باشند و عواطف طرفداران خود را در انتخابات کنترل کنند.

وی با ذکر این نکته که درفضای احساسی تصمیم عقلانی گرفته نمی شود بیان کرد:تصمیم احساسی ممکن است آسیب امنیتی به دنبال داشته باشد و کاندیداهای محترم باید وحدت ملی را حفظ کنند یعنی بحث های قومیتی و اختلاف های مذهبی را مطرح نکنند.

کریمی گفت: باید در پرتو قانون اساسی و دین اسلام همه درمقابل قانون تمکین کنیم و خواسته من ازکاندیداها این است که برای حفظ آرامش و سلامت انتخابات با هیئت اجرایی و هیئت نظارت همکاری داشته باشند.

فرماندار اسلام آباد غرب با بیان اینکه ما تمام فعالیت کاندیداها را رصد میکنیم گفت: انتظار داریم کاندیداها از تبلیغات زودهنگام پرهیزکنند و موارد جزیی در خصوص تبلیغات زود هنگام مشاهده کرده ایم که تذکر دادیم.

وی در پایان به این نکته اشاره کرد که انتخابات این دوره بصورت نیمه الکترونیک برگزارمی شود.


   |   دیدگاه ها ()

نام نویسی هفت نفر در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب/ثبت نام 20 نفر در سراسر استان کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 آذر 1394 03:13 ب.ظ

اولین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فرمانداری های سراسر کشور آغاز شد.به گزارش آوای زاگرس،معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در گفتگو با ایرنا اعلام کرد که از صبح امروز تاکنون (ساعت 13) بیش از 20 نفر برای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سطح استان نام نویسی کرده اند.

افشین کریمی فرماندار اسلام آباد غرب نیز در گفتگو با خبرآنلاین از ثبت نام 7 نفر از متقاضیان حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سطح حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب خبر داد.

برابر اطلاع واصله تیمور بستی،مظفر حیدری،قاسم قاسمی،مهرداد زمانی، مصطفی نوروزی،شبنم حیرانی و سهام الدین چراغی هفت نفری هستند که برای حوزه انتخاباتی اسلام آباد غرب و دالاهو نام نویسی کرده اند.


   |   دیدگاه ها ()

جستجو

تازه ترین مطالب

لینک های روزانه

تبلیغات

محل درج تبلیغ

زیرلیک ها

آمار وبلاگ

ابزارک ها

گالری تصاویر

عنوان این بخش

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic