چهار فرمانداری که در استان کرمانشاه به زودی جا به جا می شوند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 09:27 ب.ظ

به گزارش آوای زاگرس،احتمالا تغییرات در فرمانداری های استان کرمانشاه کلید خواهد خورد. به نقل ازمرصاد نیوز بر اساس شنیده ها از منابع آگاه به زودی چند فرماتداری در شهرستانهای استان کرمانشاه دچار تغییر و تحول خواهند شد. بر اساس این گزارش در فرمانداری شهرستان کرمانشاه احتمالا به زودی فضل الله رنجبر جای خود را به مدیر جدید خواهد داد. شهریار عباس آبادی فرماندار پرحاشیه شهرستان صحنه جابه جا خواهد شد و شهرستان قصرشیرین نیز تغییر در فرمانداری را شاهد خواهد بود تا افشین رضایی از سمت خود خداحافظی کرده باشد. غیبت چند هفته ای فرماندار قصرشیرین و حتی عدم حضور در مراسم های ملی این شهرستان مثل دعای عرفه و بعد از آن این گمانه زنی را تقویت می کند.همچنین علیرضا ایزدی از مدیران هشت ساله دولت های نهم و دهم نیز گزینه جابه جایی است.

   |   دیدگاه ها ()

استاندار کرمانشاه هنوز گزینه‌ای برای معاونت سیاسی معرفی نکرده‌ است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 12:42 ب.ظ

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: استاندار کرمانشاه هنوز هیچ گزینه‌ای را برای معاونت سیاسی امنیتی استانداری معرفی نکرده‌ است.به گزارش آوای زاگرس، محمدحسین مقیمی در کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه استاندار کرمانشاه بتازگی منصوب شده و کار خود را آغاز کرده، اظهار کرد: ایشان هنوز هیچ گزینه‌ای را برای انتخاب بعنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری معرفی نکرده ‌است.

وی ادامه داد: پس از اینکه استاندار گزینه خود را پیشنهاد داد، ما هم در سریع‌ترین زمان گزینه پیشنهادی را بررسی خواهیم کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اهمیت و شرایط استراتژیک استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: اگر استاندار گزینه‌ای معرفی کند با سرعت به آن رسیدگی می‌کنیم، تا قبل از انتخابات مشکلی برای کرمانشاه پیش نیاید.
 
چند ماهی است، معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با سرپرست اداره می‌شود

   |   دیدگاه ها ()

اصل بی طرفی در انتخابات را رعایت کنیم

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 12:36 ب.ظ

استاندار کرمانشاه بر توجه به اصل بی طرفی در زمان برگزاری انتخابات تاکید کرد.

رازانی

به گزارش آوای زاگرس،اسدالله رازانی صبح امروز چهارشنبه در همایش منطقه ای ستاد انتخابات استان های غربی کشور که به میزبانی کرمانشاه در حال برگزاری است، اظهار داشت: برگزاری انتخابات تجلی و نقطه ظهور تعیین سرنوشت کشور به دست مردم است.

وی گفت: حضور مردم در انتخابات و تعیین آینده کشور به دست آنان اعتبار و شاکله نظام جمهوری اسلامی ایران را معنا می بخشد.
استاندار کرمانشاه در ادامه بر اصل بی طرف بودن در انتخابات تاکید کرد و گفت: برگزاری انتخابات به طور مشخص بر عهده وزارت کشور بوده که باید به بهترین شکل در این راستا اقدام کنند.
رازانی دقت را رکن اصلی در اجرای انتخابات عنوان و تصریح کرد: اجرای عدالت، توجه به اصل بی طرفی و امانت داری از موارد مهمی است که در زمان برگزاری انتخابات باید مد نظر باشد.
استاندار کرمانشاه همچنین کنار گذاشتن حب و بغض در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و افزود: آموزش مسائل تخصصی به عوامل اجرایی انتخابات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که برگزاری این همایش در کرمانشاه نیز در همین راستا برگزار می شود.  

گفتنی است، همایش ۲ روزه آموزشی توجیهی اعضای ستاد انتخابات غرب کشور طی امروز و فردا در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

   |   دیدگاه ها ()

پلیس: زنجیرزنی زنان ممنوع

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 29 مهر 1394 12:29 ب.ظ

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت که زنجیرزنی بانوان در مراسم عزاداری به هر نحوی ممنوع است.به گزارش آوای زاگرس،سرهنگ محمدرضا آموی از تشدید برخورد با رفتارها و پوشش‌های نامناسب و نابهنجار در مراسم عزاداری شب‌های محرم و بویژه در روز تاسوعا و عاشورا خبر داد و اظهار کرد: تذکرات لازم به آرایشگرهای زنانه و مردانه داده شده و با مشاهده این موارد، تذکر و برخورد لازم صورت خواهد گرفت. خوشبختانه تاکنون از اینگونه موارد مشاهده نشده است.
وی با بیان اینکه ماه محرم حرمت ویژه‌ای برای مردم ایران دارد، افزود: قطعا پلیس با هرگونه بدعت و رفتارها و پوشش‌های نامناسب و نابهنجار در مراسم عزاداری این ماه برخورد خواهد کرد. با استفاده از آهنگ‌های غیرمجاز در عزاداری‌ها نیز برخورد می‌شود.
معاون فرمانده انتظامی کرمانشاه با بیان اینکه تذکرات لازم به هیات‌ها از قبل داده شده است، افزود: نصب هرگونه تمثال در هیات‌ها ممنوع است و هیات‌ها باید در مسیر از پیش تعیین شده مراسم خود را برگزار کنند.
وی بیان کرد: مردم نباید برخورد با اینگونه موارد را تنها وظیفه پلیس بدانند و باید خود نیز با مشاهده این موارد امر به معروف و نهی از منکر کنند و خود را در قبال اینگونه موارد در مراسم عزای امام حسین (ع) مسئول بدانند.

   |   دیدگاه ها ()

طلاق بخاطر نگرفتن جشن سالگرد ازدواج!

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 11:58 ب.ظ

زن جوان وقتی دید که شوهرش جشن سالگرد ازدواجشان را برگزار نکرد، راهی دادگاه خانواده شد و درخواست طلاق داد. به گزارش آوای زاگرس،چندی پیش زن جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضی گفت: آقای قاضی روزی که به عقد همسرم در آمدم شوهرم به من گفت به جای عروسی به مسافرت برویم. او گفت که به جبران عروسی نگرفتن، سالگرد ازدواجمان را جشن می گیرد. 
 
وی افزود: شوهرم قول داد که روز اولین سالگرد ازدواجمان بهترین و مفصل ترین جشن را بگیرد تا جبران شود، ولی چند وقت پیش وقتی روز سالگرد ازدواجمان فرا رسید، شوهرم در کمال تعجب و ناباوری من گفت که نمی تواند حتی یک جشن ساده بگیرد و من باید فکر جشن را از سرم بیرون کنم. 
 
زن جوان وقتی این موضوع را شنیدم به شدت عصبانی شدم. احساس کردم که شوهرم با گول زدن و فریب دادنم، به من توهین کرده و مرا نادیده گرفته است. هرچه سعی کردم نتوانستم این موضوع را تحمل کنم و با آن کنار بیایم. من هرچقدر هم سعی کنم نمی توانم این کار شوهرم را فراموش کنم، برای همین تصمیم گرفتم برای همیشه به زندگی مشترکمان پایان دهم. 
 
بعد از صحبت های این، شوهرش نیز به دادگاه احضار شد تا قاضی پس از شنیدن صحبت های او در باره این پرونده تصمیم گیری کند

   |   دیدگاه ها ()

تقدیر از ریاست دانشگاه آزاد اسلام آباد غرب

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 09:55 ب.ظبه گزارش آوای زاگرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد؛در پی بازدید هیات نظارت و ارزیابی  وزارت علوم مستقردر دانشگاه رازی استان کرمانشاه که در تاریخ 16/3/94 از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام آباد غرب صورت گرفت به دلیل ایجاد فضای آموزشی مناسب، امکانات آموزشی، ارتقاء رشته ها خصوصاً در بخش تحصیلات تکمیلی و ارزیابی پتانسیل این واحد دانشگاهی از دکتر احمدی ریاست واحد تقدیر صورت گرفت. متن تقدیرنامه به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی
رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام آباد غرب
برادر ارجمند جناب آقای احمدی
سلام علیکم
با احترام، نظر به بازدید هیات نظارت و ارزیابی استانی در تاریخ 16/3/94 از آن واحد و مشاهده وضعیت خوب به لحاظ مدیریت، فضا و امکانات آموزشی و همچنین همکاری مناسب با این هیات، بدینوسیله از زحمات جنابعالی و همکاران محترمتان تقدیر و تشکر بعمل می آید. امید است با استعانت از خداوند متعال و حسن تدبیر و مدیریت جامع و نیز نگاه و جهت گیری ارزشمند و دانش محور، منشاء خدمات ماندگار به جامعه دانشگاهی بوده و در عرصه تحولات فزاینده علمی و پژوهشی کشور و توسعه و تعالی آن، موثر و نقش آفرین باشید.

شایان ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام آباد غرب این سومین بار است که در زمان ریاست دکتر احمدی  از سوی هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان مورد تقدیر قرار می گیرد.

   |   دیدگاه ها ()

کمبود دو صندلی در شورا!/ طرح زوج و فرد را اجرایی کنید

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 07:11 ب.ظ

داستانهای شورای شهرکرمانشاه تمامی ندارد. این بار شاهد حضور 17 نفر در شورای 15 نفری شهر کرمانشاه هستیم.

 به گزارش آوای زاگرس، شورای اسلامی شهر کرمانشاه از بدو تاسیس همواره با چالش ها و مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم کرده است و این نهاد مدنی معمولاً جز اولین های ایران از لحاظ اتفاقات رخ داده در شوراهای کشور بوده است. همشهریان کرمانشاهی به وفور از این اتفاقات و رخ دادها در خاطر دارند که نیازی به یادآوری آنها نیست.سلب عضویت سه تن از اعضای شورای اسلامی  شهر کرمانشاه پس از انصراف یکی از اعضا برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی،ترکیب شورا را به هم ریخت.پس از حکم شورای حل اختلاف شورای اسلامی استان کرمانشاه مبنی بر سلب عضویت سه تن از اعضای شورا، هیئت حل اختلاف وزارت کشور سلب عضویت 2 نفر را تأیید کرد و جواد جعفری به عنوان عضو شورا باقی ماند. دقیقاً در روزی که یکی از اعضای جدیدالورود شورای شهر کرمانشاه برای معارفه و ادای سوگند به  شورای شهر دعوت می شود زمزمه های توقف اجرای سلب عضویت دو عضو دیگر نیز به گوش رسید.
با اعتراض دو عضو سلب عضویت شده ، پرونده برای رسیدگی به شعبه اول دیوان عدالت اداری کشور ارجاع داده شد و از آن شعبه در قالب نامه ای رسمی حکم توقف اجرای سلب عضویت این دو عضو شورای شهر تا رسیدگی کامل و نهایی پرونده صادر گردید .
فرماندار کرمانشاه عنوان داشت : پس از ابلاغ، حکم از سوی استانداری کرمانشاه به شورای شهر ارسال گردید.
رنجبر نکته مبهم این نامه را در این می داند که اعضای جدید که به شورا معرفی شده اند می توانند در جلسات شورا حضور پیدا کنند یا اعضای سلب عضویت شده ای که حکم سلب عضویتشان متوقف شده است؟او می_گوید: از سوی دبیرخانه شوراهای حل اختلاف شهر و روستای استان کرمانشاه در خصوص این ابهام_ها از وزارت کشور کسب تکلیف شده است که قرار است طی نامه ای مکتوب و شفاف پاسخ داده شود.
شورای شهر کرمانشاه با اتفاقات عجیب و غریب خود حتی برای چند هفته نمی_گذارد از سر تیتر رسانه های استان و کشور دور باشد.با توجه به وضعیت موجود پیشنهاد می کنیم  تا زمان ابلاغ نامه مکتوب و شفاف وزارت کشور اعضای شورای شهر یا با طرح زوج و فرد در جلسات شورا حضور پیدا کنند و یا میله ای در اتاق شورا نصب کنند .
 

   |   دیدگاه ها ()

معاون سیاسی وزارت کشور فردا به کرمانشاه می آید

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 02:13 ب.ظ

همایش روسای ستاد انتخابات استانداری های غرب کشور با حضور مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش آوای زاگرس، همایش معاونین سیاسی و امنیتی و روسای ستاد انتخابات استانداری های غرب کشور از فردا چهارشنبه در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

این همایش ۲ روزه با حضور محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری برگزار می شود.

ایجاد هماهنگی و آموزش روسای ستاد انتخابات استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان از اهداف برگزاری این همایش ۲ روزه است.

همایش روسای ستاد انتخابات استانداری های غرب کشور به میزبانی هتل پارسیان کرمانشاه برگزار خواهد شد.


   |   دیدگاه ها ()

رواج بازار دلالی برای دادن ویزا به زائرین کربلا!

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 28 مهر 1394 02:08 ب.ظ

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان استان کرمانشاه از رواج بازار دلالی برای دادن ویزا به زائرین کربلا در محل کنسول‌گری کرمانشاه انتقاد کرد و خواستار رسیدگی بازرسی استانداری کرمانشاه به این موضوع شد.


1418294772051_31446.jpg


به گزارش آوای زاگرس، : عبدالرضا یاری با اشاره به حضور مردم برخی استان‌های هم‌جوار در کرمانشاه برای اخذ ویزا برای سفر به کربلا، عنوان کرد: متاسفانه به دلیل تقاضای بالا و صف‌های طولانی که وجود دارد، زمینه سوءاستفاده برخی از دلالان و سودجویان فراهم شده‌ است.

وی ادامه داد: برخی از دلالان پای کار آمده و با گرفتن پول اضافی از مردم، کاری که ممکن است دو یا سه روز طول بکشد را چند ساعته انجام می‌دهند. خود کنسول‌گری هم در بروز این شرایط نقش دارد. اگر کار واقعا چند روز طول می‌کشد چگونه به واسطه دلالان در زمان کوتاهی انجام می‌شود؟

یاری، این کار را موجب خدشه‌دار شدن آبروی کرمانشاه دانست و تصریح کرد: از مراجع مربوط خصوصا بازرسی استانداری و حتی سازمان بازرسی تقاضا داریم به قضیه وارد شوند، چون ورود به این بخش از حیطه اختیارات ما خارج است.

وی با اشاره به حضور مستمر نماینده انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه در محل کنسولگری، مدعی شد: بنا به شکایات متعدد مردم و مشاهدات نماینده، ظاهرا خود کنسول‌گری هم در بروز این دلالی‎‌ها نقش دارد. پیش از این هم تخلف دیگری در این بخش رخ داده که چون در حوزه اصناف بود، تعزیرات حکومتی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده به موضوع وارد شدند و با واحدهای صنفی متخلف برخورد لازم انجام شد. در این تخلف بخشی از خدمات کنسول‌گری برای اینکه کارها زودتر انجام شود به دفاتر خدماتی اطراف سپرده شده بود. این دفاتر هزینه‌های مازاد زیادی از مردم اخذ می‌کردند که به تخلف آنها رسیدگی شد

   |   دیدگاه ها ()

پنج خودروی هم قیمت پراید در دنیا+ عکس

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 11:48 ب.ظ
خودروسازان ایرانی در مواقعی که دچار تنگنا شده و به ته خط توجیه می‌رسند، یک کارت به‌زعم خود برنده را رو می‌کنند و آن‌هم این مدعاست که‌ای جماعت! در هیچ نقطه‌ای از این عالم خودرویی به‌مانند پراید نمی‌یابید که همچو ارزان بوده و به این اندازه نیز مجهز باشد! یعنی در رده قیمتی زیر 25 میلیون تومان، تنها گزینه مناسبی که برای شما خریداران ایرانی وجود دارد همین خودرو است و بس. در اینجا برای آنکه این دعوی را به چالش گیریم، نه بازار آمریکا و یا اروپا و یا حتی کشورهای حوزه خلیج‌فارس و…، بلکه بازار یک کشور درحال‌توسعه و مشمول تعرفه‌های بالا را مبنای پژوهش خود قرار داده‌ایم. بازاری که در آن سالانه میلیون‌ها دستگاه خودروی نو تولید و معامله می‌شود؛ و آن بازار هم جایی نیست جز کشور هندوستان. یکی از ارزان‌ترین مکان‌ها جهت خرید خودرو در دنیا. 

در سال 2014 میلادی، نزدیک به 3.2 میلیون دستگاه خودرو از زیر دست سازندگان هندی روانه بازار شد. این میزان از تولید، جایگاه ششمین خودروساز برتر گیتی را از آن هند نموده است. صنعت خودرو در این دیار تحت حمایت کامل و فراگیر دولت قرار دارد و از همین رو برای ورود خودروی کامل (CBU) تعرفه 60 درصدی و برای ورود قطعات منفصله (CKD) تعرفه 30 درصدی برقرار و جاریست؛ اما وضع این تعرفه مانع از رقابت و شکوفایی در این حرفه نشده و در حال حاضر کمپانی‌های مشهور و به نامی همچون سوزوکی، هوندا، تویوتا، شورولت، فورد و رنو و نیسان و… دوشادوش برندهای داخلی این کشور از جمله تاتا و ماهیندرا مشغول به کارند. دستمزدهای پایین و بهره‌وری بالای خودروسازان هندی موجب شده که بهای خودرو در این کشور بسیار پایین‌تر از میانگین جهانی آن باشد و به همین دلیل نیز خودروهای مدرن با قیمت بسیار پایینی به خریداران فروخته می‌شوند که گاهی تصور آن نیز دور از ذهن است.

نکته جالب اینجاست که بخش اعظم قطعات این خودروها هم توسط سازندگان هندی تأمین می‌گردد که گاهی میزان آن از 90 درصد (خودروی کامل) نیز فراتر می‌رود؛ و مهم‌تر از همه، مشارکت با خودروسازان خارجی، هیچ لطمه‌ای به اشتغال کارگران در هند وارد ننموده و مطابق برخی آمارها تنها در شرکتی همانند ماروتی که به تولید محصولات سوزوکی اشتغال دارد، نزدیک به هفت هزار تن مشغول فعالیت‌اند. هم‌اکنون، شرکت ماروتی از ظرفیت تولیدی معادل 1.5 میلیون دستگاه در سال برخوردار است و بنا به ادعای وب‌سایت آن، هر 12 ثانیه یک دستگاه خودرو از خط تولیدش خارج می‌شود! و تاکنون هم به 125 کشور دنیا من‌جمله آلمان، فرانسه و ایتالیا و بریتانیا و… صادرات داشته است.

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

در سطور ذیل، چند نمونه از خودروهای ارزان‌قیمت ساخت هند که از بهایی زیر 25 میلیون و نزدیک به پراید برخوردارند را به شما معرفی می‌کنیم. البته پیش از هر چیز توضیح چند نکته را لازم می‌دانیم: 

1 – تمامی خودروهایی که نامشان در این لیست آمده از جدیدترین نسخه‌های شرکت خود بوده و مدل‌هایی به‌روز هستند و همانند پراید نمونه‌ای از رده خارج محسوب نمی‌شوند، پس پراید با سی سال سن، به لحاظ تکنولوژی و نیز بهره‌گیری از استانداردهای امروزی به‌هیچ‌عنوان قابل قیاس با خودروهای ذیل نیست و اگر در این میان مقایسه‌ای هم بینشان صورت می‌گیرد تنها درزمینهٔ قیمت است. (تاریخ معرفی پراید به بازارهای جهانی سال 1986 میلادی و یا اواخر سال 1364 شمسی است) 

2 – تمامی این خودروها تحت نظارت کمپانی مادر تولید شده و از قابلیت صادرات برخوردارند. مثلاً امروزه هیوندای i10 ساخت هند به اروپا صادر می‌شود و یا انواع محصولات سوزوکی و فورد و… از مبدأ این کشور روانه اقصی نقاط دنیا می‌گردند. 

3 – شاید از نظر شما خوانندگان عزیز، وجود برخی از تجهیزات در خودروهای ذیل امری بدیهی و پیش‌پاافتاده به نظر آید، ممکن است دراین‌باره حق با شما باشد ولی درعین‌حال این قضیه را هم فراموش نکنید که مبحث ذیل در مورد خودروهای ارزان و هم‌رده‌های قیمتی پراید است و نه خودروهایی همچون هیوندای الانترا و… 

4 – در بازار هند، تیپ‌های پایه هر خودرو از حداقل امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی برخوردارند و حتی برخی از آن‌ها فاقد کیسه هوای ایمنی و قفل مرکزی هستند. به همین سبب نیز در این متن تیپ‌هایی از یک خودرو را ملاک سنجش خود قرار دادیم که لااقل به یک عدد کیسه هوا مجهز بوده‌اند و از همین رو تیپ‌های فاقد کیسه هوا، حتی علیرغم وجود تجهیزاتی بیش از پراید در آن‌ها، از لیست ذیل حذف شدند. 

5 – در متن پیش رو تا حدی سلایق هم‌وطنانمان نیز لحاظ شده است. مثلاً در حال حاضر، ارزان‌ترین خودروی بازار هند، تاتا نانو نام دارد که از بهای پایه‌ای معادل 199 هزار روپیه و یا در حدود سه هزار دلار برخوردار است. بی‌تعارف می‌توان گفت که این خودرو با پیشرانه ضعیف 0.6 لیتری (37 اسب بخاری) و سیمای عجیب‌وغریب خود! حتی در صورت ورود به ایران از کمترین اقبال در نزد هم‌وطنانمان برخوردار خواهد شد و از همین رو نیز در لیست ذیل، ذکری از آن نشده است.

توضیح: نرخ خرید و فروش هر روپیه هندوستان در بازار آزاد ایران بین 50 تا 54 تومان است و قیمت خودروها هم به‌طور مستقیم به تومان تبدیل شده است.

ماروتی سوزوکی آلتو 800

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا


 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

تولید این خودرو در سال 2012 میلادی در هند آغاز شد و نسخه فعلی هم نسل دوم این خودرو به شمار می‌آید. این خودرو از پراید کمی کوچک‌تر بوده و از طول 3.4 متری برخوردار است و در کلاس خودروهای KEI طبقه‌بندی می‌گردد. پیشرانه سه سیلندر به کار رفته در آن، از 0.8 لیتر حجم برخوردار است و توان خروجی این پیشرانه هم معادل 48 اسب بخار و گشتاورش معادل 69 نیوتن متر است. این خودرو در تیپ پایه یا std با بهایی معادل 253 هزار روپیه یا در حدود 13/7 میلیون تومان فروخته می‌شود و تیپ مجهزتر آن که VXi (دارای ایربگ) نام دارد با بهایی معادل 344 هزار روپیه و یا در حدود 18.6 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این تیپ از تجهیزات ذیل بهره می‌برد: 

ایربگ راننده – سیستم تهویه مطبوع دستی – داشبورد دو رنگ – قفل مرکزی ایموبلایزر – قفل خودکار درب‌های خودرو – قفل ایمنی کودک – پشت‌سری‌های صندلی جلو و عقب – سیستم تهویه مطبوع – داشبورد دو رنگ – نگه‌دارنده فنجان در جلو – شیشه‌های برقی جلو – قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو – هشداردهنده کاهش سطح مخزن سوخت – سیستم صوتی با قابلیت خوانش صفحات CD + MP3 و پورت USB و AUX و رادیو AM/FM با دو عدد اسپیکر – دستگیره‌های همرنگ بدنه – ترمز جلو دیسکی – سپرهای همرنگ بدنه و… 

گارانتی خودرو: 2 سال یا 40 هزار کیلومتر 

نحوه خرید (تیپ VXi): 292 هزار روپیه یا در حدود 15.8 میلیون تومان از بهای خودرو به صورت وام 

مبلغ قسط ماهانه: 6,362 روپیه یا در حدود 344 هزار تومان در ماه

ماروتی سوزوکی آلتو K10

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

خودروی بعدی این لیست هم یک سوزوکی است. این خودرو نمونه ارتقاء یافته آلتو 800 بوده و از ماه نوامبر سال 2014 میلادی تولید آن در هند آغاز گردید. مشخصات این خودرو به پراید هاچ‌بک بسیار شبیه است و با طولی معادلی 3/55 متر چند سانتی از آن کوچک‌تر است. خودروی مذکور از پیشرانه‌ای سه سیلندر با حجمی معادل یک لیتر بهره می‌برد. توان خروجی این پیشرانه معادل 67 اسب و گشتاور آن نیز برابر با 90 نیوتن متر است. خودروی مذکور در تیپ پایه خود و یا همان LX با بهایی معادل 320 هزار روپیه و یا حدود 17/3 میلیون تومان به فروش می‌رسد اما مدل مجهزتر آن که (O)VXi نام دارد به بهایی معادل 372 هزار روپیه و یا در حدود 20/1 میلیون تومان فروخته می‌شود. این تیپ نیز از تجهیزات ذیل برخوردار است: 

ایربگ راننده – قفل مرکزی با کلید– ایموبلایزر – سیستم تهویه مطبوع دستی – قفل خودکار درب‌های خودرو – قفل ایمنی کودک – داشبورد دو رنگ – آینه‌های داخل اتاق با قابلیت مات شدن به صورت دستی– پشت‌سری جلو و عقب – نگه‌دارنده فنجان‌ها در جلو- شیشه برقی جلو- راهنما بر روی آینه‌های جانبی- شیشه عقب بخار زدا- آنتن سقفی – چراغ‌های مه شکن جلو – قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو- هشداردهنده کاهش سطح بنزین – 2 عدد اسپیکر و سیستم صوتی با قابلیت خوانش CD و MP3 و نیز پورت USB – دستگیره و آینه و سپرهای همرنگ بدنه – ترمز دیسکی جلو و… 

گارانتی خودرو: 2 سال یا 40 هزار کیلومتر 

نحوه خرید تیپ (O) VXi: 316 هزار روپیه یا در حدود 17.1 میلیون تومان از بهای خودرو به صورت وام 

مبلغ قسط ماهانه: 6,897 روپیه و یا در حدود 372 هزار تومان

ماروتی سوزوکی سلریو

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

سومین خودروی موجود در این لیست باز هم یک سوزوکی است! البته این خودرو را چندی پیش به شما معرفی نمودیم. سوزوکی سلریو با طول 3.6 متری خود تقریباً هم‌اندازه پراید هاچ‌بک است. خودروی مذکور در ماه فوریه سال 2014 میلادی معرفی شد و در حال حاضر هم در دو کشور هند و تایلند تولید می‌شود. این خودرو از پیشرانه‌ای سه سیلندر به حجم یک لیتر بهره می‌برد. توان خروجی این پیشرانه معادل 67 اسب بخار و گشتاور آن نیز معادل 90 نیوتن متر است. خودروی مذکور در تیپ پایه و یا LXi در حدود 397 هزار روپیه و یا تقریباً 21.4 میلیون تومان قیمت دارد؛ اما تیپ مجهزتر آن که ZXi نام دارد از بهایی معادل 457 هزار روپیه و یا 24.7 میلیون تومان برخوردار است. این تیپ از تجهیزات ذیل بهره‌مند است: 

ایربگ راننده – هشداردهنده بستن کمربندهای ایمنی – سیستم ورود بدون کلید (KEYLESS) – قفل خودکار درب‌های خودرو– قفل ایمنی کودک – سیستم تهویه مطبوع دستی- خروجی برق 12V – شیشه عقب بخارزدا – آینه‌های داخل اتاق با قابلیت مات شدن به صورت دستی – آینه جانبی برقی – راهنما بر روی آینه‌های جانبی – آنتن سقفی- دستگیره درب داخل از جنس کروم – کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان+ CD + MP3 و پورت USB و AUX به همراه اتصالات بلوتوث – هشداردهنده کاهش سطح مخزن باک بنزین – سپرها و دستگیره‌ها و آینه‌های همرنگ بدنه – هشداردهنده نیمه باز بودن درب خودرو- 4 عدد اسپیکر و… 

گارانتی: 2 سال و یا 40,000 کیلومتر 

نحوه خرید (تیپ ZXi): 388 هزار روپیه یا در حدود 21 میلیون تومان از بهای خودرو به صورت وام 

مبلغ قسط ماهانه: 8,459 روپیه یا در حدود 457 هزار تومان

داتسون GO

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا


 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

چهارمین خودرویی که می‌خواهیم به آن بپردازیم نسخه‌ای احیاء شده از یک برند است؛ یعنی قرار است که این خودرو نام داتسون را که از سال 1986 میلادی توسط نیسان کنار نهاده شد، دوباره زنده کند. تولید داتسون GO از سال 2014 میلادی در هندوستان آغاز شد و در حال حاضر هم علاوه بر این کشور، در اندونزی هم به تولید می‌رسد. خودروی مذکور از پلت فرم V نیسان بهره می‌برد که در مدل‌های میکرا و مارچ هم به کار گرفته می‌شوند. داتسون GO به لحاظ ابعادی از پراید کاملاً بزرگتر است و با طولی معادل 3/78 متر تقریباً هم‌اندازه پژو 206 هاچ‌بک است. البته نسخه استیشن با نام GO+ به بازار ارائه می‌شود. این خودرو با یک پیشرانه سه سیلندر ارائه می‌شود. این پیشرانه 1.2 لیتر حجم دارد. توان این پیشرانه هم معادل 67 اسب بخار و گشتاور آن نیز برابر با 104 نیوتن متر است. داتسون GO در حالت پایه و یا تیپ D، معادل 324 هزار روپیه قیمت دارد که تقریباً معادل 17/5 میلیون تومان است ولی مدل مجهزتر آن که تیپ (O)T نام دارد از بهایی معادل 420 هزار روپیه و یا حدود 22/7 میلیون تومان برخوردار است. این تیپ از تجهیزات ذیل بهره می‌برد: 

ایربگ راننده – قفل مرکزی – فرمان الکتریکی حساس به سرعت – ایموبلایزر – قفل ایمنی کودک – سیستم تهویه مطبوع به همراه فیلتر هوای داخل – خروجی برق 12V – آینه‌های داخل اتاق با قابلیت مات شدن به صورت دستی – فرمان سه پره – شیشه‌های برقی جلو – ریموت بازکننده درپوش باک بنزین و درب صندوق عقب – تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو – نمایشگر میانگین مصرف سوخت- 2 عدد اسپیکر- سیستم صوتی به همراه پورت AUX و AUX و نیز آمپلی‌فایر- نگه‌دارنده موبایل بر روی داشبورد – جلوپنجره با تریم کرومی – چراغ‌های هالوژن جلو – برف‌پاک‌کن‌های حساس به سرعت – کامپیوتر سفری – سیستم FOLLOW ME HOME (همراهی با سرنشینان خودرو در هنگام پارک آن در محیط‌های تاریک که با روشن نگه‌داشتن چراغ‌های جلو تا 30 ثانیه پس از پیاده شدن آن‌ها صورت می‌پذیرد) – ترمزهای دیسکی خنک شونده در جلو – سپرها و دستگیره‌های همرنگ بدنه و… 

گارانتی خودرو: 2 سال بدون محدودیت کیلومتر 

نحوه خرید تیپ (O)T: 356 هزار روپیه یا در حدود 19.2 میلیون تومان از بهای خودرو به صورت وام 

مبلغ قسط ماهانه: 7,775 روپیه و یا در حدود 420 هزار تومان

هیوندای EON

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا

پنجمین خودروی این لیست محصولی از هیوندای به نام EON است. طراحی و توسعه این خودرو هم به‌طور مشترک بین هند و کره صورت پذیرفته است. هیوندای EON یک خودرو مخصوص رفت‌وآمد درون‌شهری است و با طولی 3.5 متری خود اندکی از پراید هاچ‌بک کوچک‌تر است. تولید این خودرو از ماه اکتبر سال 2011 میلادی در هند شروع شد و اندکی بعد هم تولیدش در ممالکی همچون فیلیپین، ویتنام و سریلانکا، آغاز گردید. در حال حاضر، خودروی مذکور از دو پیشرانه متفاوت بهره می‌برد. یکی از آن دو، نسخه‌ای سه سیلندر بوده و از حجمی معادل 0.8 لیتر برخوردار است و توان خروجی و گشتاور آن به ترتیب معادل 55 اسب بخار و 75 نیوتن متر است و دیگری هم پیشرانه‌ای چهار سیلندر می‌باشد که از حجمی معادل یک لیتر برخوردار و توان خروجی و گشتاور آن به ترتیب معادل 68 اسب بخار و 94 نیوتن متر است. بهای تیپ پایه این خودرو که D-LITE نام داشته و از پیشرانه‌ای 0.8 لیتری بهره می‌برد معادل 311 هزار روپیه و یا در حدود 16/8 میلیون تومان است اما تیپ مجهزتر که با کد SPORTZ ارائه می‌شود و آن‌هم نیز از پیشرانه 0.8 لیتری برخوردار است، با بهایی معادل 410 هزار روپیه و یا در حدود 22/1 میلیون تومان عرضه می‌شود. این تیپ از تجهیزات ذیل بهره می‌برد: 

ایربگ راننده – فرمان الکتریکی حساس به سرعت – سیستم ورود بدون کلید (KEYLESS) – شیشه رنگی – قفل ایمنی کودک – سیستم تهویه مطبوع دستی – خروجی برق 12V – آنتن سقفی – ایموبلایزر – چراغ‌های مه شکن جلو – آینه‌های داخل اتاق با قابلیت مات شدن به صورت دستی – داشبورد دو رنگ – نگه‌دارنده‌های فنجان در جلو – بازکن درب صندوق عقب از داخل – قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو – هشداردهنده کاهش سطح سوخت در باک خودرو – نمایشگر تعویض دنده – سیستم صوتی به همراه رادیو AM/FM با قابلیت خوانش CD و MP3 و پورت USB و AUX به همراه دو عدد اسپیکر – سپر و آینه‌ها و دستگیره‌های همرنگ بدنه – بازکن درب باک با ریموت – کامپیوتر سفری و… 

گارانتی خودرو: 2 سال بدون محدودیت کیلومتر 

نحوه خرید (تیپ SPORTZ): 348 هزار روپیه یا در حدود 18.8 میلیون تومان از بهای خودرو به صورت وام 

مبلغ قسط ماهانه: 7,589 روپیه یا در حدود 410 هزار تومان 

با نگاهی به قیمت و نیز لیست تجهیزات در خودروهای مذکور، این نکته ثابت می‌شود که با پولی که صرف خرید یک خودروی پراید می‌گردد، به‌راحتی می‌توان یک خودروی نو، مدرن و با کیفیت را با شرایطی به‌مراتب سهل و آسان‌تر، در برخی از ممالک نه‌چندان پیشرفته خریداری نمود؛ کشورهایی که در خودروسازی از رقبای نزدیکمان محسوب می‌شوند اما با برنامه‌ریزی صحیح و واقع‌بینانه و نیز بهره‌گیری از مدیریت کارشناسی و عالمانه هر روز فاصله‌شان از ما بیشتر می‌شود.

 پنج خودرو هم قیمت پراید در دنیا   |   دیدگاه ها ()

در هفته امر به معروف و نهی از منکر برنامه های متنوعی برگزار می شود

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 27 مهر 1394 11:28 ب.ظ

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان اسلام آباد غرب گفت: در جامعه اسلامی افراد نمی توانند نسبت به سرنوشت دیگران بی اعتنا باشند، لذا از روی «دلسوزی» و نه «طمع» و یا «کینه» برای نجات آنها از ضلالت به پا می خیزند.
اصلاح جامعه به اجرای امربه معروف و نهی از منکر  بستگی دارد

اصلاح جامعه به اجرای امربه معروف و نهی از منکر  بستگی دارد

به گزارش آوای زاگرس، دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان اسلام آباد غرب  در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به فرارسیدن هفته احیای امربه معروف و نهی از منکر گفت: اهمیت فریضتین امر به معروف و نهی از منکر تا آنجایی است که در احادیث و روایات معتبر اصلاح جامعه به اجرای آنان بستگی دارد.

افشار محمدی بیان کرد: اگر در جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر ترویج یابد، خود به خود منکرات در آن جامعه به حاشیه رانده می شوند. 
وی افزود: در جامعه اسلامی افراد نمی توانند نسبت به سرنوشت دیگران بی اعتنا باشند، لذا از روی «دلسوزی» و نه «طمع» و یا «کینه» برای نجات آنها از ضلالت به پا می خیزند و به اصطلاح امر به معروف و نهی از منکر می نمایند.

محمدی تصریح کرد: کسانی که در راستای احیای این فریضه مسلم الهی گام برمی دارند قطع به یقین در مسیر نهضت عاشورایی هستند و موجبات رضایت خاطر حضرات معصومین(ع) به خصوص قلب نازنین حضرت ولی عصر (عج) را فراهم می کنند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اسلام آباد غرب با اشاره به لزوم همگانی کردن این فریضه الهی گفت: در هفته امر به معروف و نهی از منکر برنامه های متنوعی برگزار می شود.

وی برگزاری یادواره حضرت قاسم(ع)، یادواره حضرت علی اکبر(ع)، یادواره حضرت رقیه(س) و تجمع بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر را از برنامه های این هفته در سطح شهرستان عنوان کرد.
 
محمدی انجام مانور تذکر لسانی را از اهم برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر عنوان و گفت: امیدواریم بتوانیم با اجرای چنین برنامه هایی در راستای احیای این فریضه مهم الهی در جامعه گام برداریم

   |   دیدگاه ها ()

پیش‌بینی‌ها نوید سال پربارانی می‌دهد

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 26 مهر 1394 10:56 ب.ظ


معاون پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی‌ها نوید سال پربارانی را می‌دهد و امیدواریم این پیش بینی‌ها به واقعیت بینجامد.

1444396374913_abdolvahed mirzazadeh-17.jpg


به گزارش آوای زاگرس، علی محمد زورآوند در جلسه ستاد بحران شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه از روز سه‌شنبه هفته جاری یک سامانه جدید وارد جو استان می‌شود، اظهار کرد: این سامانه، بارش‌هایی را در روز چهارشنبه و به ویژه پنج‌شنبه در جو استان به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود این سیستم بارشی بارش‌های خوبی را در شهرستان‌های پاوه و جوانرود داشته باشد، ابراز امیدواری کرد: این سامانه بارش هایی را نیز در سطح شهرستان کرمانشاه به همراه داشته باشد.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه افزود: پیش بینی می‌شود میزان این بارش‌ها در روز جمعه کم شود. بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی انتظار می‌رود در ماه‌های آبان و نیمه آذرماه بارش‌های خوبی در سطح استان داشته باشیم. براساس این پیش‌بینی‌ها از پس از نیمه دوم آذر، میزان بارش‌ها کمتر شده و در نیمه دوم زمستان مجددا شاهد بارش‌های خوبی در سطح استان خواهیم بود. پیش بینی می‌شود نیمه دوم زمستان پیش رو یک درجه سردتر از شرایط معمول باشد.

وی با اشاره پیش بینی های انجام شده مبنی بر اینکه امسال اولین بارش موثر 10 تا 15 روز زودتر از حد نرمال رخ خواهد داد، گفت: انتظار می‌رود بین دهم تا پانزدهم آبان بارش‌های خوبی با حداقل بارش بین 20 تا 25 میلیمتر در استان رخ دهد که پیش بینی می‌شود در برخی از نقاط این میزان به 50 میلیمتر هم برسد.


   |   دیدگاه ها ()

تغییرات جدی در فرمانداری ها استان کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 26 مهر 1394 10:50 ب.ظ

 گرچه هنوز تیم معاون سیاسی استانداری تعیین نشده و رازانی در حال ارزیابی وضعیت استان است اما به نظر می رسد فرماندار سنقر یکی از جدی ترین گزینه های تغییر در فرمانداریهای استان باشد.

به گزارش آوای زاگرس، به نقل از غرب پرس گرچه هنوز تیم معاون سیاسی استانداری تعیین نشده و رازانی در حال ارزیابی وضعیت استان است اما به نظر می رسد فرماندار سنقر یکی از جدی ترین گزینه های تغییر در فرمانداریهای استان باشد.
 
وی که در دولت نهم و دهم مدیر کل میراث فرهنگی دو استان کشور بوده است،پس از ماجرای فرمانداری جلیل بالایی توانست مورد توافق نماینده و استاندار وقت قرار گریرد و بر مسند فرمانداری بنشیند.
 
اما او امروز نه با نماینده سنقر رابطه خوبی دارد و نه مورد حمایت اصلاح طلبان استان است و گفته می شود جدی تری گزینه تغییر در میان فرمانداری های استان می باشد.
 
همچنین اخباری مبنی بر تغییر در چند فرمانداری دیگر استان نیز به گوش می رسد.

   |   دیدگاه ها ()

سفر نوه امام (ره) به روایت تصویر

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 26 مهر 1394 02:14 ب.ظ   |   دیدگاه ها ()

مدیریت ارشد استان بر اجرای دقیق تمامی پروژه ها نظارت می کند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 26 مهر 1394 02:08 ب.ظ

 استاندار کرمانشاه گفت: مدیریت ارشد استان با دقت و حساسیت بر چگونگی روند اجرای تمامی پروژه های در حال انجام نظارت می کند.به گزارش آوای زاگرس-اسدالله رازانی در چهارمین نشست شورای فنی استان اعلام کرد: تمامی پروژه های عمرانی در دست اجرای استان باید طی یک برنامه مدون و زمان بندی شده مورد کنترل و نظارت قرار بگیرند و برخوردهای لازم با تخلفات و اشکالات موجود صورت پذیرد. 
وی با اشاره به اشکالات مطرح شده در نشست شورای فنی در باره یکی از پروژه های در حال اجرا اظهار کرد: این اشکالات موجود به هیچ وجه قابل قبول نیست زیرا این سازه ها باید به شکلی ساخته شوند که در زمان وقوع زلزله شاهد وقوع یک فاجعه نباشیم، اگر در بخشی از یک پروژه بزرگ ضعفی آشکار وجود داشته باشد در مواقع بحران پایداری کل سازه را با خطر مواجه می کند. 
استاندار کرمانشاه ادامه داد: باید اشکالات موجود در پروژه مذکور هرچه سریعتر و بدون هیچگونه چشم پوشی مورد بررسی تفصیلی قرار گیرد تا پس از ارایه گزارش کارشناسی، برای برطرف شدن آن ها اقدامات لازم صورت گیرد.

** استانداری دستگاه ناظر بر تمامی دستگاه هاست
رازانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه استانداری دستگاه ناظر بر تمامی دستگاه ها و ادارات استان است اظهار کرد: معاونت عمرانی حق نظارت بر تمامی پروژه های در حال اجرا را دارد و مدیریت استان از طریق این حوزه با دقت و حساسیت تمام بر چگونگی اجرای صحیح پروژه ها نظارت می کند. 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بر عملکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در زمینه چگونگی نظارت و برخورد با پروژه های در دست اجرای استان نیز نظارت های لازم صورت خواهد گرفت. 
مدیر ارشد استان همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست یک برنامه زمان بندی شده در زمینه کنترل تمامی پروژه های در دست اجرا تدوین و ارایه نماید. 
استاندار کرمانشاه در دنباله سخنانش با تاکید بر لزوم رفع اشکالات نظام اجرایی پروژه های استان اظهار کرد: هم اکنون برخی از پروژه های مهم و تخصصی توسط خود دستگاه ها اجرا می شوند در حالیکه اجرای آن ها معمولاً توسط مجموعه هایی همچون وزارت مسکن و شهرسازی - که از توان اجرایی و امکاناتی بالایی برخوردارند – صورت می گیرد که این روند باید اصلاح شود. 

** تلاش برای تقویت پیمانکاران کرمانشاهی 
وی در ادامه با تاکید بر لزوم تقویت پیمانکاران استان اظهار کرد: براساس آخرین استعلام صورت گرفته از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور فعلاً نمی توان پروژه های زیر 50 میلیارد ریال را تنها به پیمانکاران بومی واگذار کرد ولی با رایزنی ها و چانه زنی هایی که به زودی صورت خواهد گرفت تلاش می کنیم امتیازات مشابهی که استان های اصفهان و آذربایجان شرقی در این زمینه دریافت کرده اند نیز برای پیمانکاران استان گرفته شود.

** به تخلفات مدیران در پروژه های عمرانی رسیدگی شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز اظهار کرد: باید با انجام یک بررسی کارشناسی مدیرانی که طی این سال ها در زمینه اجرای پروژه های عمرانی استان مرتکب تخلف شده اند؛ مشخص شده و به مراجع صاحب صلاحیت برای اعمال مجازات معرفی شوند. 
مجتبی نیک کردار با تاکید بر این نکته که مجموعه استانداری نظارت خود را در همه امور اعمال می کند در ادامه اظهار کرد: وظایف نظارتی مجموعه هایی مانند سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مانع از انجام وظایف نظارتی استانداری نیست و در موارد ضروری اعمال نظارت خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در پروژه های مهم روال کار بر به کارگیری مشاوران خوب و دارای صلاحیت است ولی متاسفانه مشاهده شده در برخی موارد این قاعده رعایت نشده و یا مشاور در مرحله فاز 3 پروژه کنار گذاشته شده اند که این موضوع قابل قبول نیست.
معاون عمرانی استاندار با تاکید بر این موضوع که اجرای پروژه های عمرانی کار مجموعه های دانشگاهی نیست در ادامه اظهار کرد: معمولاً اجرای مجموعه های حوزه علوم پزشکی و درمانی که دارای حساسیت بسیار بالایی هستند توسط وزارت مسکن و شهرسازی - که در این زمینه صاحب تخصص است - صورت می گیرد و اجرای اینگونه پروژه های مهم به این مجموعه ها سپرده شوند.

** پیمانکاران بومی برای رشد نیازمند حمایت هستند 
نیک کردار در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: کرمانشاه استانی است که در زمینه بیکاری در رتبه های بالای کشوری قرار داد و بنابراین برای ایجاد اشتغال بیشتر باید از ظرفیت پیمانکاران استان استفاده کنیم. 
این مدیر ارشد افزود: کرمانشاه هم اکنون دارای دو هزار پیمانکار پایه پنج است که این ها برای رشد بیشتر نیازمند حمایت هستند و باید تلاش کنیم پروژه های کوچک زیر پنج میلیارد به پیمانکاران بومی واگذار شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان کرمانشاهی، زمینه تقویت بیشتر و ارتقای رتبه آن ها نیز فراهم شود. 
وی ادمه داد: در استان های اصفهان و آذربایجان شرقی امتیازاتی برای واگذاری پروژه های کوچک به پیمانکاران بومی در نظر گرفته شده که استان کرمانشاه نیز باید با رایزنی از چنین ظرفیتی برای تقویت پیمانکاران خویش بهره بگیرد. 

** تمامی پروژه های در دست اجرا مورد کنترل قرار می گیرند
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه هم اظهار کرد: با توجه به وظایفی که این مجموعه بر عهده دارد تمامی پروژه های در دست اجرای در یک چهارچوب برنامه ریزی شده مورد نظارت و کنترل قرار می گیرند و گزارش این اقدامات به مدیریت ارشد استان ارایه می شود.
طهمورث الیاسی در ادامه افزود: این سازمان بر اجرای ضوابط و مقررات مربوط به مناقصه های پروژه های عمرانی نظارت کامل خواهد داشت و طبق آخرین استعلامی که از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صورت گرفته باید برای تمامی پیمانکاران بومی و غیربومی شرایط برابر در نظر گرفته شود. 

   |   دیدگاه ها ()

جستجو

تازه ترین مطالب

لینک های روزانه

تبلیغات

محل درج تبلیغ

زیرلیک ها

آمار وبلاگ

ابزارک ها

گالری تصاویر

عنوان این بخش

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic