فرمانده سپاه ناحیه اسلام آباد غرب برنامه های هفته دفاع مقدس تشریح کرد

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 31 شهریور 1394 02:00 ب.ظ


به گزارش آوای زاگرس: اسلام آباد خبر، سرهنگ افشار محمدی در نشستی خبری که در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد ضمن تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس نماد سرافرازی و سربلندی مردم ایران اسلامی است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام مسلح به سلاح ایمان وبا اعتماد به خدا در مقابل 35 الی 40 کشور و ابرقدرت هایی که از آنها پشتیبانی می کردند ایستادند و در نهایت پیروز شدند و رهبر انقلاب چه زیبا فرمودند "جنگ حقیقتا یک گنج تمام ناشدنی است".

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلام آباد غرب بیان کرد: در سایه دفاع مقدس کشور ما امروز توانسته در رده های برتر دنیا از لحاظ علمی قرار بگیرد و اگر جنگ نبود و جوانان این کشور را آب دیده نمی کرد بطور قطع این موفقیت ها را ما به دست نمی آوردیم.

محمدی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس به دشمن نشان داد که گزینه نظامی برای دشمن کارایی ندارد و دشمن نیز امروز ناتوان از بکارگیری آن است، تصریح کرد: فرهنگ ایثار،شهادت و از خودگذشتگی را باید به جوانان و نوجوانان انتقال داد زیرا دشمن امروز سلاح خود را به سمت اعتقادات و تفکر ما نشانه رفته است و قصد نفوذ و ایجاد اختلاف در جامعه اسلامی را دارد.

وی با بیان اینکه جنگ امروز، جنگ فرهنگی است و رسانه ها نقش شاخصی در این جنگ ایفا می کنند افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای انتقال تجربیات نسل جنگ به نسل جدید است و به همین منظور برنامه های متنوعی در سطح کشور، استان و شهرستان برای بهره گیری از هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلام آباد غرب با اشاره به اینکه بالغ بر 50 برنامه در هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان برگزار می شود، بیان کرد:مهمترین برنامه اولین روز هفته دفاع مقدس برگزاری رژه نیروهای مسلح در روز 31 شهریور در مرکز شهر اسلام آباد غرب است که با حضور بسیجیان ولایتمدار، نیروی انتظامی سخت کوش،ارتشیان دریادل و پاسداران جان بر کف برگزار می شود.

محمدی برگزاری یادواره شهدا،مسابقات ورزشی، برگزاری نمایشگاه،غبارروبی مزار شهدا را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: نمایشگاه دفاع مقدس با همکاری شهرداری و  با غرفه های مختلف و متنوع از قبیل غرفه عفاف،غرفه آثار جنگ، غرفه سلامت و غیره در یکی از محلات محروم شهرستان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه دومین روز از هفته دفاع مقدس با برگزاری مراسم صبحگاه دانش آموزی و نواخته شدن زنگ مقاومت در دبیرستان شاهد میناشی با حضور مسئولین و خانواده های شهدا آغاز می شود، گفت: دیدار با امام جمعه شهرستان، فیزیوتراپی رایگان، برگزاری مراسم دعای عرفه و مراسم ویژه عید قربان نیز از جمله برنامه های دومین روز از هفته دفاع مقدس است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلام آباد غرب گفت: شروع اردوی جهادی هفت روزه به منظور کمک به ساخت مساجد روستاهای بخش حمیل، برگزاری مسابقه طناب کشی و ورزش های بومی و محلی محور مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در سومین روز از این هفته است.

وی افزود: در روز جمعه مصادف با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس همایش پیاده روی خانوادگی در سطح شهرستان با اهداء جوایز متعدد برگزار می شود که این همایش از محل استادیوم ورزشی شهید ریزه وندی شهر اسلام آباد غرب آغاز و تا پارک ملت ادامه خواهد داشت.

محمدی تصریح کرد: در سایر روزهای هفته دفاع مقدس نیز مسابقات ورزشی و بازی های بومی و محلی، نشست بصیرتی، برپایی ایستگاه صلواتی، میدان تیر، همایش پیشکسوتان جبهه و جنگ، محفل انس با قرآن، دیدار با خانواده های شهدا، همایش علمی کردن کشاورزی، شعر خوانی و خاطره گویی از جمله برنامه هایی است که اجرا می شود.


   |   دیدگاه ها ()

سه عزل موفق درکارنامه دکترعلی جلیلیان

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 شهریور 1394 01:16 ب.ظ


آوای زاگرس:پس از کش و قوس زیاد از که از ماه ها پیش زمزمه های تغییر استاندارکرمانشاه به گوش میرسید بالاخره دیروز استاندار کرمانشاه در جلسه هیات دولت که بنا به عملکرد ضعیف خود نتوانسته بود نظر دولت را جلب کند و درنهایت رای بر عزل آقای رضایی بابادی صادر شد.
اما در این بین دکترعلی جلیلیان نماینده  اسلام آبادغرب در مجلس شورای اسلامی در بسیاری از محافل و خبرگزاری ها نسبت به عملکرد ضعیف آقای بابادی هشدار میداد و خواستار تغییر شیوه مدیریتی ایشان بود که متاسفانه این تغییر و اصلاح حاصل نشد و بنا به مصلحت و دلسوزی که برای شهر و استان خود دارد یکی از جدی ترین منتقدان  تغییر  استاندار در استان شد.
اگر نگاهی به تغییر و تحول چند ماه پیش مدیریتی در سطح کلان استان بیندازیم میبینیم که در سه مورد دکترعلی جلیلیان مخالف کم کاری و عدم مدیریت مدیریان استان بوده که میتوان گفت در هر سه مورد نظر و مخالفت ایشان کاملا به حق و منطقی بوده است.ابتدا مخالفت ایشان با فرماندار پیشین اسلام آبادغرب جناب آقای کرم محمدی بود که علاوه بر ایشان اصلاح طلبان شهرستان نیز خواستار برکناری آقای محمدی بودند که نهایتا ایشان عزل شدند.دومین مخالفت آقای جلیلیان در حوزه معاونت امنیتی سیاسی استانداری یعنی آقای آیت الله آزرمی بود که بنا به گفته آقای جلیلیان آزرمی یکی از حاشیه سازترین معاونین استاندار بود که عملکرد ایشان نیز خالی از سومدیریت و درحدوشان استان نبود .البته آقای آزرمی تلاش زیادی برای جلب رضایت دکترعلی جلیلیان و سرپوش گذاشتن به اقدامات خود کرد که نماینده محترم اسلام آبادغرب زیر این بار نرفت و مخالفت جدی و شدید خود را برای برکناری آقای آزرمی اعلام نمود که در نهایت ایشان نیز از سمت خود برکنار گردید.بعداز چندین ماه که از عزل ایشان میگذرد استانداری کرمانشاه همچنان بدون معاون و با حکم سرپرستی اداره میشود.
در پایان همانطور که ابتدای این مطلب عرض شد عملکرد ضعیف آقای رضای بابادی و مخالفت شدید دکتر علی جلیلیان با ایشان منجر به برکناری ایشان شد.
البته در این میان سایر نمایندگان محترم استان نیز همکاری لازم را با دکترعلی جلیلیان داشتند.
اگر مطلب را خلاصه کنیم میتوان گفت در طول 6 ماهه گذشته سه عزل و نصب بنابه مصلحت مردم استان و خصوصا شهرستان اسلام آبادغرب در کارنامه دکتر علی جلیلیان ثبت شد که انتقادات جدی و هم صدایی حامیان دولت در استان و اصلاح طلبان و معتدلان نزدیک به این افراد"مدیران" نشان از آن است که این عزل ونصب ها جهت حفظ منافع شخصی  و مخالفت با دولت محترم نبوده بلکه خواست عموم مردم و فعالین سیاسی  استان نیز بوده است

   |   دیدگاه ها ()

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات زیر ذره بین بازرسی تعزیرات قرارگرفت

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 شهریور 1394 01:00 ب.ظ


نمایشگاه صنایع دستی و سوغات کرمانشاه . زیر ذره بین بازرسی تعزیرات قرارگرفت .


آوای زاگرس-ریاست تعزیرات حکومتی شهرستان اسلام آباد غرب در بازدید از نمایشگاه اعلام داشت که تمامی غرفه داران نمایشگاه مورد بازرسی بازرسین قرارگرفته و در خصوص رعایت ضوابط صنفی به نامبردگان تذکر لازم داده شد و اعلام گردید چنانچه شهروندان شکایتی در خصوص خدمات نمایشگاهی داشته باشند بااین شماره تماس 08345224737 و 124 گزارش نمایند .


   |   دیدگاه ها ()

علی جلیلیان مخالف حضوراستاندارمعزول کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 شهریور 1394 12:30 ب.ظ
مرصادنیوز: بعد از عزل رضایی بابادی از استانداری کرمانشاه شاید نگاهی به موافقین و مخالفین حضور او در استان برای شناخت بهتر عرصه قابل استفاده باشد.


موافقین و مخالفین حضور استاندار معزول در کرمانشاه چه کسانی بودند + اسم و سند

به گزارش آوای زاگرس، 9 آذر سال 92 بود که استاندار خوزستانی کرمانشاه قدم در عرصه مدیریت ارشد استان کرمانشاه گذاشت تا دوره ای ماندگار از لحاظ حاشیه سازی و ناکامی را در تاریخ استان کرمانشاه رقم بزند.
 
رضایی بابادی استاندار پرحاشیه استان کرمانشاه بالاخره پس از ماه ها نقش آفرینی در عرصه رکود استان با کوله باری از ناکامی ها امروز توسط هیئت دولت عزل شد تا فضای استان کرمانشاه بالاخره پس از مدت ها بار دیگر تغییراتی را به خود ببیند.
 
در این میان برخی از احزاب، شخصیت های سیاسی و رسانه ها بودند که تا آخرین روز از او در قبال پسرفت کرمانشاه حمایت کردند و خواستار ابقای او در سمت استانداری کرمانشاه شدند.
 
در مقابل نیز مخالفین حضور رضایی بابادی در مسند استانداری از مدت ها پیش انتقادات خود را آغازکرده بودند و تا آخرین لحظات بر مواضع خود پافشار کردند.
 
حامیان حضور رضایی بابادی در کرمانشاه
 
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه که متشکل از احزاب اصلاح طلب است بارها در موضع گیری های خود، از رضایی بابادی استاندار کرمانشاه حمایت کرده بود.
 
صمدی سخنگوی این شورای چندی پیش گفته بود: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه بر این باور است که در شرایط کنونی بحث تغییر استانداری کرمانشاه به هیج وجه جایز نیست و تداوم فعالیت مهندس رضایی بابادی استاندار کرمانشاه به صلاح استان کرمانشاه و منطبق بر مصلحت و منفعت مردم است . بنابراین همانگونه که ذکر شد ما خواهان ادامه کار ایشان در استان کرمانشاه می باشیم .(1)
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه متشکل از حزب کارگزاران سازندگی، خانه کارگر، حزب اعتماد ملی، خانه کشاورز، حزب توسعه کرمانشاه، حزب وحدت و همکاری ملی، حزب مردم سالاری، مجمع متخصصین، جامعه دانشجویان و دانش آموختگان کرمانشاهی (جاداک)، حزب اسلامی ایران زمین، مجمع روحانیون مبارز، حزب اسلامی کار و کانون همبستگی فرهنگیان استان کرمانشاه بود(2) که چندی پیش حزب توسعه به دلیل مخالفت با مواضع این شورا در حمایت از استاندار سابق ناتوان کرمانشاه از آن خارج شد. (3)
 
در این شرایط برخی از معاونین و سرپرستان معاونت های استانداری کرمانشاه ( به جز معاونت عمرانی استانداری) نیز در این خصوص تحرکات چشم گیری داشتند. موضع گیری های این افراد از سال گذشته وجود داشته و تا آخرین لحظات نیز ادامه داشت.
 
شاه آبادی سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در این خصوص وظیفه تکذیب خبرهای موثق از رفتن بابادی را بر عهده داشت و البته در جریان اهانت بابادی به روحانیت که کار عزل او را قطعی کرد، وظیفه جلب حمایت های ویژه برای استاندار را بر عهده گرفت که البته در این مسیر هم خوب ظاهر نشد.(4)
 
در این میان نیز برخی از رسانه های نیز سکوت نکردند و به صورت آشکار حمایت های خود را از رضایی بابای اعلام کرده و در مواقعی نیز به تریبون اختصاصی وی تبدیل شده بودند.
 
خبرگزاری های ایرنا و ایسنا به عنوان رسانه هایی دولتی به عنوان تریبون های اصلی استاندار، صحبت ها، مواضع شخص استاندار را به صورتی ویژه پوشش می دادند. در این میان نیز خبرگزاری های دیگری چون موج و کردپرس نیز به دلیل برخی از ارتباطات عملکردی مشابه را داشتند.
 
خبرگزاری تسنیم نیز دیگر رسانه ای بود که در میان تعجب بسیاری از فعالان عرصه فضای مجازی عملکردی حمایتی از رضایی بابادی داشت. نمونه آن را می توان در مصاحبه این خبرگزاری با شاه آبادی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در خصوص تکذیب عزل استاندار کرمانشاه دانست. (4)
 
در میان نشریات مکتوب نیز، پویان غرب (رسانه مشاور فرماندار کرمانشاه) و آوای کرمانشاه( رسانه کارکنان استانداری کرمانشاه) به دلیل وابستگی ها به مدیران جز حمایت مشی دیگری نمی توانستند که داشته باشند.
 
باختر دیگر نشریه مکتوب کرمانشاهی است که بارها تیتر های اصلی خود را به مطالب مرتبط با رضایی بابادی  اختصاص داده بود. بارز ترین جنبه حمایت این نشریه، سخنان خبرنگار این نشریه در آخرین نشست خبری رضایی بابادی را رسانه ها بود. این سخنان خبرنگار باختر در حالی مطرح شده بود که تعدادی از رسانه های حاضر در آن جلسه به نقد عملکرد استاندار پرداخته و خواستار استعفای او شده بودند (5)
 
مجمع هماهنگی اصلاحطلبان کرمانشاه را نیز باید از حامیان استاندار کرمانشاه ارزیابی کرد.
 
همچنین خانواده شعبانی با محوریت محمد رضا شعبانی به دلیل آزادی عمل بی سابقه در سهم گرفتن از پست های اجرایی را نیز باید یکی از حامیان مهم مدیریت رکود در کرمانشاه دانست. شعبانی به واسطه برخی ارتباطها با نوبخت با انتصاب چند مدیر در استانداری کرمانشاه، دو فرماندار، شهردار و اعمال نفوذ در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه همواره از مدیریت منفعلانه بابادی حمایت کرده است. وب نوشت وابسته به شعبانی هم تا آخرین لحظه سعی در تکذیب رفتن بابادی داشت.
 
برخی از نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی را هم می توان به عنوان حامیان رکود در کرمانشاه یاد کرد.
 
مخالفان حضور رضایی بابادی در مسند استانداری کرمانشاه
 
در سوی دیگر، مخالفان حضور رضایی بابادی در استانداری کرمانشاه قرار داشتند که از ماه ها پیش تا آخرین لحظات حضور بابادی در مسند استانداری  علاوه بر انتقاد به عملکرد بابادی، مخالف حضور وی در این جایگاه بودند.
 
در صدر این مخالفین باید روحانیت استان کرمانشاه را عنوان کرد که بعد از اهانت به ساحت علما و روحانیت از سوی استاندار گام اصلی در مسیر عزل وی برداشته شد.
 
برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مانند محمد ابراهیم محبی نمانیده مردم سنقر و علی جلیلیان نماینده اسلام آباد غرب بیشترین دلنگرانی از عقب گرد کرمانشاه در دوره مدیریت رضای بابادی را داشته اند.
 
در میان رسانه های آنلاین و خبرگزاری ها شبکه اطلاع رسانی مرصاد و خبرگزاری فارس، 2 رسانه ای بودند که مخالفت خود را در موقعیت های مختلف با حضور بابادی اعلام کردند. پس از انتشار گزارش ها و مطالب متعدد در این حوزه، اوج این مخالفت ها در نشست خبری استاندار کرمانشاه بود که مسئول شورای سیاست گذاری شبکه اطلاع رسانی مرصاد از رضایی بابادی خواست که استعفا داده و عطای استانداری کرمانشاه را به لقایش ببخشد.(5)
 
هفته نامه نقد حال به صورت ویژه، هفته نامه غرب و ابوذر دیگر نشریات مکتوب استان بودند که بارها به مخالفت با رضایی بابادی پرداختند و در مقابل تحمیل رکود بی سابقه به کرمانشاه سکوت نکردند.(6)
 
هر چند که در میان احزاب استان کرمانشاه حزب توسعه مخالف جدی فعالیت استاندار سابق کرمانشاه بود اما  در میان شخصیت های سیاسی اصلاح طلب نیز مخالفانی دیده می شد.
 
حسنعلی مهدوی چشمه گچی دبیر حزب توسعه کرمانشاه یکی از افرادی که بارها بر این مخالفت خود تاکید کرده و خواستار تغییر استاندار شد به طوری که در آخرین شماره نشریه غرب که ارگان حزب توسعه محسوب می شود، بر لزوم تغییر استاندار کرمانشاه تاکید کرد.
 
مهدی نوروزی دبیر حزب کارگزاران کرمانشاه با انتقاداتی که در حوزه مدیریتی استان داشت را نیز می توان به عنوان یکی دیگر از شخصیت های سیاسی اصلاح طلب مخالف رضایی بابادی محسوب کرد گرچه خود حزب کارگزاران با محوریت منصور سرمست سینه چاک مدیر کم تحرکی مانند رضایی بابادی بودند.

   |   دیدگاه ها ()

نقد استاندار پیشین "رضایی بابادی"

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 شهریور 1394 12:28 ب.ظ

تیتر نیوز کرمانشاه : دكتر جواد مرادی مدرس دانشگاه و عضو هیات مؤسس مجمع  هماهنگی اصلاح طلبان كرمانشاه نقطه نظرات خویش را پیرامون  اوضاع سیاسی و مدیریتی استان كرمانشاه تشریح نمودند.


به نظر  جنابعالی میزان توفیق عملكر دی مدیریت ارشد استان از ابتدای حضور تا كنون چه میزان بوده است؟
در پاسخ به سؤال شما لازم است ابتدا به نكته مهمی اشاره نمایم و بعد توضیحات بیشتری داده شود.اول انكه جناب اقای رضایی بابادی انگونه كه خودشان هم بیان داشتتد گزینه اصلی و اولی استانداری كرمانشاه نبودند و در  طول مدت 48 ساعت انتخاب شدند و این یعنی بی برنامه گی و ضعف در انتصاب مدیر ارشد استان.
دوم اینكه همان عامل اول باعث شد ایشان بدون مطالعه و شناخت دقیق و برنامه قبلی وارد استان شوند و این مساله بعدا در عملكرد ایشان خود را بروز داد و به نقطه ضعف بزرگی تبدیل شد.كسانی از اصلاح طلبان  استان هم   كه ان موقع    در تهران  با ایشان دیدار داشتند  و قصد كمك به ایشان را در راستای توسعه استان داشتند و در ابتدای ورودشان برنامه های خود را به ایشان ارائه داند امروز كاملا از عملكرد ایشان ناراضی هستند البته بجز دو نفر از آن دوستان كه حالا در دیوان ایشان صاحب منصب هستند.نكته جالب توجه آن است كه وقتی آن دوستان برنامه پیشنهادی كارشناسی و مفصل خود را به ایشان ارائه می نمایند آقای استاندار حتی حوصله مطالعه آنرا هم ندارند.بعلت همین ناآشنایی و عدم شناخت تیم مشاوران و تصمیم سازان ایشان هم محدود به افراد معدودی گردید و این تیم هم نه توان كارشناسی بالایی داشتند و نه مشاركت جو و مشورت پذیر بودند و در واقع ایشان در اینجا هم حصار تنگی به دور خودشان كشیدند.
در ابطه با اولویت های توسعه ی استان هم ایشان كاملا سردرگم و بی برنامه بودند به بیكاری بالا اعتراف و اذعان مینمودند اما راهكار و برنامه مشخصی ارائه نمیكردند و دستگاه های اجرایی استان هم در این رابطه برنامه خاصی نداشتند .حتی نتوانستند یك بسته كوتاه مدت و موقتی هم برای كاهش بیكاری ارائه نمایند.
در حوزه اجتماعی و مشكلات مرتبط با آن مانند طلاق،اعتیاد،تكدی گری و..........  كه متاسفانه به مرز بحران رسیده ایم هم نتوانستند برنامه موفقیت آمیزی داشته باشند و بتوانند تحت یك الگوی موفق و تجربه شده به كاهش آمار معضلات اجتماعی بینجامد چرا كه مدیریت مرتبط با این حوزه هم بیشتر تحت بده بستان های سیاسی و لابی اداره  میشود كه نه توان دارد و نه تخصص و نه سوابق موفق.در حوزه سیاسی تشتت و درگیری بالا بوده هم میان اصلاح طلبان و هم میان ایشان و اصوالگریان و هم  میان ایشان و نمایندگان محترم مجلس، یعنی توان مدیریتی و تدبیر هم در این حوزه ضعیف بوده.در هیچ دوره ای تا این اندازه میان اصلاح طلبان استان تشتت  و كدورت ایجاد نشده بود و عامل اصلی این مساله به ناتوانی ناشی از عدم شناخت جناب اقای استاندار و تیم سیاسی ایشان و نیز حلقه تنگ مشاوران محدود نگر ایشان بر میگردد.در حوزه سرمایه گذاری هم كه دید ه ایم سرمایه كلانی جذب نشده حتی متاسفانه تخصیصی هم برای پروژه راه آهن در بودجه داده نشد اما پروژه قزوین رشت تامین اعتبار شد.و ایشان باید جوابگو باشند.به نظر بنده ادامه مدیریت ایشان در استان زیانبار خواهد بود و حتی موجب یاس و ناامیدی بیشتر حامیان دولت تدیبر و امید خواهد شد.خروجی عملكرد مدیریت ارشد استان بطور كلی مایوس كننده بوده و نشان از ناكارامدی و عدم موفقیت دارد.
در ار تباط با انتصابات هم اتفاقی رخ داده است كه نه پذیرفتتی است و نه قابل توجیه. حتما لیست مدیران غیر بومی را كه انتشار یافته ملاحضه نموده اید این به معنای بی توجهی محض و شاید هم عامدانه ایشان و تیم همراهشان در استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های انسانی بومی استان كرمانشاه است .بعید میدانم در هیچ كدام از استان های كشور چنین اتفاقی افتاده باشد و نخبگان ،فعالان سیاسی و اجتماعی و نیز رسانه ها ومطبوعات براحتی از كنار آن بگذرند.به هر حال آنچه كه امروز ما در این استان به آن دچار شدیم بی برنامه گی و عدم تدبیر است . آقای استاندار حتی این اواخر قدرت و توان تصمیم گیری مستقل را هم از دست داده اند و متاسفانه كاملا مرعوب منتقدین ومخالفین دولت هم شده اند. بنظر می رسد راهی جز جابحایی ایشان باقی نمانده باشد امیدواریم دولت محترم هر چه سریعتر به تدیبر امر بپردازند.


   |   دیدگاه ها ()

معرفی استاندار جدید کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 30 شهریور 1394 12:28 ق.ظ
هیأت دولت در جلسه ای به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری ، اسدالله رازاتی را به عنوان استاندار کرمانشاه تعیین و از زحمات رضایی بابادی استاندار پیشین این استان تشکر شد.

1441784877873_Rouhollah Vahdati-15.jpg

هیأت دولت در جلسه ای به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری ، اسدالله رازاتی را به عنوان استاندار کرمانشاه تعیین و از زحمات رضایی بابادی استاندار پیشین این استان تشکر شد.

رییس‌ جمهوری در این جلسه که عصر یکشنبه برگزار شد، استان کرمانشاه را از استان‌های مهم مرزی دانست که از استعداد خوبی برای تحول و توسعه بیشتر در زمینه‌های گوناگون برخوردار است.

دکتر روحانی همچنین با یادآوری اهمیت همجواری این استان با عراق و توسعه همکاری‌های بین دو کشور، استاندار را به تلاش بیشتر در جهت پیشرفت استان و ادای دین به مردم آن که در طول هشت سال دفاع مقدس صدمات فراوانی را تحمل کردند، توصیه نمود

   |   دیدگاه ها ()

اسامی بومی برای تصدی استانداری كرمانشاه، امری محال است.

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 29 شهریور 1394 09:22 ق.ظ
روزی كه در خرداد 92 مشخص شد تشكیل دولت با حسن روحانی است، زمزمه‌ها در كرمانشاه، برای تعیین استاندار شروع شد، اسامی مختلفی مطرح شد اما همه می‌دانستند كه طرح اسامی بومی برای تصدی استانداری كرمانشاه، امری محال است.  آبادگران جوان کرمانشاه


دلیل این امر محال روشن است هر كسی در این استان، مخالفانی سرسخت دارد و موافقانی سرسخت ندارد! پس از كش‌وقوس اسمی مطرح شد كه برای شناختن‌اش و حتی عكس‌اش، بایستی ساعت‌ها اینترنت را جستجو كرد، بالاخره آن مرد آمد. آمدن نیروی غیربومی نخستین عارضه‌ی ناهماهنگی فعالان عرصه سیاست كرمانشاه است و این نه اولین و نه آخرین بار است كه نزاع‌های درونی استان، وزارت كشور را مجاب می‌كند كه استان را به كسی بسپارد كه شناختی از او در استان وجود ندارد! مردی كه آمد، قرار بود تدبیر و امید همراه‌اش باشد. در نخستین گام‌ انتخاب معاونین، امیدواری كافی ایجاد كرد اما طولی نكشید كه سازهای ناكوك صدایشان بلند شد و از آن زمان تا امروز، هر از گاهی خبری از رفتن رضایی بابادی می‌آید، بیش از یك‌سال است كه گاهی اسامی جانشین او مطرح می‌شود. واقعیت این است كه در چنین شرایط بی‌ثباتی حتی یك مدیر خوب هم نمی‌تواند كارآیی داشته باشد و این در حالی بود كه استاندار هیچ طرح و برنامه‌ی عملیاتی برای استان به‌همراه نداشت. گاهی از نیروهای قالیباف استفاده كرد و گاهی از نیروهای هم‌ولایتی‌اش محسن رضایی! گاهی به سمت بنیاد باران و دفتر سیدمحمد خاتمی نگاه می‌كرد و گاهی مدیران دوران احمدی‌نژاد را ابقا می‌نمود. تنش‌های داخلی استانداری، رنج را مضاعف كرد و همچنان صحبت از رفتن او بود و هست تا امروز! قوی‌ترین نكته در مورد رضایی بابادی انتخاب معاونینی بود كه هر كدام در واقع یك استاندار بودند! اما او نتوانست از این شرایط استفاده كند و بلافاصله رابطه‌ی او و دو معاون با سابقه‌ و كرمانشاهی را تحت تاثیر قرار دادند و رضایی نتوانست بر دیو تفرقه، تفوق یابد و هر روز فاصله‌ها زیادتر شد و در نهایت در چنین شرایطی دو معاون‌اش را از دست داد! پیش‌بینی اینكه اگر مهندس میرزایی مغضوب بابادی شود، آیت‌اله آزرمی هم مغضوب قدرت‌های خارج از استانداری خواهد شد، كار سختی نبود! اما این تدبیر مشاهده نشد! پس از اینكه ضعف شدیدی در اداره‌ی استان به واسطه‌ی نبود دو معاون ایجاد شد، تكان دادن استاندار سهل‌تر شد ولی باز او و اطرافیانش، نتوانستند برای چنین شرایط متزلزلی،‌ چاره‌اندیشی كنند حتی زمزمه‌ی توصیه به استعفای مهندس نیك‌كردار معاون عمرانی استانداری هم به گوش رسید كه در حقیقت توان انجامش در استانداری وجود نداشت و‌الا دوری از تفرقه و نزاع، تدبیری بود كه در استانداری تحت مدیریت رضایی وجود نداشت. به هر حال امروز استان بیش از شش ماه است كه دو معاون ندارد، بخشی از مدیران استانداری بسیار بیشتر از سه‌ماه است كه با سرپرست اداره می‌شوند، استان در جذب اعتبارات عمرانی فوق‌العاده ضعیف ظاهر شده است حتی دریغ از یك جلسه‌ی بدون تنش و درگیری با احزاب و گروه‌های سیاسی! اتفاقاتی كه طی مدت مدیریت رضایی پیش آمد بسیار فراتر از نگارش مطلبی ژورنالیستی است و نیازمند ساعت‌ها فحص و بحث می‌باشد. متاسفانه عواقب چنین شرایطی عقب‌ماندگی بیشتر استان بود. انرژی و توانی كه می‌توانست و می‌بایست صرف برنامه‌ریزی برای مقابله با مشكلات شود بیشتر صرف درگیری و آشتی‌های پس از آن شد! در استانداری حتی توانایی تعیین وزن، گروه‌ها و آدم‌ها هم وجود نداشت و گاهی ساعت‌ها صرف مذاكره با كسانی شد كه كمترین نقش را در استان دارند. علی‌ای‌حال اینك شنیده‌ها حاكی از این است كه وزارت كشور در اندیشه‌ی تغییر استاندار كرمانشاه است. باز هم اسامی زیادی مطرح شد و باز هم فعالان زیادی به لابی پرداختند اما بنا به اخبار غیررسمی و شفاهی، دكتر اسداله رازانی كه در دولت دوم سیدمحمد خاتمی استاندار كردستان بود و از سال 88 تا 92 مسئولیت بنیاد باران را بر عهده داشته است، كاندیدای استانداری كرمانشاه است گر چه شنیده‌ها باز هم حاكی از این است كه یكی از مشاوران رئیس‌جمهور هم تلاش می‌كند رازانی را به استانی دیگر بفرستد و استاندار آن استان را به كرمانشاه بیاورد. اما باید واقعیت را در نظر گرفت كه هیچ مدیری به‌تنهایی نمی‌تواند موفق یا حتی شكست‌خورده باشد. مدیر موفق، تیم موفقی دارد و مدیر ضعیف قطعا تیم ضعیفی دارد. كرمانشاه با رفتن بابادی و آمدن رازانی و یا هر كس دیگر مشكل‌اش حل نخواهد شد مگر اینكه استان به‌صورتی كاملا علمی و متعهدانه مدیریت شود. افراد در جایگاه‌هایی به خدمت گمارده شوند كه حد و اندازه‌ی آنان است. عدم توفیق رضایی در غلبه‌ی بر مشكلات و مصایب استان كرمانشاه، در واقع عدم توفیق تیم مدیریتی اوست. اما متاسفانه هنوز كه خبر تغییردر حد شنیده‌هاست، بخشی از كسانی كه مسبب ناكامی استاندار در مقابله با معضلات كرمانشاه بودند از درِ مذاكره و رایزنی با كاندیدای استانداری درآمده‌اند و به احتمال زیاد و در صورت تغییر باز هم استاندار جدید در محاصره خواهد بود. بدیهی است كه شخص گرفتار در حصار تنگ اطرافیان نخواهد توانست افق دید وسیعی داشته باشد و از پس مشكلات فراوان استان محروم كرمانشاه برآید. غلبه بر مشكلات كرمانشاه، محتاج همدلی واقعی تمامی نیروهای موجود در استان، اعم از نمایندگان مجلس و شورای شهر‌ها و مدیران استان در تمامی رده‌ها و فعالان سیاسی و اجتماعی استان است و این موضوعی است كه پیش‌آمد آن به‌دلایل تفكرات انحصارگرایانه و منفعت‌طلبانه در شرایط فعلی میسر نخواهد بود الا اینكه استاندار، رضایی یا رازانی یا هر شخص دیگری در درجه نخست خود را از حصار تنگ و محدود و معدود اطرافیان برهاند و بتواند با وسعت دید، كالبد‌شكافی و كارشناسی واقعی موانع توسعه استان و به‌كارگیری نیروهای توانمند فارغ از گروه‌بندی‌های كوچك استان و باج‌دهی و كوتاه‌آمدن از اصول پیشرفت و توسعه و در نهایت نگاهی علمی و عملیاتی و برنامه‌ریزی‌های كوتاه‌مدت و میان‌مدت و بهینه‌سازی امكانات موجود امكان تغییر در استان را فراهم نمایند. حالا كه بحث از جابه‌جایی بالاترین مقام اجرایی استان شده، باید اشاره كرد، مدیری می‌تواند موفق عمل كند كه پیش از به‌دست گرفتن پست خود، برنامه‌ای مدون و مكتوب داشته باشد، شاید درست‌تر باشد كه این بار وزارت كشور به برنامه‌ی كاندیداهای پست استانداری رای بدهد، نه به سفارش فلان مدیر یا معاون. در چنین مواقعی یاد تدبیر امیركبیر می‌افتیم كه در نامه‌ای به ناصرالدین شاه نوشت: قربانت شوم الساعه که در ایوان منزل با همشیره‌ی همایونی به شکستن لبه‌ی نان مشغولم، خبر رسید که شاهزاده موثق‌الدوله حاکم قم را که به جرم رشاء و ارتشاء معزول کرده‌بودم به توصیه‌ی عمه‌ی خود ابقا فرموده و سخن هزل بر زبان رانده‌اید. فرستادم او را تحت‌الحفظ به تهران بیاورند تا اعلیحضرت بدانند که اداره‌ی امور مملکت به توصیه‌ی عمه و خاله نمی‌شود. زیاده جسارت است، تقی. آنچه مشخص است، رفتن و آمدن در مدیریت امری بدیهی است و به قول خیام: برخیز و مخور غم جهان گذران بنشین و دمی به شادمانی گذران در طبع جهان اگر وفایی بودی نوبت به تو خود نیامدی از دگران

منبع:آبادگران جوان

   |   دیدگاه ها ()

تیراندازی ماموران به کیف قاپ و دستگیری وی

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 شهریور 1394 01:16 ب.ظ

تیراندازی به کیف قاپ در نارمک تهران   |   دیدگاه ها ()

سال گذشته تولید عسل استان کرمانشاه 2هزار و 600 تن بوده است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 شهریور 1394 01:09 ب.ظ

سال گذشته تولید عسل استان 2هزار و 600 تن بوده و حدود 230 هزار کلنی زنبورعسل در استان داریم که 225هزار و930 کلنی مدرن و 4هزار و 70 کلنی بومی استبه گزارش آوای زاگرس-؛ سرشماری کلنی‌ زنبورستان‌های استان امسال از 4مهرماه 94 لغایت 9 مهر به مدت یک هفته به طور همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود.
 سرشماری فوق توسط اکیپ ماموران سرشماری شامل کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و نماینده تشکل‌های وابسته به صنعت زنبورداری صورت می‌گیرد.

   |   دیدگاه ها ()

تله کابین کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 28 شهریور 1394 10:26 ق.ظ

 عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: پروژه تله کابین طاقبستان کرمانشاه از ۱۶ سال گذشته تاکنون بلاتکلیف بوده که مشکل اصلی آن نبود اعتبار است.


تله کابین

خسرو زرافشانی ، اظهار داشت: پروژه تله کابین طاقبستان از ۱۶ سال گذشته تاکنون بدون پیشرفت فیزیکی محسوسی بر زمین مانده و مشکل اصلی در این رابطه نبود اعتبار است.

وی با بیان اینکه پروژه تله کابین نیاز به اصلاح دارد، افزود: این پروژه نیاز شهر ما است و ظرفیتی برای ایجاد اشتغال جوانان، درآمدزایی و برندی مهم محسوب می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: اعتبارات این پروژه باید از محل منابع  استانی و ملی تزریق شود تا کار اساسی از سرگرفته و پروژه به سرانجامی برسد.

وی تحریم‌ها را از دلایل عدم جذب اعتبارات برای این پروژه دانست و گفت: بسته به نوع پیشبرد کار و ظرفیت و حجم پروژه ممکن است از ۲۰۰ میلیارد تا ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد.

زرافشانی در پایان افزود: پیشنهاد می‌شود منابع مالی این پروژه از محل مشارکت‌های مردمی تامین و با واگذاری به بخش خصوصی روند احداث آن شتاب گیرد.

   |   دیدگاه ها ()

بحث تغییراستاندارکرمانشاه جدی است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 06:02 ب.ظبراساس اخبار رسیده به این سامانه خبری بحث آمدن آقای اسدالله رازانی  جهت استانداری استان کرمانشاه جدی است .

این اخبار حاکی است که این انتصاب  درسکوت کامل اصلاح طلبان مواجهه شده ، لازم به یادآوری که آقای اسدالله رازانی از نیروهای مورد اقبال اصلاح طلبان می باشد.

   |   دیدگاه ها ()

گونی های برنج با طعم انتخابات دهم !!

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : پنجشنبه 26 شهریور 1394 05:54 ب.ظ
برخی از روستاهای حاشیه شهر کرمانشاه طی روزهای گذشته شاهد توزیع گونی های برنجی بودند که طعم انتخابات مجلس دهم می داد.


Image result for ‫گونی های برنج‬‎
 
به گزارش آوای زاگرس،برخی از روستاهای حاشیه شهر کرمانشاه طی روزهای گذشته شاهد توزیع گونی های برنجی بودند که طعم انتخابات مجلس دهم می داد حکایت این برنج ها از آنجا شکل می گیرد که ظاهرا یکی از کاندیداهای مجلس دهم در حوزه شهرستان کرمانشاه که اخیرا فعالیتهای تبلیغاتی خود را گسترش داده و حتی پای تبلیغات خود را به مجالس دینی زنان نیز باز کرده است.
فاز بعدی تبلیغات خود را با گونی های برنج شروع کرده  و طی چند روز گذشته با گونی های برنج  روستاهایی را در یکی از مناطق تابعه شهرستان کرمانشاه مورد لطف خویش قرار داده است.
متاسفانه برخی از کاندیداها هنوز به درجه ای از درک و فهم سیاسی نرسیده اند که دیگر راه رسیدن به پیروزی در انتخابات نه از گونی های برنج میگذرد و نه از پولهای زیر بشقابهای چلو کباب و خطوط اهدایی موبایل . لازم است به این افراد کوته فکر عرض شود که مردم به برنامه رای می دهند نه به گونی برنج ! حتی این فهم و شعور نیز تا دور ترین روستاها نیز رسوخ کرده مردم دیگر به حضور در فاتحه رای نخواهند داد.

   |   دیدگاه ها ()

اصلاح طلبان اجازه تسلط یک خانواده بر مقدرات استان را نمی دهند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : پنجشنبه 26 شهریور 1394 05:46 ب.ظ

دبیر حزب توسعه کرمانشاه گفت: همانطور که شورای مشورتی خاتمی در کرمانشاه شکل نگرفت و به آن سرنوشت دچار شد شورای خانوادگی آقای شعبانی هم به نتیجه ای نمی رسد.

Image result for ‫اصلاح طلبان‬‎

به گزارش آوای زاگرس، چشمه گچی با اشاره به تشکیل شورایی بنام مجمع مشورتی توسعه استان کرمانشاه گفت: همانطور که شورای مشورتی خاتمی در کرمانشاه شکل نگرفت و به آن سرنوشت دچار شد شورای خانوادگی آقای شعبانی هم به نتیجه ای نمی رسد.
حسنعلی مهدوی چشمه گچی گفت: طوری که با اکثر دوستان احزاب اصلاح طلب صحبت کرده ام آنان این شوراهای مشورتی من درآوردی خانوادگی را به رسمیت نمی شناسند.
 
مهدوی چشمه گچی افزود: جز تعداد معدودی بقیه اعضای شورای مشورتی آقای شعبانی اعتقادی به دولت و برنامه های آن ندارند و برای حفظ پست های و میزهای خود به عضویت آن در آمده اند.
 
وی یادآور شد: من احترام خاصی برای برادرم جناب آقای شعبانی قائل هستم و از اواخر دهه شصت خدمت ایشان ارادت داشته و دارم ولی همه مطمئن باشند که اصلاح طلبان اجازه تسلط یک خانواده بر مقدرات استان را نمی دهند.
 
وی تصریح کرد: در این شوراها اسم افرادی که در ستادهای انتخاباتی آقای روحانی زحمت کشیدند و خون دل خوردند وجود ندارد و از آنان فقط استفاده ابزاری شده است.
 
وی در پایان از آقای صمدی سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درخواست کرد هرچه سریعتر از حضور در چنین شوراهایی انصراف داده و فقط در صف اصلاح طلبان حضور داشته باشد .
 
دبیر کل حزب توسعه کرمانشاه یادآور شد: بنده اگر تک و تنها هم بمانم در حزب توسعه کرمانشاه در ایام انتخابات خواب را از چشمان فرصت طلبان و موج سواران خواهم ربود.

   |   دیدگاه ها ()

حفاظت ازمنابع آبی با مسدود کردن چاه های غیر مجاز

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 24 شهریور 1394 03:21 ب.ظ

 استاندار کرمانشاه گفت : در راستای حفاظت از منابع آبی دستگاه های ذیربط باید باجدیت نسبت به این موضوع تلاش کنند.

آوای زاگرس-ابراهیم رضایی بابادی با بیان اینکه استفاده صحیح از منابع آبی در راستای اقتصاد مقاومتی است گفت : دادگستری استان نسبت به اجرای طرح مسدود کردن چاه های غیرمجازدغدغه دارد

رضایی ادامه داد :هیچ گونه کوتاهی دراین امر پذیرفتنی نیست و دستگاه های متولی باید دارای برنامه و تلاش ویژه ای در این زمینه باشند.

وی به نصب کنترل های هوشمند در مزارع کشاورزی اشاره کرد وگفت : نصب کنترل هوشمند به صرفه جویی در مصارف منابع آبی می گردد، و دستگاه های متولی تلاش خود را در این زمینه داشته باشند.


   |   دیدگاه ها ()

خودور را گران می کنیم؛ کمپین مردم شکست می خورد!

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 24 شهریور 1394 11:24 ق.ظ
احمد نعمت بخش چهره ای آشنا برای عموم مردم ایران است چهره ای که بیش از همه می توان وی را با استدلال های تکراری و خسته کننده همیشگی اش در مورد لزوم افزایش قیمت خودرو توصیف کرد و به صراحت گفت که وی بخش مهمی از شاخص شدن نام و چهره اش در بین افکار عمومی را مدیون گرانی بیش از حد خودروهای بی کیفیت داخلی است. به عبارتی ساده و موجز، شهرت احمد نعمت بخش به همان اندازه شهرت پراید در بین افکار عمومی است.

به گزارش «تابناک» اما آنچه باعث می شود که علیرغم شناخت افکار عمومی از دبیر انجمن خودروسازان ایران، هر از چندگاهی احمد نعمت بخش بر سر زبان ها بیفتد، آن استدلال های تکراری و همیشگی درباره افزایش قیمت خودرو و لزوم این اتفاق نیست. آنچه موجب میشود در یک چنین شرایطی که خودروسازان به شدت تحت انتقاد قرار دارند و با شرایط سنگین رکود دست و پنجه نرم می کنند، احمد نعمت بخش مجددا مطرح شود، اظهارنظرهای عجیب و شگفت وی در محکوم کردن خواسته های مردمی و ایجاد جنگ روانی به شیوه خاص خود است.

در حالی که طی چند هفته گذشته سیل انتقادات به وزیر صنعت و معدن و تجارت در پی اظهارات جنجالی وی روان و منجر به آن شد که معاون وزیر صنعت و برخی دیگر از مسئولان دولتی به جای وزیر از مردم عذر خواهی کنند و همچنین افزایش انتقادات و فشار رکود ناشی از عدم خرید خودروی صفر مدیر عامل سایپا را مجبور به عذر خواهی از مردم به خاطر کیفیت پایین خودروهای این شرکت کرد، اکنون احمد نعمت بخش با شیوه همیشگی خود وارد عرصه شده و گویا قصد اصلی وی این است که همچنان بازار انتقادات به خودروسازان را داغ نگه دارد.

نعمت بخش در گفت وگو با خبرگزاری میزان اشاره کرد: اینکه عده ای رکود ناشی در بازار خودرو را ناشی از کمپین نخریدن خودروی صفر می‌دانند، تحلیل غلط و غیر واقعی است، زیرا هم‌اکنون روزانه محصولات دو کارخانه بزرگ کشور در نمایندگی‌های این دو بنگاه به مردم عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه محصولات پیش فروش دو بنگاه ایران خودرو و سایپا نیز به صورت منظم به متقاضیان در حال واگذاری است، اضافه کرد: اگر بحث نخریدن خودروی صفر موفقیت آمیز بود، به صورت طبیعی باید شاهد عدم استقبال خریداران از محصولات جدید و انصراف آنها از تحویل خودروهایشان می بودیم.

نعمت بخش: عذر خواهی مدیر عامل سایپا به دلیل بی تجربگی است!

وی همچنین با تأکید بر افزایش قیمت خودرو در ماه های آینده اظهار داشت: به طور حتم قیمت خودرو افزایش می یابد و این موضوع، هیچ ربطی به بحث های مطرح در چند وقت اخیر ندارد.

نعمت بخش ادامه داد: در یک سال گذشته، همه مواد اولیه صنعت خودروسازی به ویژه فولاد و آلیاژهای مصرفی خودروسازان افزایش حداقل 10 تا 15 درصدی داشته است همچنین اگر هزینه بیمه و دستمزد کارگران و هزینه‌های جانبی برق، آب و گاز را نیز در نظر بگیریم قیمت خودرو باید نزدیک به 15 درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به بدقولی شواری رقابت برای برگزاری جلسه و بررسی قیمت خودرو در مرداد ماه گذشته گفت: شورای رقابت در شرایط کنونی برای فرار از بررسی افزایش قیمت و پاک کردن صورت مسأله تا به امروز به بهانه‌های مختلف از برگزاری جلسه بررسی افزایش قیمت خودرو خودداری کرده است ولی با این حال، مسئولان این شورا و همه مسئولان وزارت صنعت به خوبی می‌دانند که قیمت خودرو در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

اتهام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی

اما احمد نعمت بخش تنها مدیر عامل سایپا را متهم به بی تجربگی نکرده است. وی برخی از نمایندگان مجلس را نیز متهم به یک سناریوی شکست خورده در سال 90 کرده است و گفته: بحث نخریدن خودروی داخلی در سال 90 از سوی برخی نمایندگان مجلس برای نخستین بار عملی شد. در آن سال نیز چند تن از نمایندگان مجلس در نطق های خود از کاهش 40 درصدی قیمت خودرو سخن گفتند و مردم را به نخریدن خودرو دعوت کردند، ولی در نهایت بعد از چند وقت بازار قانون خود را حاکم کرد و نه تنها قیمت خودرو کاهش نیافت که نزدیک به 10 درصد نیز با مصوبه شورای رقابت و تأیید وزارت صنعت قیمت ها افزایش یافت.

وضعیت کنونی نیز مانند سال 90 گذراست و هرچند رکودی در نمایشگاه های خودروسازی ایجاد شده است، خودروسازان محصولات خود را مانند همیشه به مشتریان عرضه می کنند و هیچ مشکلی در خرید محصولات دو کارخانه بزرگ ایران خودرو و سایپا ایجاد نشده است.

مأموریت نعمت بخش برای ایجاد جنگ روانی

بی هیچ شک و با جرأت می توان اظهار کرد که این سخنان نعمت بخش در حالی که بسیاری از مسئولان دولتی و مدیران عامل شرکت های خودروسازی در پی فرو خواباندن جو انتقادات از خودروسازی و به دست آوردن دل مردم با عذرخواهی و اعتراف به کیفیت پایین خودروهای تولیدی هستند، به عمد و برای ایجاد یک نوع جنگ روانی در بین افکار عمومی است.

رویکردی که هرچند پیش از این نیز از دبیر انجمن خودروسازان دیده شده، در شرایط فعلی گویا هدف خاصی را دنبال می کند و آن آشفته کردن فضای عمومی و مخالفت با رویکرد دولت در این زمینه است.

احمد نعمت بخش با متهم کردن مدیران خودروسازی و مسئولان دولتی و حتی نمایندگان مجلس این بار پا را به شدت از گلیم خود فراتر گذاشته و جبهه جدیدی را برای مخالفت با خواسته ها و مطالبات عمومی مردم باز کرده است. البته بر هیچ کس پوشیده نیست که کمپین نخریدن خودروی صفر تا چه حد فشار بر خودروسازان وارد کرده و کسی اظهارات بی پایه نعمت بخش در مورد عدم تأثیر این کمپین را جدی نمیگیرد و در خوشبینانه ترین حالت، آن را شبیه به یک طنز از سر ناچاری و ناگزیری به حساب می آورد.

اما آنچه در این میان حائز اهمیت است، اینکه دبیر انجمن خودروسازان دقیقا مسیری را می پیماید که بر خلاف مسیر مدیران خودروسازای، نمایندگان مجلس و مسئولان دولت است. وی عملا سعی می کند که مدیران وزارت صنعت را در صفحه خود به بازی بگیرد و با اظهار اینکه همگان می دانند که طی ماه های آینده قیمت خودرو افزایش می یابد، سعی کرده به شکلی مذبوحانه آخرین تلاش های خود را برای منصرف کردن مردم از پیگیری کمپین انجام دهد؛ تلاشی که البته به نظر تنها نتیجه آن خشم و انزجار بیشتر مردم و تأکید بیشتر آنها بر ادامه این کمپین باشد.

چند پرسش اساسی در این میان مطرح است؛ نخست اینکه چرا احمد نعمت بخش با ادبیاتی زننده و به دور از شأن یک مسئول، عذرخواهی مدیر عامل سایپا را ناشی از بی تجربگی خوانده است. آیا این موضوع نشان از آن ندارد که در نظر نعمت بخش هر که از مردم عذرخواهی کند، بی تجربه و بی کفایت است؟ پاسخ مدیر عامل سایپا و سایر مسئولانی که طی این مدت با اذعان به کیفیت پایین خودروها از ملت عذرخواهی کرده اند، به این موضوع چیست؟

دوم آنکه چرا نمایندگان مجلس در برابر اتهامی که نعمت بخش به آنها زده است ساکت هستند؟ احمد نعمت بخش، عملا با نام نبردن از نمایندگانی که به گفته وی در سال 90 توطئه ای علیه خودروسازی طراحی کرده بودند، همه نمایندگان مجلس را زیر سؤال برده و اتهامی بزرگ به نمایندگان ملت وارد کرده است. در عین حال از ماجرایی سخن می گوید که حداقل هیچ جا در رسانه ها نشانه و اماره ای بر آن نیست و لذا ضروری می نماید که نمایندگان مجلس پاسخی در این خصوص هم به نعمت زاده و هم به افکار عمومی بدهند.

پرسش سوم این است که آیا دولت و مسئولان دولتی قصد ندارند در برابر این اظهارات دبیر انجمن خودروسازان و ایجاد جنگ روانی در جامعه واکنشی نشان دهند؟ نعمت بخش مسئولان وزارت صنعت را عملا در جریان افزایش قیمت خودروها عنوان کرده و به گفته وی هم مسئولان وزارت صنعت و هم مسئولان شورای رقابت در جریان افزایش قیمت خودرو هستند.

این اظهارات چنانچه صحیح باشد، نشانه ای از همراهی دولت و شورای رقابت در بحث افزایش قیمت خودرو با نعمت بخش و خودروسازان است که در این صورت بسیار ضروری است، دولت و شورای رقابت، موضع خود را دقیقا در این مورد برای افکار عمومی روشن کنند.

در نهایت آنکه نعمت بخش ضمن ایجاد جنگ روانی در این شرایط آشفته و اتهام زدن و حتک حرمت خودی ها، دولتی ها و نمایندگان مجلس این بار اساسا بازی را وارد صحنه دیگری کرده است. بدون هیچ شک و شبهه ای اظهارات اخیر وی نیازمند پاسخ های روشن و شفاف است، هم از طرف خودروسازان، هم از طرف نمایندگان و دولت و به ویژه از طرف مردم ایران.

   |   دیدگاه ها ()

جستجو

تازه ترین مطالب

لینک های روزانه

تبلیغات

محل درج تبلیغ

زیرلیک ها

آمار وبلاگ

ابزارک ها

گالری تصاویر

عنوان این بخش

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic