شایعه پراکنی مجدد سایت توسعه..

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 30 تیر 1394 01:29 ق.ظ


به گزارش آوای زاگرس به نقل از غرب پرس؛سایت توسعه باز هم دست به تخریب اصلاح طلبان مخالف خود زد و این بار خبر داد روز شنبه  جلسه ای برای حمایت از دکتر فلاحت پیشه نماینده اصولگرای ادوار هفتم و هشتم با حضور برخی مدعیان اصلاح طلبی !(اشاره به اصلاح طلبان ریشه دار) در یکی از روستاهای اطراف اسلام آباد برگزار شده است.

اولا در این جلسه  به هیچ وجه نامی از کاندیدایی برده نشده و بحث حمایت از آقای فلاحت پیشه ساخته و پرداخته ذهن گردانندگان این سایت و احتمالا جهت تخریب چهره بانی این جلسه بوده که گویا در محاکم قضایی پرونده ای در حال جریان با مدیریت سایت توسعه دارد.

دوما اگر جلسه توسط برخی مدعیان اصلاح طلبی برگزار شده چگونه اطلاعات محتوای جلسه به سایت توسعه رسیده،احتمالا مدیریت این سایت با برخی از این مدعیان اصلاح طلبی مرتبط است!

به استحضار گردانندگان سایت توسعه و مخاطبان محترم میرساند ،اصلاحات در اسلام آباد پدرخوانده ندارد و فرآیند انتخاب نامزد اصلاحات بر اساس اجماع اصلاح طلبان و التزام به رای اکثریت خواهد بود. هم چنین اولویت اصلاح طلبان اسلام آباد در انتخابات پیشرو یقینا حمایت از نامزدهای اصلاح طلب خواهد بود و در صورت عدم حضور این اصلاح طلبان در صحنه انتخابات به هر دلیل ،از بین سایر گزینه ها فردی که دارای کمترین آسیب باشد را انشاء اله انتخاب خواهند کرد و گردانندگان این سایت بهتر است به دلیل مشکلات شخصی با برخی افراد با نشر این گونه اخبار اصلاح طلبان را متفرق نفرمایند.


   |   دیدگاه ها ()

توافقنامه در صورت تامین منافع ملی و عدم عبور از خطوط قرمز، مورد تائید مجلس واقع می شود

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 29 تیر 1394 06:36 ب.ظ


نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: توافقنامه در صورت تامین منافع ملی و عدم عبور از خطوط قرمز، مورد تائید مجلس واقع می شودبه گزارش آوای زاگرس، علی جلیلیان در گفتگو با پاک پرس، اظهار داشت: متن توافقنامه وین برای بررسی اینکه از خطوط قرمز عبور کرده و یا نکرده است بایستی در مجلس به طور دقیق مطالعه شود که در صورت تامین منافع ملی و عدم عبور از خطوط قرمز، مورد تائید مجلس واقع می شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر آنچه توسط دولت آمریکا در متن توافقنامه تعهد شده باید اجرایی شود و البته جمهوری اسلامی نیز به تعهدات خود پایبند است اما آنچه مسلم بوده غیر قابل اعتماد بودن آمریکایی ها است.

جلیلیان با اشاره به اینکه باید منتظر طی مراحل اجرایی توافقنامه باشیم، گفت: در صورت عدم امضا توافقنامه توسط آمریکا، غیر قابل اعتماد بودن آنها به جهانیان نیز اثبات می شود.

وی افزود: بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری، چه قرارداد تصویب شود چه نشود، چه اجرا شود چه نشود ملت ایران به خاطر خوی استکباری آمریکا با آنان مشکلاتی دارد و از این جهت هرگز تسلیم آمریکا نمی شود.

جلیلیان با بیان اینکه شعار ملت ایران، "نه شرقی و نه غربی" است، خاطر نشان کرد: ملت ایران راه خود را می پیماید و احتیاجی به کشور آمریکا ندارد با وجود اینکه این آمریکا است که به کشور ایران محتاج می باشد.


نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی تحریم ها و قطعنامه های صادر شده علیه ایران را ظالمانه خواند و خواستار لغو آنان شد.

   |   دیدگاه ها ()

نقدی برنقدهای دکتر نورالدین زارعی در خصوص پتروشیمی اسلام آباد..

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 29 تیر 1394 06:03 ب.ظ
هر هدفی بهایی دارد جهان مادی خوبی محض نیست و برای بهره بری از هر نعمتی باید خوب و بدش را پذیرفت .کدام انسان عاقل است که از خوردن دارویی پرهیز می کند که نکند عوارض دارو باعث خواب آلودگیش شود؟!

پتروشیمی اسلام آباد چنان سود و فایده ای برای مردم و شهرستان و پیشرفت کشور در پی دارد که دیگر مجالی برای اندیشیدن به معایب آن نمی ماند.

آیامی شود گفت چون شهرمان کم آب است یا دور از مناطق صادراتی است ، دیگر همه دست روی دست بگذارند و قدمی برای پیشرفت شهرمان برندارند تا همچنان در محرومیت و فقر به سر ببریم؟

درصورتی که مشکل بی آبی تنها مشکل اسلام آباد و ایران نیست ، بلکه یک معضلی است که تمام جهان را درگیر خود کرده است.

اگر تمام جهان به برخی از همشهریان ما واگذار می شد که دیگر هیچ منفعت و پیشرفتی در هیچ کجای جهان رخ نمی داد! فرض کنیم امروز هوا گرم است و مسافت طولانی و کارتان سخت است آیا دیگر به سرکار نمی روید؟ و از تمامی مزایای کارتان چشم پوشی می کنید و سال های سال به دنبال کاری می گردید که هیچ معایبی و سختی درپی نداشته باشد؟!

نه این را را هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد.

درست است هرنماینده ای به مشکلات و پیشرفت شهر خود توجه می کند ولی مگر نه اینست که برای زیبایی جهانمان ابتدا باید از خودمان شروع کنیم؟ 

یک سوال پیش روی ماست آیا هدف از صادرات و صنعت تسخیر بازار جهانی ، افزایش درآمد و پیشرفت کشور نیست تا مردم یک کشور در آسودگی و رفاه بیشتری زندگی کنند؟؟

استان کرمانشاه و خصوصا شهرستان اسلام آبادغرب همه ساله ددر زمره بیکارترین شهرهای کشور شناخته شده است. آیا کسانی که از زاویه کارشناسی ، پتروشیمی را نقد می کنند لحظه ای پای درد دل مردم نشسته اند؟ فقر را به چشم خود دیده اند؟

می دانند تمام عمرت صرف تحصیل کنی و در پایان دست فروش خیابان شوی یعنی چه؟ می دانند یک ماه زندگی با 45هزار تومان یارانه یعنی چه؟ می دانندخودکشی ده ها نفر در شهر به دلیل فقر و بیکاری چگونه است ؟ می دانند سرمای استخوان سوز فقر چه تنی از کارگران ما را لرزانده است؟ و هزاران درد دیگرکه باید بدانند و نمی دانند.

نمیدانند درد اسلام آباد در کم آبی و محیط زیست و دوری از مناطق صادراتی نیست درد اسلام آباد فقر مطلق و بی چون و چرای آنست که اگراین غده سرطانی هرچه زودتر درمان نشود از دست خواهد رفت کسی که از گرسنگی مرده باشد دیگر آب زنده اش نمی کند و نه گذاشتن لاشه اش در محیط زیست سالم!

درپایان به این جمله اکتفا می کنم؛ چشم ها را بایدشست جور دیگرباید دید…. 

به قلم رحمت جلیلیان


   |   دیدگاه ها ()

سد معبر در اسلام آبادغرب در میان بی تفاوتی مسئولین شهرستان

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 28 تیر 1394 06:17 ب.ظ


به گزارش آوای زاگرس به نقل ازاسلام آبادپست ؛ دیر زمانی نیست که عصر کوچ نشینی های فصلی اکثریت مطلق مردم منطقه ما به پایان خود رسیده و حال با گذر زمان جز عده ای معدود از آن نسل , کسی باقی نمانده است که این رخداد را می توان از هلاکت های تاریخی پیشرفت علم دانست.

این مقدمه را اینگونه ربط می دهیم که در شهرستان ما قصه کمی فرق دارد و تازه بعد این همه پیشرفت و ... مردم با روش وانواع دیگری کوچ نشینی پیشین را تداعی بخش اذهان عمومی کرده اند. البته نکته جالب این است که در این راه مسئولین مربوطه تلاشی ملموس انجام نداده اند و به نوعی با سکوت معنا دار خود مهر تاییدی زده اند براین معضل اجتماعی !!!

http://www.axgig.com/images/84148309792241675319.jpg
عکس:پیاده روهای خیابان روبروی اداره برق اسلام آبادغرب

اینکه پیاده رو های اطراف میدان امام خمینی(ره) که این روزها به امان خدا رها شده و هرکسی با سینی یا به اصطلاح بهتر (مژمه ) و گاری و جعبه های چوبی و... جایی را اشغال کرده است که با بی توجهی مسئولین مربوطه روزبروز تعدادشان بیشتر می شود , هرشهروندی را عمیقا به تاسفی دردناک فرو میبرد که دلیل این بی تدبیری چه چیزی می تواند باشد!!!

نکته جالب و قابل توجه این وضعیت تعدد فراوان و پر ترافیک دست فروشانیست که با سینی های بزرگ پیاده روها را به تسخیر خود درآورده اند و رفت و آمد عادی شهروندان را مختل کرده است


   |   دیدگاه ها ()

اضافه شدن دو کاندیدای دیگر به جمع کاندیداهای اسلام آبادغرب

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 28 تیر 1394 06:14 ب.ظ

به گزارش آوای زاگرس به نقل ازکرمانشاه دیلی:   شنیده ها حاکی از آن است که حجت الاسلام آیت عزیزی قصد دارد که به عنوان کاندیدا در انتخابات مجلس دهم پای به این عرصه بگذارد. ایشان از روحانیون قابل احترام می باشند که یقینا کاندید اول اصولگرایان اسلام آباد نیز هستند. حجت الاسلام عزیزی اخیرا از مدیریت حوزه علمیه اسلام آبادغرب استعفا نموده بود.
همچنین آقای شهریار مصطفایی نیز کاندیدای نمایندگی مجلس می باشند. دکتر شهریار مصطفایی دارای مدرک دکترای جغرافیا و از فرهنگیان متشخص و بااخلاق آموزش و پرورش اسلام آباد هستند که در زمان عبدالرضا رستمی ، معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش را بر عهده داشت.
آقای دکتر مصطفایی اخیرا در جلسه ای با دکتر فلاحت پیشه خواستار ائتلاف با نماینده سابق اسلام آباد شده بود که چنانچه یکی از آنها در صحنه بماند دیگری از او حمایت کند. آقای مصطفایی در دور قبل نیز همراه دکتر فلاحت پیشه بوده  است.

   |   دیدگاه ها ()

شروع کلاس های دوره مقدماتی خبرنگاری در اسلام آبادغرب

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : جمعه 26 تیر 1394 08:43 ب.ظ


به گزارش آوای زاگرس به نقل ازاسلام آبادپست ؛ اولین دوره مقدماتی کلاس خبرنگاری در شهرستان اسلام آبادغرب , پنجشنبه این هفته و با حضور مدرسین رسمی خانه مطبوعات و وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی برگزار خواهد شد.

اشخاصی که اسم آن ها در لیست زیر می باشد جهت اعلام آمادگی و حضور در این کلاس ها تا روزسه شنبه مورخه94/4/30 به عنوان آخرین مهلت ثبت نام با در دست داشتن 2قطعه عکس یکبرگ کپی شناسنامه وکارت ملی به همراه مبلغ25000(بیست و پنج هزار) تومان به دفتر آقای چمنی در خیابان جنب مسجدجامع , روبروی پاساژکلهر مراجعه نمایند.
بدیهی است کسانی که به هر دلیلی تا تاریخ مقرر حضور خود را اعلام ننمایند به عنوان انصراف از این دوره تلقی می شوند و شرکت آنها در این دوره منتفی خواهد شد.


   |   دیدگاه ها ()

جشن توافق ایران با گروه 1+5 در برج ایفل صحت دارد؟+عکس

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : جمعه 26 تیر 1394 03:55 ب.ظ
پس از ارائه بیانیه مشترک هسته‌ای ایران و 1+5 خبری در شبکه‌های اجتماعی نقل شد که ادعا می‌کرد دولت فرانسه 2 ساعت برج ایفل را با رنگ پرچم ایران نورافشانی کرده است.به گزارش آوای زاگرس به نقل از  فارس، به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

پس از ارائه بیانیه مشترک هسته‌ای ایران و 1+5 خبری در شبکه‌های اجتماعی نقل شد که ادعا می‌کرد دولت فرانسه 2 ساعت برج ایفل را با رنگ پرچم ایران نورافشانی کرده است.

 

**شایعه**

متن پیام منتشر شده به همراه عکس مرتبط در ادامه می‌آید: «دولت فرانسه به مناسبت نتیجه مثبت توافق گروه 1+5 با ایران و لغو تحریم‌ها دیشب به افتخار ایران زمین به مدت 2 ساعت برج ایفل را به سه رنگ زیبای سبز سفید و قرمز مزین و نورافشانی کرد.»
 

**واقعیت**

آیا تصویر منتشر شده طرح پرچم ایران را به نمایش گذاشته است و لغو تحریم‌ها و اعلام توافق هسته‌ای ایران دلایلی است که دولت فرانسه به این واسطه برج ایفل را نورافشانی کند؟! گفتنی است طرح پرچم‌ کشورهای ایتالیا و مکزیک نیز از سه رنگ سبز، سفید و سبز تشکیل شده است.

پرچم مکزیک

اما واقعیت ماجرا چه بوده است؟ «انریکه پنا نیه تو» رئیس جمهور مکزیک 20 تیر (11 ژوئیه) پایتخت این کشور را به مقصد پاریس ترک کرد. این نخستین سفر یک رئیس جمهور مکزیک به فرانسه طی 18 سال گذشته بوده است. نقطه برجسته این سفر، رژه نظامی 14 ژوئیه (23 تیر) است که در آن مکزیک با 156 نیروی ارتش خود در آن حضور داشت.

جشن ملی فرانسه، جشنی است که از سال 1880 در 14 ژوئیه هر سال برگزار می‌شود. برای برپایی جشن در این روز، سربازان در طول خیابان شانزلیزه رژه می‌روند و مراسم آتش بازی در شب‌های 13، 14 و 15 ژوئیه برگزار می‌شود.

پس در صورت صحت تصویر فوق می‌توان نتیجه گرفت که دولت فرانسه به دلیل حضور رئیس جمهور مکزیک اقدام به نورافشانی برج ایفل کرده است.

   |   دیدگاه ها ()

رقم دارایی های ایران درگزارش سی ان ان

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : جمعه 26 تیر 1394 03:12 ب.ظ


همچنین نباید از نظر دور داشت که ابزارهای خزانه‌داری آمریکا برای تحت فشار گذاشتن ایران هم پس از برداشتن تحریم‌ها و آزادی 150 میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران و امکان سرمایه گذاری اقتصادی جدید این کشور، ضعیف خواهند شد.

صراط: یک شبکه خبری آمریکایی نوشت که دستیابی به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای میان ایران و آمریکا نمی‌تواند نشانه‌ای از تمایل این کشور برای ارتباط با آمریکا باشد.

خوشبینی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در پی دستیابی به توافق هسته‌ای مبنی بر برقراری ارتباط با کشوری که از آن با عنوان حریف قدیمی واشنگتن یاد می‌شود، را با اقدام تاریخی «ریچارد نیکسون» رئیس جمهور اسبق آمریکا در اتباط با چین و شوروی مقایسه می‌کنند. این مقایسه کنایه‌ای طنز آمیز است چرا که «هنری کیسینجر» معمار سیاست خارجی نیکسون هم عقیده دارد که اینگونه گشایش رابطه با ایران همان موردی نیست که وی آن را امضا می‌کرد.

«مارک تواین» گفته است: «تاریخ تکرار نمی‌شود اما دارای نظم است.» با در نظر داشتن این موضوع اوباما باید توجه داشته باشد که شباهت‌های وضعیت کنونی با روابط روسیه و چین ممکن است فریبنده باشند اما ممکن است که تحولات به شکل دیگری پیش روند.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشت که قمار اوباما بر روی تحولی داخلی در ایران اقدامی مخاطره‌آمیز است چراکه نظام ایران خواستار تحولی اساسی در رابطه با آمریکا نیستند. ضمن اینکه در صورتی که تغییرات داخلی در ایران به وقوع بپیوندد، پیامدهای آن هرگز روشن و قابل پیش‌بینی نخواهند بود.

ضمن اینکه غیر از مسئله هسته‌ای در جمع‌بندی نهایی به موارد دیگری از اختلافات با واشنگتن از جمله آزادی زندانیان آمریکایی و یا تغییر رویکرد ایران در منطقه اشاره نشده واقعیت این است که مقابله با آمریکا قلب ایدئولوژی جمهوری اسلامی است که آیت‌الله خمینی و نیز آیت‌الله خامنه‌ای بیش از 30 سال آن را پیگیری کرده‌اند. از این رو نه ایران و نه آمریکا تمایل چندانی برای همکاری با هم ندارند.

همچنین نباید از نظر دور داشت که ابزارهای خزانه‌داری آمریکا برای تحت فشار گذاشتن ایران هم پس از برداشتن تحریم‌ها و آزادی 150 میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران و امکان سرمایه گذاری اقتصادی جدید این کشور، ضعیف خواهند شد. 

   |   دیدگاه ها ()

عکس/ نظر شما درباره این تصویر چیست؟

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 23 تیر 1394 02:26 ب.ظ

   |   دیدگاه ها ()

تاسیس سفارت ایران دراسرائیل+تصویر

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 23 تیر 1394 01:46 ق.ظ

یک گروه اسرائیلی در اقدامی عجیب تصمیم گرفته است سفارتی به نام ایران در تل آویو تأسیس کند.

Capture4.PNG

به گزارش آوای زاگرس به نقل از مجله مهر- مسعود شایگان:

 یک پایگاه خبری از افتتاح سفارت ایران در اسرائیل طی ماه آینده خبر داده است. البته این سفارت، مانند سفارت های معمولی کشورهای دیگر نیست و دولت ایران تصمیم به این کار نگرفته است. بلکه گروهی از فعالان محلی رژیم صهیونیستی ادعا کرده اند که می خواهند به جای روند منفی ارتباط بین دو کشور یک جنبش اجتماعی مثبت بین ایران و رژیم صهیونیستی ایجاد کنند!

از سال ۱۳۵۷ با سقوط حکومت دست نشانده پهلوی روابط ایران و رژیم اشغالگر قدس پایان یافت. 

حال این پروژه توسط تعدادی از افراد اسرائیلی شکل گرفته که مدعی هستند ایران و اسرائیل باید به روابط گذشته خود بازگردند.

اسررائیل

یکی از افراد مشغول در این پروژه هم چنین می گوید: هدف ما از این کار، رفع اختلاف بین مسئولان دو کشور است و نه مردم!

گروه مذکور اعلام کرده است که می خواهد به تدریج پرچم ایران را در شهرهای مختلف اسرائیل بر پا کند: «ما می دانیم که این کار سختی است. اما می خواهیم که پرچم ایران را در تل آویو بر پا کنیم. می دانیم که این کار ناراحتی ایجاد خواهد کرد. مردم به من می گویند بهتر است پرچم ایران را به آتش بکشی نه این که آن را نصب کنی.»

این در حالی است که چند روز پیش نیز خبر ساخت فیلم فارسی - اسرائیلی «باباجون» توسط برخی رسانه ها منتشر شد. فیلمی که به موضوع مهاجرت برخی از ایرانی ها به سرزمین های اشغالی پرداخته است.

به نظر می رسد مشروعیت سازی برای اسرائیل میان مخاطبین ایرانی و فارسی زبان اصلی ترین هدف این فعالیت ها باشد.


   |   دیدگاه ها ()

رحمانی فضلی: استانداری‌ها برای جشن آماده‌اند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 22 تیر 1394 06:34 ب.ظ
وزیر کشور با اشاره به اینکه هیچ ابلاغی برای برگزاری جشن هسته‌ای نداشته‌ایم، گفت: به همه استانداری‌ها اعلام کرده‌ایم که زمینه حضور مردم برای جشن هسته‌ای را فراهم کنند.به گزارش آوای زاگرس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه هفتاد و پنجمین نشست جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جشن هسته‌ای، گفت: برای برگزاری جشن هسته‌ای هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است اما اگر این موضوع ختم به خیر شود، مردم به صورت خودجوش جشن می‌گیرند و ما نیز به استانداری‌ها اعلام کردیم که زمینه حضور مردم را فراهم کنند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره اختلاف نظرها در معرفی استاندار فارس، گفت: وظیفه وزیر کشور، معرفی استاندار به دولت است، اما در عین حال ما با نمایندگان تعامل داریم. آنها پنج نفر را به ما معرفی کردند که ما این پنج نفر را صاحب صلاحیت تشخیص ندادیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ما محمدعلی افشانی را به عنوان استاندار فارس معرفی کرده‌ایم، اظهار داشت: اینکه ما با مجلس تعامل داشته باشیم، به معنی آن نیست که نمایندگان نظر خود را درباره معرفی استاندار تحمیل کنند.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سئوال که آیا در این باره به پای استیضاح مجلس می‌ایستید، اظهار داشت: مجلس اختیار قانونی در این زمینه دارد و اگر خواست استیضاح کند، ما نمی‌توانیم فرار کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی درباره راهپیمایی روز قدس و امنیت راهپیمایی‌ها، بیان کرد: راهپیمایی و تجمعات بهترین فرصت برای گروه‌های تروریستی است که دست به خرابکاری بزنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه از یک ماه قبل تدابیری اندیشیده بودیم و مطمئن بودیم که اتفاقی نخواهد افتاد، افزود: دو روز قبل یک گروه تروریستی سه نفره از شرق کشور قصد ورود به داخل را داشتند که این گروه مجهز به مواد منفجره و جلیقه انفجاری بودند که اعترافات زیادی داشتند و حتما شبکه آنها شناسایی خواهد شد.

رحمانی‌فضلی درباره طرح انضباط شهری در منطقه ۱۲و جمع‌آوری معتادان نیز گفت: زمانی که ما ستاد موادمخدر را تحویل گرفتیم، گنجایش معتادان ۴۰ نفر بود که تا آخر امسال برنامه‌ریزی انجام دادیم که به ما تحویل داده شود. گنجایش موجود ۱۰ هزار نفر بود که در حال حاضر چهار هزار نفر بهره‌برداری می‌شود. امیدواریم در چند ماه آینده به ۶ هزار نفر و تا پایان سال به ۱۰ هزار نفر برسد که بر این اساس می‌توانیم با این ظرفیت از همه معتادان تهران نگهداری کنیم.

وی همچنین درباره دستور کار جلسه امروز با اشاره به اینکه دستور جلسه دوم شورای اجتماعی مربوط به تعطیلات عید فطر بوده است، اظهار داشت: در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم، نیروی انتظامی نیز حضور داشت و گزارش‌ها را ارائه کردند تا مردم بتوانند در این چند روز به آرامش و راحتی سفر کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: دستور کار سوم، ارائه گزارش سازمان‌ زندان ها است که با توجه به حجم مسائل، قرار شد در جلسه آینده به صورت مفصل به آن بپردازیم.

رحمانی‌فضلی همچنین دستور دیگر این جلسه را مسئله عفاف و حجاب عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی در این زمینه هوشمندانه عمل کرده و مورد خاصی نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: دستگاه‌ها گزارش خود را در زمینه عفاف و حجاب به مردم بدهند که مردم را خوشحال کنند.

   |   دیدگاه ها ()

ایجاد اشتغال، ارزش است..

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 22 تیر 1394 06:15 ب.ظ
ابراهیم رضایی بابادی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری را وظیفه همه مدیران دستگاه های اجرایی بیان کرد.


به گزارش آوای زاگرس ؛ وی تصریح کرد: برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال همه دستگاه ها باید درگیر موضوع شوند و هیچ دستگاه و اداره ای نباید از این موضوع غافل باشد و همه باید آن را جزء وظایف خود بدانند.
وی با بیان این که تمامی دستگاه های اجرایی موظف هستند که در جهت ایجاد و تعریف اشتغال دغدغه داشته باشند و با جدیت در این راستا تلاش کنند، خاطرنشان ساخت: مدیران به دنبال تعریف شغل های جدید برای جوانان باشند و تولید فکر داشته باشند که با توجه به ظرفیت های موجود استان چه نوع شغل هایی می توانند تعریف و ایجاد کنند.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تاکید کرد: مدیران دنبال این موضوع نباشند که فقط با اعتبار می توان شغل ایجاد کرد بلکه با تولید فکر و تعریف شغل های جدید است که می توان به رفع معضل بیکاری در استان اقدام کرد.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: خیلی از خدمات و شغل های جدید را می توان برای اشتغال استان تعریف کرد که تاکنون به مردم ارائه نشده است، بنابراین مدیران بر اساس برنامه ای ویژه موظف به اهتمام در این راستا هستند؛ زیرا در غیر اینصورت استان مانند گذشته با مشکل بیکاری مواجه خواهد بود.
وی بیان داشت: منظور از تعریف شغل جدید، خدماتی است که می توان با تولید فکر و بهره گیری از تجربیات دیگر استان ها به مردم ارائه داد و این مهم مستلزم تلاش همه جانبه تمامی فرمانداران و مدیران استان است.
رضایی گفت: اگر به تعریف شغل های جدید پراداخته نشود این شغل ها در دیگر استان ها ایجاد خواهد شد و استان ما همچنان دچار مشکل بیکاری خواهد بود.
وی با تاکید بر این مطلب که دستگاه ها از حداکثر ظرفیت و توان خود برای ایجاد اشتغال استفاده کنند، گفت: برای تعریف شغل جدید می توان از ایده ها و نظرات دانش آموزان و به ویژه دانشجویان با توجه به استعداد و نوع علاقه آنان بهره گرفت و با استفاده از تجربیات سایر استان ها با اجرای یک برنامة راهبردی نسبت به رفع مشکل بیکاری استان اقدام کرد.
رضایی در پایان سخنان خود با بیان این که تلاش برای ایجاد اشتغال برای ما ارزش محسوب می شود، گفت: فرمانداران و مدیرانی که در راستای تعریف و ایجاد شغل های جدید تلاش و اهتمام داشته باشند مورد تشویق قرار خواهند گرفت اما با افرادی که در این زمینه جدیتی نداشته باشند، برخورد صورت خواهد گرفت.
در این جلسه بند 24 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در خصوص افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات دائمی و طرح توسعه استانداردسازی و کارآفرینی در استان مورد بررسی قرار گرفت.

   |   دیدگاه ها ()

گدایان دروغین در اسلام آبادغرب...

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 21 تیر 1394 06:56 ب.ظ
مطلب زیر را یکی از همشهریان گرانقدر که با دید خود به مسئله تکدی گری که آبستن آسیب های اجتماعی است وبصورت گسترده در سطح در حال فعالیتند و چهره ی خیلی بدی را در شهرستان به نمایش می گذارندپرداخته و برای مادنا ارسال نموده است.


یکی از عمده مشکلاتی که دنباله رو فقر و تنگدستی است تکدی گری می باشد که باغث می شود نیازمندان برای برآورده شدن نیازهای اولیه خود گاهی دست به چنین کاری بزنند واصطلاحاً آبروی شان را خرج نان شان کنند.

امروزه سودجویان،نیمی از گدایان دروغین را تشکیل داده و از احساسات مردم سوء استفاده می نمایند وگدایی را به عنوان حرفه ی خود انتخاب نموده و به سبک ها وشیوه های مختلف از این راه کسب در آمد می کنند وبه بهانه های مختلف علی الخصوص، نیازمندی ، خرید دارو ونداشتن پول برای برگشت به شهر و دیار خود،گرسنگی ،بیماری و هزاران دلیل واهی و دروغین دیگر تکدی گری می کنند.

شاید در نگاه اول کمک به آنان وظیفه انگاشته می شود ولی با نگاهی عمیق تر می توان فهمید کمک به آنان نه تنها وضع نابسمان و فکر بیمار آنان را بهبود نمی بخشد بلکه نوعی گدا پروری صورت میگیرد که خود باعث عدم تلاش متکیان برای بدست آوردن شغل وحرفه ی مناسب و آبرومندان می شود.

گاهاً خانواده هایی هستند که همگی به این حرفه روی آورده و درآمد زیادی از این راه بدست می آورند و باز هم چنان هنرمندانه گدایی می کنند که قلب هر انسانی را بدرد می آورند.

متکیان علاوه بر مخدوش نمودن چهره جامعه از شناخت نیازمندان واقعی توسط مردم جلوگیری می کنند با دقت وتامل می توان دریافت که نیازمندان واقعی اکثراً صاحب عزت نفسند واز دیگران تقاضای مکم نمی کنند وباید مردم قبل از آنکه فقر ایمانشان را برباید وکارد را به استخوان شان برساند آنان را شناسایی و در جهت بهبود وضع زندگی شان تلاش کنند وهرکسی اندازه مشت کرم ولطف خویش از دریای احساس و انسانیت آب برداشته تا آتش سوزان فقر را خاموش نماید.

   |   دیدگاه ها ()

منابع صهیونیستی: طولانی شدن مذاکرات ترفند اوباما است..

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 21 تیر 1394 02:43 ب.ظ

منابع صهیونیستی معتقدند که احتمالا ایران و آمریکا در مذاکرات هسته‌ای به توافق دست یافته‌اند و طولانی شدن روند گفتگوها می‌تواند ترفندی از سوی اوباما تلقی شود.

به گزارش آوای زاگرس به نقل از یدیعوت آحارونوت، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته به وزرا و مقامات مربوطه دستور داد که از اظهار نظر درباره مذاکرات هسته‌ای ایران اجتناب کنند. یکی از دلایل این سکوت نیز شاید این بود که نتانیاهو نمی‌خواست دیگران درباره نحوه آمادگی‌اش برای دوران پس از توافق هسته‌ای خبردار شوند. وی همانند دوره انتخابات در پشت پرده فعالیتهای خود را انجام می‌دهد. مقامات دفتر نتانیاهو معتقدند که وی حتی با وجود امضاء توافق هسته‌ای میان ایران و غرب قادر به راضی کردن کنگره برای مخالفت با آن است.

با توجه به اینکه مذاکرات از روز جمعه فراتر رفته و کنگره برای بررسی این توافق به جای یک ماه دو ماه زمان در اختیار دارد، مسلما مخالفان این توافق زمان بیشتری برای ایراد گرفتن و کارشکنی در آن در اختیار دارند. با اینحال صهیونیست‌ها معتقدند که صحبت اوباما درباره شانس کمتر از ۵۰ درصد برای دسترسی به توافق یک جنگ روانی برای تحت فشار قرار دادن ایران بود.

اسرائیلی‌ها معتقدند مسلما اگر تیم‌های مذاکره کننده به برهه حساسی برسند، اوباما اوباما امضاء توافق را به تاخیر انداخته و اینگونه وانمود خواهد کرد که بحرانی در مذاکرات ایجاد شده و آمریکا در برابر آن مقاومت خواهد نمود. به اعتقاد صهیونیست‌ها این ترفند به تعویق انداختن مذاکرات تنها حربه‌ای برای جلب اعتماد ان دسته از دموکراتها در کنگره خواهد بود که در جهت مخالفت با این توافق به جمهوریخواهان خواهند پیوست.

از سوی دیگر اوباما اعلام کرده که پس از امضاء توافق هسته‌ای قصد دیدار با نتانیاهو را دارد. این دیدار برای ماه جولای برنامه ریزی شده است. سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز یک ماه پس از دیدار نتانیاهو و اوباما انجام خواهد شد. اوباما با برنامه‌ریزی این دو دیدار به دنبال اثبات این مسئله است که امنیت رژیم صهیونیستی برای واشنگتن از اهمیت زیادی برخوردار است و آمریکا در این مسیر به تل‌آویو کمک خواهد کرد. البته نتانیاهو نیز تنها به درخواستهای خود توجه دارد که در قالب یک بسته به آمریکا ارائه خواهد داد و از دولت این کشور خواهد خواست تا در برابر این توافق از لحاظ نظامی برتری نسبی این رژیم در برابر اعراب منطقه را حفظ کند.


   |   دیدگاه ها ()

تقاضای افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان..

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : یکشنبه 21 تیر 1394 01:56 ب.ظ
 به گزارش آوای زاگرس13 نماینده مجلس شورای اسلامی در قالب نامه‌ای به رئیس جمهور پیشنهاد دادند با توجه به مشکلات جوانان در امر ازدواج وام قرض‌الحسنه ازدواج به 10 میلیون تومان افزایش یابد که بازپرداخت ‌آن در بازه زمانی 4 ساله باشد.

در بخشی از این نامه آمده است:

با سلام
احتراما به استحضار می رساند تعداد ازدواج در کشور طبق آمار ثبت احوال از حدود 900 هزار ازدواج در سال 89 در روندی نزولی  به حدود 720 هزار ازدواج در سال 93 کاهش یافته است.

این مساله  در حالی اتفاق افتاده که تراکم جمعیت کشور به سن ازدواج رسیده و در حال حاضر حدود 12 میلیون جوان در سن ازدواج در کشور داریم که 4 میلیون آنها بالای 28 سال سن دارند.

بنابراین ضروری است که چاره‌اندیشی برای این معضل در اولویت کار دولت محترم قرار گیرد. چرا که کاهش ازدواج و افزایش تجرد آثار جبران‌ناپذیری بر فرهنگ و اخلاق و جامعه خواهد داشت.

پرواضح است از اصلی‌ترین موانع برای تشکیل خانواده پیش‌روی جوانانی که تمایل به ازدواج دارند مسائل اقتصادی است. از موانع بزرگ دیگر که در این زمینه در مسیر جوانان وجود دارد نیاز به سرمایه اولیه است در شرایط کنونی یک جوان برای اجاره مسکن کوچک و برگزاری مراسم و تهیه لوازم ازدواج و یک دختر برای تهیه جهیزیه هر کدام به حداقل 20 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارند که رقم بالایی است و از عهده جوانان خارج است با این وجود تنها سیاست کشور در این زمینه وام 3 میلیونی ازدواج است که طی سال‌های اخیر با توجه به تورم بالا تغییری نداشته و عملا اثر خود را در موضوع ازدواج از دست داده است.

بنابراین ضروری است به موازات پیگیری مساله اشتغال جوانان که عملا به شرایط  عمومی اقتصاد مربوط است و آثار آن در میان مدت خود را نشان می‌دهد هر چه سریع‌تر وام قرض‌الحسنه ازدواج به عنوان تنها سیاست حمایتی کشور از ازدواج جوانان به نحوی تغییر کند که حداقل نیمی از هزینه‌های ازدواج از این طریق پوشش داده شده تا شرایط ازدواج جوانان تسهیل گردد در نتیجه پیشنهاد می‌شود وام قرض‌الحسنه ازدواج به 10 میلیون تومان با پرداخت 4 ساله افزایش یافته و دریافت آن برای جوانان تسهیل گردد.

از جمله نمایندگان امضاکننده این نامه می‌توان به ایرج عبدی، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، علی‌نعمت چهاردولی، شمس‌الله بهمنی، عباس فلاحی باباجان، غلامرضا مصباحی مقدم، طاهری و نبویان اشاره کرد.


   |   دیدگاه ها ()

جستجو

تازه ترین مطالب

لینک های روزانه

تبلیغات

محل درج تبلیغ

زیرلیک ها

آمار وبلاگ

ابزارک ها

گالری تصاویر

عنوان این بخش

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic