وضعیت انتخاباتی اصولگرایان و اصلاح طلبان در کرمانشاه

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 02:12 ب.ظ
 آنچه که از اخبار رسیده بدست می آید اینکه اصولگرایان کرمانشاه طی چند روز آینده لیست مشترک ارائه می دهند اما اصلاح طلبان هنوز به نتیجه نرسیده اند.هر چه که به روز انتخابات نزدیک تر می شویم تکاپو در میان جریانات سیاسی بیش از پیش قابل مشاهده است بویژه اینکه هنوز لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان تکمیل نشده و تلاش ها برای ارائه یک لیست واحد همچنان ادامه دار است؛ در کرمانشاه نیز گروه های اصلاح طلب و اصولگرا برای انتخابات پیش رو هنوز به لیست واحدی دست نیافته اند.

هر چند که در مورد انتخابات خبرگان رهبری با توجه به لیست اعلامی از جانب جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و قرارگرفتن نام آیات ممدوحی و عراقی در این لیست ها بعید به نظر میرسد اصولگرایان بخواهند نظر دیگری را ارائه دهند اما اصلاح طلبان همچنان در کشمکش برای ارائه لیست جهت هر دو انتخابات می باشند.

با این حال اصولگرایان کرمانشاه هم اکنون در حال شکل دهی یک ائتلاف به منظور ارائه یک لیست واحد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشند که با توجه به عدم رسانه ای شدن روند جلسات ائتلاف می توان آن را ائتلاف خاموش نام نهاد،ائتلافی که نه از اختلافاتش خبری درز می کند و نه از نظرات هماهنگش.

اما روزنه هایی که می توان اندرون این ائتلاف را از آن مشاهده کرد حکایت از آن دارد که اصولگرایان کرمانشاه برای حوزه انتخابیه پاوه و اورمانات آقای "شهاب نادری" و در حوزه سنقر آقای"جواد حسینی کیا" را معرفی خواهند کرد و در دیگر حوزه های انتخابیه فعلا به نتیجه قطعی نرسیده است.

گفتنی است مهمترین مشکل اصولگرایان در روند ائتلاف پیچیده شدن انتخابات در حوزه انتخابیه کرمانشاه با وجود چهره های مطرح این جریان در این حوزه است که برای موفقیت اصولگرایان در انتخابات پیش رو گذشت این چهره ها را می طلبد.

از سوی دیگر اما روند ارائه لیست در بین اصلاح طلبان بر خلاف اصولگرایان نه تنها بی سر و صدا نیست بلکه اختلافات ما بین آنها روند رسیدن به یک لیست مشترک را برای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی سخت کرده است.

 جلسه شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان که دیروز برگزار شد و هدف آن رسیدن به لیست مشترک برای انتخابات خبرگان رهبری بود به نتیجه نرسید.

ارائه چند لیست مختلف برای انتخابات مجلس هم نشان از عدم شکل گیری ائتلاف در بین جریان اصلاح طلبی دارد .

آنچه که از اخبار رسیده بدست می آید اینکه اصولگرایان طی چند روز آینده و احتمالاً تا پایان هفته جاری لیست مشترک خود برای انتخابات مجلس در کرمانشاه را منتشر خواهند کرد اما به نظر می رسد دربین اصلاح طلبان کرمانشاه شاهد لیست های چندگانه باشیم.


   |   دیدگاه ها ()

دستگیری عامل تیراندازی در دالاهو

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 02:04 ب.ظ
فرمانده انتظامی شهرستان دالاهو از دستگیری عامل تیراندازی در این شهرستان خبر داد.به گزارش آوای زاگرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی‌اشرف نجفی اظهار کرد: در پی یک فقره تیراندازی که منجر به برهم زدن نظم عمومی در حوزه دهستان ریجاب شد، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کار اطلاعاتی، عامل تیراندازی را در کمتر از 12 ساعت شناسایی و دستگیر کردند و یک قبضه سلاح کلاشینکف نیز از وی کشف شد.

این مقام انتظامی در پایان بیان داشت: با بازجویی‌های به عمل آمده متهم به جرم خود معترف و پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

   |   دیدگاه ها ()

سد "آزادی" کرمانشاه سرریز کرد

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 02:00 ب.ظ

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: سد "آزادی" برای اولین بار سرریز کرد.


به گزارش آوای زاگرس - کیاست امیریان اظهار کرد: برای اولین باز از زمان احداث سد آزادی تاکنون، به دلیل بارش‌های خوبی که داشتیم دریاچه این سد سرریز کرد.

وی با اشاره به ظرفیت 70 میلیون مترمکعبی این سد، افزود: تمامی این ظرفیت پر شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه زمان بهره‌برداری از سد آزادی را سال 91 دانست و تاکید کرد: در این مدت به دلیل خشکسالی و کم‌آبی ظرفیت این سد تکمیل نشده بود.

امیریان خاطرنشان کرد: سد آزادی سدی خاکی با هسته رسی است که آب شرب شهرهای تازه‌آباد، کرندغرب و اسلام‌آبادغرب و همچنین سه میلیون مترمکعب آب برای بخش صنعت را تامین می‌کند و بعلاوه از ذخیره آن برای آبیاری 4200 هکتار اراضی کشاورزی استفاده می‌شود.

به گفته این مسئول، از ابتدای امسال این تنها سد استان کرمانشاه است که سرریز می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه در ادامه میانگین بارش استان در سال زراعی جاری را حدود 449 میلی‌متر ذکر کرد و افزود: بارش‌های خوب استان باعث شده حجم قابل توجهی از ظرفیت سدهای استان پرشود.

وی بیان کرد: اکنون حدود 501 میلیون مترمکعب آب پشت هفت سد در دست بهره‌برداری استان ذخیره شده است.

امیریان ظرفیت سدهای استان را 730 میلیون مترمکعب عنوان کرد و یادآور شد: ذخیره 501 میلیون مترمکعبی رقم بسیار خوبی نسبت به سال‌های گذشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به سهم قابل توجه سد "گاوشان" از ظرفیت سدهای استان، تاکید کرد: این سد بزرگترین سد استان است که تامین آب شرب کرمانشاه را بر عهده دارد و امیدواریم ذخیره این سد هم به میزان قابل توجهی برسد


   |   دیدگاه ها ()

جلسه بستن لیست انتخاباتی اصلاح طلبان کرمانشاه بازهم به درگیری کشید!

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 01:15 ب.ظ
چندمین جلسه شورای موسوم به سیاستگذاری اصلاح طلبان به تشنج کشیده شد و نیمه تمام ماند.
Image result for ‫کرمانشاه بازهم به درگیری کشید!‬‎


به گزارش آوای زاگرس به نقل از مرصاد، چندمین جلسه شورای موسوم به سیاستگذاری اصلاح طلبان به تشنج کشیده شد و نیمه تمام ماند.
بر اساس این گزارش دعوای احزاب و نیروهای تند رو اصلاح طلب با برخی از احزاب معقول تر اصلاحات در ماه های اخیر باعث شده است جلسات شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان کرمانشاه هیچگاه به سامان نرسد.
اعضای گروهی موسوم به میز ۵ نفره اصلاحطلبان کرمانشاه در مرکز کشور متشکل از افرادی مانند لطیف صفری، موسوی اجاق و… با انتخاب ۱۴ نفر از مسئولین احزاب و فعالان سیاسی و وبلاگی اصلاح طلبان به عنوان شورای سیاستگذاری اصلاحات کرمانشاه و همچنین حذف احزابی مانند کارگزاران، توسعه و … که در کرمانشاه داعیه دوری از تندروی را دارند از این شورا، اختلافات ریشه دار اصلاح طلبان در کرمانشاه را دامن زدند.
احزاب حذف شده از جمع شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در کرمانشاه با نامه نگاری های مکرر خطاب به احزاب مرکزی اصلاحات در کشور مجوزی در یافت کردند تا ۱۶ نفر دیگر از مسئولین احزاب و فعالان سیاسی اصلاح طلب به شورای سیاستگذاری راه پیدا کند.
این ۱۶ نفر جدیدالورود که پیشتر عناصر افراطی جریان اصلاحات مانع از ورود آنها به شورای تصمیم گیری شده بودند روز گذشته برای شرکت در جلسه شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان به محلی واقع در یکی از شهرک های کرمانشاه مراجعه می کنند.
پس از ورود دشوار به جلسه، یکی از اعضای جلسه از گروه ۱۴ نفره اولیه اعلام می کند آقایان عراقی و نریمانی از سوی آنها به عنوان کاندیدای جریان اصلاح طلب در انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزیده شداند.
اظهاراتی که با واکنش تند نماینده حزب کارگزاران مواجه می شود. نماینده حزب کارگزاران با اعلام اینکه ۱۶ نفر جدید رسما و با ابلاغ شورای مرکزی تهران به شورای استانی اضافه شده اند و ۱۴ نفر قبلی نمی توانند به تنهایی تصمیم بگیرند، حاضرین را به ترک جلسه دعوت می کند.
با چنین تلاطم ها و اختلاف نظرهایی شنیده شده است که گروه موسوم به اصلاحات در کرمانشاه نیز از هم پاشیده شده و موسوی اجاق از این جمع جدا شده است.
به این ترتیب اعلام تعیین کاندیداهای اصلاح طلبان برای مجلس خبرگان رهبری در فضای مجازی هم نمی تواند چندان مورد اتکا باشد و بعید است که خود کاندیداها نیز با این وضعیت علاقمند باشند خود را با نماد متشتت و در هم ریخته اصلاح طلبان به مردم معرفی کنند.
اساسا جلسات نشست ها و گرد همایی های اصلاح طلبان در دو سال اخیر در کرمانشاه با واژه هایی مانند “عدم استقبال مردم” ، “تنش و درگیری” و “نیمه تمام ماندن” هم نشین بوده است.
بعید است مردم و رای دهندگان با استفاده از تجربه های دو سال گذشته حاضر باشند رای خود را به کاندیداهایی بدهند که معرف احزاب متشنج، واگرا و بدون جایگاه اجتماعی در میان جامعه باشند.

   |   دیدگاه ها ()

چرا شهردار کرمانشاه در آستانه برکناریست؟ / از پروژه های تعطیل شهری تا مشاوران وارداتی از رشت

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1394 01:13 ب.ظ
شهرداری که تنها با 8 رای موافق آمده بود تمروز با 10 رای استیضاح شده است و شانس زیادی برای ماندن در کرسی مدیریت شهری کرمانشاه ندارد...


چرا شهردار کرمانشاه در آستانه برکناریست؟ / از پروژه های تعطیل شهری تا مشاوران وارداتی از رشتبه گزارش آوای زاگرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بعد از ماه ها عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول در شهرداری کرمانشاه بالاخره استیضاح شهردار با 10 امضا در دستورکار شورای اسلامی شهر کرمانشاه قرار گرفت.

 

اتفاقی که با خروجی عملکرد یکی از برادران خاندان شعبانی در شهرداری کرمانشاه که بسیاری از مصادر مدیریتی استان را در دولت روحانی تصاحب کرده اند،  قابل پیش بینی به نظر می رسید.

 

شهرداری که تخصص لازم برای مدیریت شهری را نداشت و تلاش می کرد با انتصاب مشاورین متعدد از این ضعف عبور کند اما روحیه توجه به انتصابات از روی ارتباطات باعث شد تا در این فضا هم چندان موفق عمل نکند...

 

او از اقوام نزدیک برخی از اعضای شورای شهر را به مشاوره خود انتخاب کرد تا شبهه لابی شهردار برای ماندن در مسند قوی تر در اذهان متبادر شود.

 

انتصاب مشاور رسانه ای از شهر رشت... ارتباط و کمک نوبخت برای شهردار شدن شعبانی... اهل رشت بودن نوبخت... اینها هم مواردی بود که شائبه توجه شهردار به ارتباطات را تقویت می کرد.

 

روی زمین ماندن قول جذب اعتبارات

 

شهردار کرمانشاه از بدو ورود خود با ارائه عدد و رقم های نجومی قول جذب اعتبارات کشوری برای کرمانشاه را می داد که نمونه بارز آن در جمع اهالی رسانه ودر گرامی داشت روز خبرنگار بود.

 

این وعده ها نه تنها عملی نشد بلکه پروژه های متعددی مانند پروژه مادر، اصلاح هندسی تقاطع امام حسین (ع)، ساخت تقاطع جدید در میدان امام خمینی  (ره) ، تکمیل تقاطع ده مجنون، جابه جایی میدان بار، پروژه بازیافت نخاله و.... همه و همه همچنان روی زمین مانده است.

 

پروژه هایی که چشم به راه وعده های پر رنگ و لعاب آقای شهردار مثل آوردن سرمایه گذار و ... ماندند و کاری از پیش نرفت.

 

به هر حال شهرداری که تنها با 8 رای موافق آمده بود تمروز با 10 رای استیضاح شده است و شانس زیادی برای ماندن در کرسی مدیریت شهری کرمانشاه ندارد...

 

شاید آقای شهردار خودش هم جزو مسافران نوروزی از کرمانشاه به مقصدی برای گذراندن تعطیلات باشد...


   |   دیدگاه ها ()

شهرام لرستانی به جمع نامزدهای حوزه انتخابیه قصرشیرین پیوست

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 02:50 ب.ظ
یک نامزد دیگر به جمع نامزدهای انتخاباتی حوزه قصرشیرین  اضافه شد. شنیده های حاکی از آن است که شهرام لرستانی ، معاونت دادستانی دادگاه های انقلاب استان کرمانشاه و نایب رئیس هیات کشتی استان پرونده کاندیداتوری خود را از حوزه انتخابیه کرج به حوزه انتخابیه قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب تغیر داد. با آمدن لرستانی به این حوزه انتخابیه و اعلام حمایت برخی از رد صلاحیت شدگان از وی معادلات انتخاباتی در این حوزه تغییر خواهد کرد. 
منبع:آبادگران جوان

   |   دیدگاه ها ()

علی جلیلیان با 20 درصد آرا اول شد/ حشمت الله فلاحت پیشه دوم

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 02:43 ب.ظ

علی جلیلیان و حشمت الله فلاحت پیشه جایگاه اول و دوم نظر سنجی انتخاباتی شماره 3 شبکه اطلاع رسانی مرصاد را از آن خود کردند.

به گزارش آوای زاگرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، نظر سنجی انتخاباتی شماره 3 شبکه اطلاع رسانی مرصاد  با سوال "در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو به کدام کاندیدا رای می دهید؟" به پایان رسید.

 

تعداد آرای ثبت شده در این نظر سنجی به 2362 رای رسید که میان 13 کاندیدا تقسیم شد.

 

بر اساس این گزارش جایگاه اول این نظر سنجی به علی جلیلیان با 20% (465 رای) رسید.

 

حشمت الله فلاحت پیشه نیز با 19% (448 رای) در جایگاه دوم این نظرسنجی قرار گرفت.

 

جایگاه سوم با اختلافی فاحش با نفرات اول و دوم به علی صابری با تعداد آرای 8% (199 رای) رسید.

 

دیگر کاندیداها نیز یعنی اکبر جوهری با 7% (162 رای)، عبدالرضا رستمی با 7% (156 رای)، نورالدین زارعی با 6% (147 رای) و حسن پیرکرمی با 6% (142 رای) به ترتیب در جایگاه چهارم تا هفتم قرار گرفتند.

 

محسن نوری با 6% (134 رای)، شهریار مصطفایی با 6% (133 رای)، نصرت الله مهدی زاده با 5% (128 رای)، علی صفر شریفی با 5% (126 رای)، فلیچر خانی با  4% (93 رای) و امیر فرخی با 1% (29 رای) به ترتیب در جایگاه هشتم تا سیزدهم قرار گرفتند.


   |   دیدگاه ها ()

دادستان کرمانشاه عنوان کرد: تشکیل شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به جرائم خاص در استان

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 01:52 ب.ظ
دادستان استان کرمانشاه گفت: تشکیل شعب ویژه‌ای به منظور رسیدگی به جرائم خاص در استان کرمانشاه در دستور کار قرار می‌گیرد.


به گزارش آوای زاگرس،مجتبی ملکی در نشست خبری که امروز در کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در موضوع رسیدگی به جرائم خاص، تشکیل شعب ویژه به منظور رسیدگی به جرائمی هم‌چون تهیه و توزیع مواد مخدر در دستور کار مراجع قضایی استان قرار می‌گیرد.

دادستان استان کرمانشاه افزود: قاضی در موضوع رسیدگی به پرونده‌ها تابع مجازاتی است که قانونگذار تعیین کرده است و به طور کلی قضات چیزی بیش از چیزی که قانونگذار تعیین کرده اعمال نمی‌‌کنند.

وی با بیان اینکه به طور کلی در موضوع مجازات مجرمان خاص خلأ قانونی وجود ندارد، عنوان کرد: در زمینه برخورد و مجازات افراد دارای سابقه کیفری توزیع مواد مخدر، در صورت تکرار جرم خود و توزیع مجدد مواد مخدر قانون‌گذار براساس مجموع جرائم قبلی حکم صادر می‌کند.

   |   دیدگاه ها ()

چهار نامزد برای مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه کرمانشاه تائید شدند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 01:42 ب.ظ
رئیس ستاد انتخابات مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه کرمانشاه از تائید نهایی چهار نفر از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در این حوزه توسط شورای نگهبان خبر داد.فضل الله رنجبر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امان الله نریمانی، علیرضا مستشاری، محمود محمدی عراقی و حسن ممدوحی نفرات تائید صلاحیت شده نهایی توسط شورای نگهبان در حوزه استان کرمانشاه هستند.
وی خاطرنشان کرد: افراد تائید صلاحیت شده از ساعت هشت صبح فردا ( پنجشنبه ) می توانند تبلیغات رسمی خود را به مدت دو هفته آغاز کنند و تا 24 ساعت قبل از آغاز انتخابات ادامه دهند.
فرماندار کرمانشاه یادآور شد: در مجموع 17 نفر برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه نام نویسی کرده بودند که چهار نفر آن ها انصراف خود را قبلا اعلام کردند.
وی ادامه داد: در نتیجه بررسی صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان، 9 نفر آنان رد صلاحیت شدند و چهار نفر نیز صلاحیتشان تائید شد.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز هفتم اسفند به صورت همزمان برگزار خواهد شد. استان کرمانشاه دارای 2 نماینده در مجلس خبرگان رهبری و هشت نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

   |   دیدگاه ها ()

تغییر حوزه انتخابیه معاون برنامه ریزی دولت دهم از تهران به کرمانشاه قطعی نیست

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : چهارشنبه 21 بهمن 1394 01:38 ب.ظ
تغییر حوزه انتخابیه ابراهیم عزیزی معاون برنامه ریزی دولت دهم از تهران به کرمانشاه قطعی نیست.
 به گزارش آوای زاگرس به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ابراهیم عزیزی نماینده اسبق مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و معاون برنامه ریزی دولت دهم درخواست تغییر حوزه انتخابیه خود را از تهران به کرمانشاه هنوز رسما ارائه نکرد است.
 
علاوه بر اینکه این تغییر حوزه منوط به موافقت شورای نگهبان و لحاظ قوانین است.
 
اما خود ابراهیم عزیزی تصمیم نهایی را منوط به نتیجه نشستی با تصمیم گیران جریان اصولگرایی استان کرمانشاه کرده است.
 
در صورت جمع بندی نهایی وی تا ساعاتی دیگر در خواست نهایی خود را ارائه کرده و منتظر طی مراحل قانونی خواهد بود.

   |   دیدگاه ها ()

شکایت دکتر فلاحت پیشه علیه رحمت جلیلیان مدیر پایگاه خبری آوای زاگرس

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 08:16 ب.ظ

شکایت دکتر فلاحت پیشه علیه رحمت جلیلیان مدیر پایگاه خبری آوای زاگرس به مراجع قضایی 


 در پی درج شایعاتی علیه دکتر فلاحت پیشه در سایر گروه ها و جو حاکم علیه ایشان درخصوص ردصلاحیت جناب آقای علی صابری، این کانال خبری برای روشن شدن افکار عمومی و حتی تکذیب این شایعات و توضیحاتی از جمله، عدم توانایی یک کاندید برای فشار به شورای محترم نگهبان جهت ردصلاحیت رقیب خود و حتی درخواست از آقای فلاحت پیشه برای تکذیب این شایعات و درج تکذیبه ایشان در این کانال خبری، متاسفانه گویا باعث سوتفاهم شده و مطلب ما را تخریبی دانسته و دست به شکایت شده اند

 لازم است یادآور شویم در تمامی گروه ها انواع تخریب ها و حتی فحش های رکیک از جانب سایر طرفداران کاندیداها نثار هم میشود اما کانال خبری ما جدایی از بی اخلاقی ها و تهمت ها همیشه سعی بر رعایت اخلاق و بی طرفی داشته همانگونه که همراهان ما در طول این مدت شاهد درج تبلیغ و سخنان کلیه کاندیداهای شهرستان های استان کرمانشاه بوده و خود را خادم این عزیزان میدانیم

 در پایان بهتر است هواداران و کانال رسمی هواداران دکتر فلاحت پیشه به مطلبی که روزی چندین بار در گروه ها ارسال میکنند مبنی بر اینکه "با مخالفان من با مهربانی برخورد کرده و فقط لبخند بزنید و حتی شاخه گلی تقدیم کنید" توجه داشته باشند 
 گویا لبخند ها به اخم و شاخه گل به برگه جلب برای ما تبدیل شده است، هرچند مطلب ما هیچگاه تخریبی نبوده و حتی برخی نزدیکان بخاطر درج این مطلب که حمایتی بود به ما خرده گرفتند

موفق و سربلند و پیروز باشید 

رحمت جلیلیان مدیر پایگاه خبری و کانال  آوای زاگرس


   |   دیدگاه ها ()

سه نفر از نمایندگان فعلی استان کرمانشاه تایید صلاحیت شدند

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 17 بهمن 1394 12:38 ب.ظ
 سه نفر از نمایندگان فعلی استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند.
به گزارش آوای زاگرس، سه نفر از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی که در مرحله اول بررسی صلاحیتها رد شده بودند به مبارزات انتخاباتی برگشتند.
 
بر اساس  گزارش غیر رسمی آوای زاگرس، سعید حیدری طیب از حوزه انتخابیه کرمانشاه احراز صلاحیت شده است.
 
همچنین صلاحیت نعمت الله منوچهری از حوزه انتخابیه اورامانات نیز مورد تایید قرار گرفته است.
 
به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، فتح الله حسینی نماینده فعلی شهرستانهای سرپل ذهاب قصر شیرین و گیلان غرب نیز که پیشتر رد صلاحیت شده بود، تایید شد.

   |   دیدگاه ها ()

استاندار: بیکاری مهمترین چالش استان کرمانشاه است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : شنبه 17 بهمن 1394 12:34 ب.ظ
 استاندار کرمانشاه بیکاری را مهمترین چالش پیش روی استان دانست و گفت: آخرین آمارگیری که پاییز امسال انجام شد نشان داد که کرمانشاه با 18.6 درصد بیشترین میزان بیکاری کشور را دارد.

به گزارش ایرنا اسدالله رازانی جمعه شب در برنامه تلویزیونی کنکاش شبکه زاگرس افزود: متاسفانه کرمانشاه چندین سال است که رتبه اول بیکاری در کشور را دارد از این رو باید برای این موضوع چاره اندیشی کرد.

وی مهاجرت از روستا به مرکز استان را یکی دیگر از چالش های کرمانشاه دانست و توضیح داد: متاسفانه جمعیت حاضر در مرکز استان فاصله زیادی با جمعیت دیگر شهرستان های استان دارد.
وی ادامه داد: مهاجرت مردم دیگر شهرهای استان به کرمانشاه؛ این شهر را با مشکل حاشیه نشینی رو به رو کرده است.
استاندار کرمانشاه بهره وری پایین کشاورزی را از دیگر مشکلات استان عنوان کرد و گفت: با وجود وضعیت مطلوب آب در کرمانشاه تنها 25 درصد اراضی این استان آبی است و پنج درصد را باغات تشکیل می دهد.
رازانی اضافه کرد: متوسط بهره وری محصولات کشاورزی در کشور پنج تن در هر هکتار است اما این آمار در کرمانشاه به 2 و نیم تن هم نمی رسد.

** سپاه مشکلات اقتصادی قصرشیرین را برطرف می کند
استاندار کرمانشاه در ادامه اعلام کرد که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشکلات اقتصادی قصرشیرین را برطرف می کند.
رازانی با بیان اینکه برای رسیدن به هدف باید استعدادها شناخته شود، اظهار داشت: من در چهار ماه و نیمی که به روی کار آمدم بیشتر وقتم را صرف شناخت زمینه های توسعه و موانع توسعه استان کردم.
وی بارش باران مناسب در استان، وجود زیرساخت های گردشگری، موقعیت خوب کشاورزی، همجواری با مرز و توانایی در صنعت نفت و پتروشیمی را از ظرفیت های استان کرمانشاه برای پیشرفت عنوان کرد.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید زیرساخت های استان به ویژه در بخش راه آهن را تکمیل کنیم تا بتوانیم علاوه بر ارتباط راحت تر با مرکز کشور مسیر صادرات به عراق را نیز هموارتر کنیم.
به عقیده رازانی راه اندازی راه آهن کرمانشاه – خسروی می تواند مسیر ریلی ایران به اروپا را هموار کند.

** بیستون و طاقبستان فرصت های توسعه کرمانشاه
وی وجود 2 نقطه تاریخی بیستون و طاقبستان را فرصتی مناسب برای توسعه کرمانشاه دانست و گفت: کار اجرای پروژه عظیم مسیر گردشگری بین بیستون و طاقبستان آغاز شده است.
رازانی ادامه داد: مذاکراتی با یگان های نظامی در این مسیر انجام شده تا برای اجرای این مجموعه عقب نشینی کنند.

ادامه مطلب    |   دیدگاه ها ()

عضو خبرگان: امیدوارم هاشمی با سخنانش باعث ایجاد فتنه جدید نشود

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : پنجشنبه 15 بهمن 1394 07:07 ب.ظ
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امیدواریم آقای هاشمی با سخنان خود باعث ایجاد فتنه جدیدی در کشور نشوند و بدانند که مردم در مقابل فتنه‌گری‌ها خواهند ایستاد.
به گزارش آوای زاگرس : آیت الله حسن ممدوحی عضو مجلس خبرگان رهبری، در واکنش به انتقاد آقای هاشمی از شورای نگهبان به‌بهانه حمایت از حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی اظهار داشت: معتقدم آقای هاشمی که نسبت به وضعیت کشور آگاهی دارد و متوجه مسائل موجود در جامعه است بنابراین باید با احتیاط حرف بزند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این نوع حرف زدن آقای هاشمی نه به‌صلاح خود اوست و نه به‌صلاح کشور است و متأسفانه در شرایطی که کشور نیاز به آرامش دارد ما چنین سخنانی را می‌شنویم.

آیت الله ممدوحی با اشاره به اینکه حجت الاسلام سیدحسن خمینی به‌دلیل شرکت نکردن در آزمون اجتهاد رد صلاحیت شده است، خاطرنشان کرد: این که فردی نوه حضرت امام(ره) باشد دلیل بر آن نیست که شبیه جدش باشد بلکه معیار و ملاک، نوع عملکرد و رفتار افراد است و  امیدواریم آقای هاشمی با سخنان خود باعث ایجاد فتنه جدیدی در کشور نشوند و بدانند که مردم در مقابل فتنه‌گری‌ها خواهند ایستاد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: شورای نگهبان نهادی انقلابی و قانونی  است که همواره بر اساس شرع و قانون قضاوت کرده و لازم است تمام افراد و مسئولین حرمت آن را حفظ کنند و به‌جای تضعیف این نهاد، به تقویت آن کمک کنند.

   |   دیدگاه ها ()

شاخص‌های آموزش و پرورش در استان امیدوارکننده است

نویسنده : رحمت جلیلیان    |   تاریخ : پنجشنبه 15 بهمن 1394 07:05 ب.ظ
استاندار کرمانشاه گفت: شاخص‌های آموزش و پرورش در استان امیدوارکننده است.
 
به گزارش آوای زاگرس، اسدالله رازانی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نهضت سوادآموزی کشور برگزار شد، با تاکید بر اهمیت آموزش و تاثیر آن در ارتقای شاخص‌های مختلف اظهار کرد: خوشبختانه مجموعه آمارهای مربوط به آموزش و پرورش در استان علیرغم نگرانی‌هایی که در برخی شاخص‌ها وجود دارد، اما دارای عملکردی مثبت و امیدوار کننده است.
 
 وی افزود: مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش استان با اراده‌ای مبتنی بر کاهش نگرانی‌ها و ارتقای شاخص‌ها عمل می‌کند.
 
 رازانی گفت: تیم مدیریتی استان نیز در خصوص مسائل مرتبط با مقوله‌های  آموزش و پرورش و بخصوص مسئله سوادآموزی همراه و همگام است و تمام مسائل لازم را در شورای آموزش و پرورش مطرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد و تلاش می کنیم مجموعه مدیریت استان را به سمت کاهش مشکلات سوادآموزی استان هدایت کنیم.

وی در ادامه گفت: معتقدم سواد و آموزش دید و افق جامعه را تغییر می دهد و باید بر روی این مسئله سرمایه گذاری اساسی انجام دهیم و بر همین اساس تلاش های زیادی برای ریشه کن کردن بیسوادی و ارتقای آموزش‌های لازم در استان صورت گرفته، تا جایی‌که توانسته ایم از رتبه28کشوری به رتبه دهم ارتقا یابیم.

استاندار کرمانشاه گفت: امیدوارم این هدف مقدس بیش از گذشته و بهتر از همیشه در کرمانشاه تحقق یابد و استان این آمادگی را دارد که برنامه‌ها و مصوبات کشوری در این خصوص را حمایت و اجرا کند و امیدواریم روزی فرا برسد که هیچ بیسوادی در این استان نداشته باشیم.

   |   دیدگاه ها ()

جستجو

تازه ترین مطالب

لینک های روزانه

تبلیغات

محل درج تبلیغ

زیرلیک ها

آمار وبلاگ

ابزارک ها

گالری تصاویر

عنوان این بخش

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic